Дајте идеја како да го изненадам дечкото

Дискусија во 'Врски' започната од mala, 1 декември 2009.

 1. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  297

  Хахахаахах закооонн :)
  Ме изнасмеа :D :D

  И мене ми се ептен клише овие работи, не сакам рози , свеќи , не сум и некој којзнае колку романтична, ама доколку сум јас во прашање мене ми бе израдувало нешто креативно,ново,невидено ОРИГИНАЛНО
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  6.985
  Допаѓања:
  90.196
  Нешто што ќе ве спои...и што вклучува латици од рози ... :wasntme:

  Сериозно,ако најдете маж кој навистина ќе го тргонат вакви работи,оставете го.Сигрно е геј!
  Мажот е среќен кога е најаден со вкусно јадење,кога може да лежи на софа со далечински во раката и цел викенд да гледа фудбал,а помеѓу две утакмици да добива секс или боуџоб,кога облеката му е испрана и миризлива,кога не го гњавиш со глупости и не го прашуваш,дебела сум?!,ме сакаш ли?!што ти е?!Кога си најзгодна и најпаметна од девојките на неговите другари,а ако не те бидува за второто само смешкај се и молчи,кога за промена си фина со девојка која е далеку подобра од тебе,кога си опуштена и знае дека всушност,ти имаш свој живот,а не го живееш неговиот!Или едноставно остави го да се однесува како што сака и да прави тоа што го сака и го прави среќен.

  Е!Во тоа ако успееш бар цел викенд да го правиш,јас верувам дека ќе биде најсреќен на целата планета земја,ќе ти биде бескрајно благодарен и што е најважно,вистински изненаден!

  Да не ме сфатите погрешно,ова не е стереотипно поимање на мажите,туку кога го достигнуваат максимумот на својата среќа,а во непроменети услови се многу прилагодливи и супер одговорни суштества.Си ги обавуваат обврските и одлични се во балансирање.Пак ќе ти речат најзгодна си и најмногу те сакам,а паралелно гледаат дерби натпревар!Уууух...сармички од бели чаршави,крчкани во топол,мек кревет!
   
  На Umbrella22, Domino, Charlottexo и 18 други им се допаѓа ова.
 3. realna

  realna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  i mene mi treba sovet ili nekoja ideja :) za nekolku dena so decko mi pravime dve godini od vrska, e sega problemot e vo toa sto toj mi otkri deka mi pripremal iznenaduvanje, a sakav i jas :(
  Planot mi bese da mu napravam romanticna vecera (so site tertipi i trakatanci :) ) ama sega se plasam deka planojte mozi da ni se isti na dvajcata :lol: e sega, sto da mu poklonam jas nemu?!?!?!?! ( saat,bokserki,tabakera za cigari,kniga,ramka so nasa zaednicka slika,pismence prepolno so cuvstva i emocii....seto ova go dobil od mene...... sto da bide ovoj pat????
   
 4. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.768
  Допаѓања:
  9.433
  Пол:
  Женски
  Сакам да го изненадам моето срце :D Му имам подарено многу работи ( рамка со наша заедничка слика, мече, љубовни писменца, парфем, алка, обетки,....) Размислував да му купам украс со ангел, или пак две ангелчиња, црвени боксерки ( бидејќи ја сака црвената боја ) и некои убави чоколатчиња во форма на срце или сл. Што мислите за идеава? Пишете некој предлог :)
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.745
  ^ Тоа со боксерките и чоколадото е ок, ама украси? :^) Машко е. Сигурно не си чува сувенирчиња по цела соба. Кога му купуваш нешто, гледај да е практично.
   
  На lindalove му/ѝ се допаѓа ова.
 6. anitram

  anitram Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  Може да го изненадите доколку му купите билет за концерт на некој бенд, пејач/пејачка...
   
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.674
  Допаѓања:
  58.052
  Пол:
  Женски
  Или карта за фудбалски натпревар. :D
   
 8. snegce

  snegce Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  536
  Јас купив албум избрав наши најубави слики и плус уште нешто благо :)
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.467
  ....
  NOW THAT'S WHAT I'M TALKIN' ABOUT! :rock:

  Само за илустрација, јас целото ова мислење му го прочитав на дечко ми. :)
  Он не ни дочека да дочитам само рече - Оваа девојка сигурно има дечко, така?
  Среќен дечко. ;)
   
  На Neytiri, babybelle и snegce им се допаѓа ова.
 10. FrauDi

  FrauDi Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Совет , Идеја ? Дечко ми слави 18-ти Роденден следната недела па сакав да му подарам нешто убаво но ОРИГИНАЛНО...Некој предлог од поискусните бидејки ова е прв роденден од кога сме заедно па сакам да се сеќава на подаркот..
   
 11. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.747
  Допаѓања:
  2.757
  Купи му нешто што знаеш дека го сака и смисли некој оригинален начин да му го дадеш кога ќе се видите, зависи од ситуацијата или однеси го на некое место што е значајно за вас ...
   
