1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дајте идеја како да го изненадам дечкото

Дискусија во 'Врски' започната од mala, 1 декември 2009.

  1. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.734
    Пол:
    Женски
    брада а?[​IMG]
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  2. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Ѕирни ги SVbeardcare, имаат интересни производи за нега на брада. Симпатично спакувани, можеш и некоја комбинација да направиш, нудат и пакети од повеќе производи. На фејсбук профилот имаат слики и цени :)
     
    На zhap4e и theowndemon им се допаѓа ова.
  3. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    можеш у долен веш да му се појавиш, а срцето што си го купила напред стаи го, и коа ке речеш изненадувањееее тргни го

    [​IMG]
     
    На theowndemon и kjukli им се допаѓа ова.
  4. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Еј подвезициве се добри. Кај да најдам вакви?!
     
  5. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    види на алиекспрес :D
     
  6. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Кој ќе чека да стигнат.. Па и ако не се погодат. :rofl:
     
  7. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Неее, лошо е само кога ќе стане непријатно изненадување. :D
     
    На Sanjichka007 и theowndemon им се допаѓа ова.
  8. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Едно од чудата на форумов е кога една ваква тема ќе воскресне во сиот свој сјај :lol:
     
    На Antolinaa, elimkd, Bender Rodriguez и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.307
    Пол:
    Женски
    Да бидам малку досадна и да дадам идеи кои не вклучуваат секс. Додуша, секс секогаш може да има де.

    По кој повод и да сакате да го изненадите дечкото, може тоа да биде со некој парфем, испринтана маица со натпис или слика од омилениот филм или игра, благо/солено што најмногу го сака (некое чоколадо или чипс) во комбинација со пакување пиво, некој жесток пијалак што го пие и слично. Кул помин од типот кајакарење или рафтинг на Матка, параглајдерско спуштање од Водно, решавање на загатки во Ескејп Рум и слично. Има доста начини како може да му се угоди на машко и да го изненадите и да биде кул, а не лигаво.
     
    На Mr.X, Sanjichka007, zhap4e и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Да, на пример ако ти дојде со камшик и ортома, сакајќи кутрото девојче да го зачини вашиот сексуален живот од многу читања по форуми и статии по нет :D
    Секс како секс, не треба да се чека посебна прилика за него, ниту па многу-многу да се планира. Не дај боже па да се сфаќа и како награда за фино понашање (сум слушнала и тоа) ;(

    Реално за да изненадиш некој треба барем малку од малку да го познаваш и секако си бара малку труд за организација. Најлесно е да купиш нешто, потешко е кога си со лимитирани финансии и услови. Сексот секако си е добредодјен, ама некако ми е греота да се вбројува во изненадување кога би требало да спаѓа во стандарден пакет : )))))))
     
    На theowndemon, Antolinaa, Sanjichka007 и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Или од премногу читање 50 Shades of Grey... :D

    Така е - јас не ни мислев на оној секојдневниот, спонтан секс. Мислев на нешто позачинето, за кое треба и малце планирање и подготовка. Камшици и ортоми се опционални, секако, секој со своето. :D

    Секако, се сложувам - ова ми беше совет за оние што не само што очигледно не си ги познават дечковците, него се понашаат како да не сретнале машки створ у животот. :D

    Мече? Срце? Или како она видеоно со лошо фотошопирани слики од Париз и други градови со ливче „Виктор, Стефи те сака“? No, thanks. :D

    А и каква реакција очекуваат од дечковците за таков поклон? „Душо, мечево е ужасно?“ или „Жив срам ме изеде од видеово, те молам симни го од јутуб?“ Мислам, нормално дека никој нема да каже такво нешто. Ама, дека е ужасно - ужасно е, и би било добро девојките тоа да го разберат, за свое и за добро на нивните дечковци.

    Така да, нормално, и машките сакаат изненадувања и поклони, ама кога веќе не знаете што сакаат, тогаш секс, стриптиз, слики у долен веш (или без веш) се многу подобра алтернатива од срце или мече.
     
