1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали љубовта е минлива?

Дискусија во 'Канта' започната од Independent Girl, 19 август 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Independent Girl

  Independent Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2018
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  1.189
  Пол:
  Женски
  Дали верувате во вечна љубов? Или пак сметате дека секоја љубов после одреден период станува рутина и на крај избледува?
  Ви се случило ли да сте уверени за некоја личност дека вечно ќе ја сакате и после неколку години сфаќате дека таа љубов скроз избледела? Може ли два пати во иста личност да се заљубите? Кој е тој момент што ја уништува таа илузија да сакате некој, времето?
   
 2. Independent Girl

  Independent Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2018
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  1.189
  Пол:
  Женски
  Барав ваква тема ама на search не можев да најдам, се си мислам имаше слична ако има префрлете го прашањето но ме интересираат ваши ставови.
   
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.172
  Имаше некоја слична тема... 'Дали верувате во вечна љубов', или така нешто..

  Љубовта не е милива, љубовта се трансформира, но не згаснува...Ако е вистинска.
   
  На La.loca и Independent Girl им се допаѓа ова.
 4. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.