  На FrauDi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LitlleGala

  LitlleGala Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  5
  Многу пати правев сама изненадувања, разни поклони, концерти, рамки, слики, мечиња, облека, сувенири, вецери, романтика...... И за две години по прв пат останувам без идеа. случајно го пронајдов форумот барајќи по нет некоја идеа, ајде помош!
  Сакам нешто необично, несекојдневно а сепак романтично...
  Значи од све што досега спомнав (а може и заборавив нешто :D ) имам приредено за годишница, за родендез, за валентиново, па дури и без причина, ајде нешто ново?
  Ве молам помогнете ми! :inlove:
   
  На Gk25@ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. jasmina123a

  jasmina123a Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Вакаа.. Сакам да му приредам мало изненадување на саканиот.. не ми е дечко.. но ме сака и го сакам.. ии ми беше прв.. од тогаш онака се дружиме.. нејќам да биде нешто многу нападно.. сакам да уживаме во нешто заедно.. (постар од мене е и не сме доволно големи за да имаме односи!) ако имате некоја идеја за нешто вакво ве молам да ми кажете! благодарам однапред :)
   
 14. manda

  manda Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Гледам, одамна никој нема коментирано на оваа тема, па ајде да ја активираме повторно :) Ми треба некоја идеја и мене, ми се вртат неколку во глава, ама сакам да слушнам и за други интересни и впечатливи. Не се работи за мој дечко, барем не сеуште, затоа што откако се запознавме тој за 2 недели замина за Америка. Меѓутоа има невероватна хемија меѓу нас, и цели 6 месеци одржуваме контакт си пишуваме преубави стихови и едвај чекаме да се видиме повторно, би рекла нешто како платонска љубов. Сакам да му приредам некое изненадување, за почеток уште на аеродром, како да го пречекам ( не со празни раце ) нешто интересно што ќе му остане во сеќавање. Поздрав до сите романтичарки :)
   
 15. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Аааааа жими се пишувам во темава само за да не ја изгубам па да морам пак да ја барам кога ќе станам. :D Давчевска дала преубави идеи, на дечко ми за некој ден му е роденден, сигурно ке стигнам да направам нешто :inlove:
   
 16. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  831
  Ја не сум по латици од ружи и пици во облик на срце, мојата замисла е убав долен веш, мантилчето одозгора и правец кај него. :D

  Ептен, ептен е... Засекогаш мој, засекогаш твоја, засекогаш свои, Сексот и градот? Не зезајте. Ниеден маж не сака розови бљувотини. Или па ја врска немам, шознам.
   
  На badgirl2, GirlFromMars и peperutkaa им се допаѓа ова.
 17. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
  Со дечко ми кога наполнивме година дена, тој ми приреди преубаво изненадување кој ми го спомна тоа изненадување уште кога се фативме :) Значи изненадувањето беше од негова страна ама може и од женската страна да биде приредена. Од мали (оние чајните) свеќички запалени, состави I :l: you и моментот кога тој сакаше да ме изненади ми викаше брзо нешто да видам, брзо брзо, дури се исплашив си викам што е сега :lol: Кај него дома бевме иначе. И кога влегов во собата тој ми ги затвори очите со рацете од позади и ме водеше до масичката каде што беа поставени свеќичките и кога ги тргна рацете што да видам, останав :o дури пуштив солза од среќа, радост, љубов кон него :) Го изнагушкав и изнабацив абе го изгнањив од радост :lol: итн.... :) :inlove:

  Вака изгледаа свеќичките, aaaaa најубаво изненадување ми беше :)
  [​IMG]
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 18. stefu6ka

  stefu6ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  0
  romanticni iznenaduvanja

  znaci zdravo devojki decko mi e mn romanticen i sekogas pravi da se custvuvam sakana i pocituvana sega e red na mene daj kazete nekoja ideja " :) :)
   
 19. butterfly.fly

  butterfly.fly Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  26
  Вака значи девојки..отворив и посебна тема за ова,ама ај и тука ќе пишам....наскоро ми доаѓа дечкото на посета во Скопје..Прв пат доаѓа во Македонија и сакам да го прошетам на убави места,сакам едноставно да ја засака земјичкава ... Па ве замолувам да ги напишете сите идеи кај што можам да однесам еден “странец“,убави места во Скопје и пошироко,од кафичи и ресторани до планини и реки и бидејќи темава е за идеи за изненадување на дечкото може слободно да споделите со мене се што сте правеле вие а било романтично,слатко и убаво :) Јас веќе имам неколку во глава ама ќе биде тука цел месец па сакам да го искористиме времето до максимум ! :) Поздрав :*
   
 20. Innna

  Innna Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  lugje mi treba nekoj sovet od vas...na decko mi mu se blizi rodenden i sakam da mu priredam nekoe iznenaduvanje ama imam problem...rodendenot mu e na pocetokot na januari a nie dvajcata ne sme od sk i na 1vi si begame sekoj doma... ako imate nekoja ideja ve molam pisete... :*
  [mod-kirilica:1ylhzph7][/mod-kirilica:1ylhzph7]