    На theowndemon, Sanjichka007, Giovanna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    @Bender Rodriguez
    Види мене да ме прашаш мече и срце треба да се банира воопшто како опција за поклон, независно од полот. Демек ние женскиве умревме да добиваме такви беспотребштини што фаќаат прашина :lol: Тие работи се симпатични можеби на возраст кога уствари не треба ни да се има дечко/девојка :D

    Е сега тие слики од голотии и долна облека не знам колку се најпаметни, со оглед на тоа што секогаш има опасност да завршат во погрешни раце. Ипак не треба многу опуштање со тие работи особено кога се работи за пролазни врски и зелени мозоци.

    Да не испадне дека само мрчам, имам добиено од дечко многу добро видео подарок и е еден од најдобрите подароци/изненадувања што било кога сум го добила. Бевме раздвоени поради работа доста долг период, на различни континенти, со доста ограничена комуникација и ова беше единствен начин да ми честита еден момент што ми се случи во меѓувреме. Но, беше многу инвентивно, ме погоди во срж и се гледаше дека е мислено и време вложено во тоа. Не би откривала повеќе детали, но поентата ми е дека секоја идеја може да се трансформира во нешто оригинално доколку е осмислено конкретно за некоја личност.
    Многу е лошо кога поклонот е шаблон и се очекува да помине со солзи радосници. Епа не оди тоа така. И често се граничи со патетика. И ја ставаш другата страна во небрано да менува бои кога ќе ти го види погледот полн со очекување, демек „Види колку се е супер и срцкасто, ајде паѓај во несвест од воодушевување“.

    И така :D
     
    На theowndemon, Sanjichka007, Lady Phoenix и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. МикиМаус0807

    МикиМаус0807 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    дечко ми за 1 месец чека матурска, во врска сме година ипол и размислував што да му купам, инаку наскоро тој ќе оди да учи во Англија и сакам да направам или купам нешто што би му користело многу а и нешто што би му траело, инаку од облека и саат со се е задоволен :D имам чувство како што и да купам не му треба, веќе се си има, ве молам некој предлог? :(
     
  14. МикиМаус0807

    МикиМаус0807 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Инаку јас сум права романтичарка и колку што сакам да бидам изненадувана саакам и јас да правам изненадувања па затоа на дечко ми многу често му правам некои мали слатки иизненадувања и тоа ме исполнува целосно и мене а и него, можете да направите романтична кутија, во аглите има срценца од страната слики како џебови с васи мали сликички, ленти со слики и најразлични работи, протофел внатре со кредитни картички од хартија :D :D :D :D љубовни кутијки направени од кутијче за кибрит и мн други :D мали а слатки, би го израдувале секој човек
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Redrosses

    Redrosses Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2017
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Девојки се гледам со едно дете веќе 3 месеци. Многу ми е мил па сакав да му купам нешто, мало внимание а да не биде претерано зашто малце време се знаеме. Дајте некоја идеја ...инаку пушач е
     
  16. Lizzie

    Lizzie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2016
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    не знам шо има врска изненадувањето со тоа шо е пушач ... земи му пакла цигари:D
    сериозно можеш некое чоколадо поголемо да земеш, или шознам ак сакаш поклонче може некое блузичка или друго не ми текнува
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Киндер јајце.
     
  18. A.27

    A.27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2018
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    740
    Пол:
    Машки
    Мастики орбит да му купиш по што пушии за после пушење ;)
     
  19. saren_petel

    saren_petel Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Машки
    Во сексот може машкото да го изненадиш пријатно на пр. да земеш пена шлаг па да го измачкаш долу убаво и потоа да му викнеш една добра оралка. Подобро изненадување здравје.
     
  20. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Само да пази да не му го одгризе па да биде право изненадување... така вкусно, благо ...:rofl::whew:

    Или евентуално многу изненадени ќе бидат кога ќе треба да перат отпосле..
     
    На saren_petel му/ѝ се допаѓа ова.