1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дајте идеја како да го изненадам дечкото

Дискусија во 'Врски' започната од mala, 1 декември 2009.

  1. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Неделава дечко ми направи многу работи за мене, заслужи многу повеќе од романтична вечера, ми треба некоја идеја како да му се заблагодарам за се :)

    Мислев да му направам романтични купони ама незнам што да напишам. Тоа што сме далеку ја отежнува работата. Некоја идеја

    За подарок и тука изборот е мал, незнам што да му купам паричник, каиш, рачен часовник не носи, парфеми има повеќе од мене :lol:

    Немам многу време денес и најдоцна утре до попладне.
     
  2. vesnamwa

    vesnamwa Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    11
    Здраво девојки,,,,,,,Кога и да направам некоја сексуална игра ,некоја нешто јако.....Дечко ми се смее као демек смешни му биле тие раб. и сл...е сега некогаш ми вика дека се смеел поради тоа што јас не сум била озбилна и сум го мачела него не сум знаела баш како......Се нервирам.Сега и годишнина ке ни биде за некој ден..Си купив секси долна облека и сега се мислам дали стриптиз нешто да му играм и слично ...ИЛИ некоја добра предигра нешто јако...да го запалам...дајте некоја идеја и се надевам овој пат поозбилна ке бидам .........:////...
     
  3. Leopard0312

    Leopard0312 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2015
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Се немаме видено еден месец до 13ти. Тој е во друга држава за работа па си иде на 13ти а башка тој ден му е роденден а 14ти св.Валентин.. идеа како да го изненадам ? Парфем веке му имам купено :)
     
  4. Ivanna7

    Ivanna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Девојки ми треба помош.Ми треба идеа за изненадување на мојот вереник имам некој замислени идеи но би сакала да слушнам ваше мислење.Да е нешто поврзано со вечера и романтика но не секојдневното романтична вечера.:hug::l:
     
  5. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Можеби ќе ти дојде како шок, но машките генерално се многу скромни во своите барања и нивото на „романтика“ потребно за да биде изненадувањето од партнерката успешно.

    Не знам кои идеи ги имаш замислено, но за успешно изненадување на машко, реално ти се потребни само 1-2 „состојки“ - можеш да го изненадиш со тоа што ќе купиш нов секси долен веш и на крајот на „романтичната“ вечер да падне добра партија секс.

    Ако твоето изненадување ги содржи овие два елементи, слободно за вечера можеш да му сервираш макарони со сирење и пиво, и пак изненадувањето ќе биде успешно. :)

    А инаку, ако сакаш да ставиш поголем акцент на храната, можеш да му го направиш омиленото јадење, или па да го однесеш некаде на вечера (и да му го нарачаш омиленото јадење).

    Машките можеби прават романтични гестови за своите девојки, но нивните потреби за романтика се многу поскромни и поедноставни.

    Значи, не заборавај - секси долен веш + секс, се останато се детали.

    Убав помин ви посакувам! :)
     
    Последна измена: 6 септември 2015
    На Antebellum, blueberry93, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Нарцис.

    Нарцис. Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Па, бидејќи си девојка според мене машкото треба се да превземе! Но, вака... Прати му порака вечерта да дојде кај тебе, направи нешто убаво за јадење, пушти музика и облечи нешто посекси. Среќно.:)
     
  7. 8282

    8282 Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    На дечко ми му е роденден (додуша се уште е рано, ама јас да си испланирам :lol: ) , ќе полни 28 години. За подарок веќе имам смислено, торта (не бидејќи е роденден и затоа торта туку и двајцата обожаваме) и некои квалитетни кошула и каиш (се одлучив за ова бидејќи знам дека ќе му биде потребно и корисно). Потоа ручек во ресторан. А за мене се знае секси долна облека, за крај :lol: .Е сега, сакам да го изненадам. Од различни градови сме. Мислев да му кажам тој ден дека нема да можеме да се видиме и да го изненадам. Ама не можам да му се појавам на врата со торта и подарок бидејќи живее со родителите, глупаво ми е.
    Ваши мислења, како да го изведам ова?
     
  8. s&s

    s&s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.066
    Пол:
    Женски


    Девојки, сакам да направам вакво нешто...ако некоја е расположена за помош, Ве молам пишете ми лп :) Преблагодарна ќе бидам <3
     
  9. СС18

    СС18 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    37
    Здравоо девојки имам дечко и во врска сме скоро 5 месеци но сега е надвор од државата па ке се врати за неколку дена, сакам да му направам некакво изненадување.Имам купено плишано срце со натпис но сакам и да направам уште нешто но од мои раце ве молам за помош дали тоа би биле свеќички,романтични пораки,ружи или слично
     
  10. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    Тоооертаа во вид на срцер пиши во порака ако ти требаа помоош
     
  11. NutriKAL

    NutriKAL Нов член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Ако е романтична душа купи му романтична книга и пиши му твоја лична посвета:inlove:.
     
  12. СС18

    СС18 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    37
    NutriKAL не чита воопшто книги,сака мотори едноставно заљубен е во моторите па и и има свој сакам да му купам мотор играчка ама не ми е баш ,глупаво ми е
     
  13. NutriKAL

    NutriKAL Нов член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Купи му убав привезок за клучеви за моторот,некој интересен.
     
  14. СС18

    СС18 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    37
    Тии благодарам,акоо некој има и друга идеја слободно нека пишее не е во одмет
     
  15. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    ^ ти оди кај него, можеш и торта да му купиш и раскини му, таму и тогаш. Тортата нека му биде за да си ја заблажи болката.
    Би бил преизненаден, проверено. :D
     
    На glosipgirl, Anna-Banana, Emy867 и 5 други им се допаѓа ова.
  16. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Сањичка ма, го сака девојчето нејќе да му раскине. Многу си лоша. :(:rofl:

    Инаку @СС18 Привезоци за клуч се најдобра идеја. Мислам дека е сосема доволно. :)
     
    На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Упс се извињавам. :D
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  18. СС18

    СС18 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    37
    Имав идеа да земам една моја,детска блузичка и на неа да ги изграфирам со фломастер нашите имиња и датумот кога почна нашата врска,сакав да наредам неколку свеќи и привезокот и срцето да ги ставам во некоја интересна кутија.Сето тоа би било на едно наше,тајно место каде што во случајот би било полумрак би можело ли ?
     
  19. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.856
    Допаѓања:
    133.160
    Пол:
    Женски
    Де бре деца за 5 месеци врска - драми. За 5 години шо ќе приредите :^)
     
    На Anna-Banana, sanjaeva, Emy867 и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.580
    Допаѓања:
    34.010
    Кажи му дека си трудна...

    Проверено ,работи 1000 посто...