1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дајте идеја како да го изненадам дечкото

Дискусија во 'Врски' започната од mala, 1 декември 2009.

  1. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Зависи колку сакаш перверзии и што сметаш за перверзии :) .
    Ако си по романтики испрати му чоколадо некое и убаво писменце.
    А ако сакаш малку поинтересно можеш да му пратиш некоја подвезица, нешто така, со чоколатка и некое сексуљаво пораче.
    И стварно бе не ве сфаќам луѓе. Толку ли сте неинспиративни? Вие најдобро си го познавате партенерот и вие треба да знаете што него го радува.
     
    На charliee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Justinna

    Justinna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    29
    СТРИПТИС :D :D Немам подобра идеја :$ :$ :lol: :lol: :lol: :lol:
     
    На charliee му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    со С-то на крај од СТРИПТИ(С)З баш ќе го изненадиш ;)
     
    На cinderella5, chocolate.chick, heart.stealer и 3 други им се допаѓа ова.
  4. hurrem

    hurrem Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    10
    Девојки ве молам за ваше мислење како да го изненадам дечко ми кога ќе додје на викенд кај мене. Сакам да направам нешто убаво и интересно во спалната соба ве молам да ми дадете идеја :D :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
  5. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    pomossss :)

    sakam na deckoto da mu priredam iznenaduvanje kako nekoja kniga so nasi zaednicki sliki od pocetokot na vrskata pa se do denes da ne ima nekoja od vas nekoja idea ili da mi daj link da vidam nesto takvo fala vi od napred :) :*
     
  6. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    pomossss :)

    Земи голем хамер,направи го во форма на срце,обои го во некоја боја или пак самиот може да биде во боја и на него стави слики од вас двајцата и чувствата твои кон него напиши ги во мисли. Под секоја слика стави по една таква мисла.
     
    На portokalcemace му/ѝ се допаѓа ова.
  7. portokalcemace

    portokalcemace Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    30
    pomossss :)

    да ти кажам искрено не ме бива за тие работи ама еве ти еден предлог :) ама ако е романтичен ке му се допадне
    на убава голема тетратка залепиги сите заеднички слики а измегу со различни бои наптави срциња и испишиго твоето име и неговото.на крај кога ке завршиш со лепењето слики најдолу под сликите напиши
    "секој ден поминат со тебе ме прави срекна" или напиши нешто по твое.да гледаш сликите да ти зафатат пола тетратка и остатокот од тетратката напиши "овој дел го оставам за слики од нашата заедничка иднина" или "сакам оваа срека да подолжи понатаму" што велиш?? :)
     
    На S-Sister.91 и feminagirl25 им се допаѓа ова.
  8. Gosling

    Gosling Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Машки
    pomossss :)

    Морам да додадам и машко мислење тука...

    Ако дечкоти има 15-16 год. и не е романтичен (а така и претпоставувам), батали го хамерот и тетратката... однеси го на сладолед и части го 10 топки :) никогаш нема да го заборави тоа ;)
     
    На glosipgirl, lindalove, mrdnata и 2 други им се допаѓа ова.
  9. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    pomossss :)



    Јас би додала пиво и пица, за десерт сладолед 8)
     
  10. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    idea za suprajs... :)

    kako da go iznenadam dechko mi?? neshto shto kje go pameti cel zhivot a kje bide prijatno.... help
     
  11. SousLaBelleEtoile

    SousLaBelleEtoile Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Драги мои, сакам да го изненадам мојот дечко па бидејќи во никој случај не сум креативна се надевам дека некоја ваша идеја добро ќе ми послужи
     
  12. female.3

    female.3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    37
    Како да го изненадите дечкото ?

    а за што ти треба изненадувањето. Класично нешто или некоја посебна прилика? :)
     
  13. SousLaBelleEtoile

    SousLaBelleEtoile Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Како да го изненадите дечкото ?

    Па сакам нешто да биде посебно,само не поврзано со дома такви работи.. така да највероватно нешто класично нема да се видиме 4 дена и знам дека ќе си фалиме и кога ќе дојде сакам да го изненадам со нешто :)
     
  14. little.cat

    little.cat Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Како да го изненадите дечкото ?

    Штом не сакаш да е поврзано со дома, тогаш одете во парк и земи со тебе вино, две чаши, милка срце бомбоњера и свеќи. Кога ќе стигнете замоли го да ги затвори очите и да не ги отвара додека не му речеш, стави ја во средина бонбоњерата, до него виното и чашите и запали една голема свеќа или неколку помали. Потоа нека ги отвори очите и мислам дека многу ќе се изненади кога ќе види што имаш спремено за него. Ако сакаш дополнително можеш да му напишеш и некоја убава порака, 10 причини зошто го сакаш или нешто слично, исечи срце форма од листот и напиши со црвено пенкало и стави го под бонбоњерата :) Се надевам ти помогнав. Поздрав
     
  15. liily

    liily Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    5
    ај ако може некоја идеја.. дечко ми за две недели се враќа во скопје па сакам накое изненадување да му приредам... инаку секауално сме активни па може и нешто такво да предложите.. фала однапред!
     
  16. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    Со дечко ми наполнивме 4 ипол години од врската и го изненадив така што кадата ја наполнив со вода и ставив ливчиња од трендафил во разновидни бои , потоа купив вино и миризливи свеќи , пуштив од телефонот романтична музика и го повикав да се бањаме и тој одеше пред мене и одеднаш која ја отвори вратата се изненади мнооогу .. потоа си разговаравме и уживавме :D :D
     
  17. la-lita-e

    la-lita-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    151
    Земи си секси градник нека ти се прѕoира од маичката додека вечерате на некое место кај што не сте биле до сега и да видиш кога ќе стигне дома дали нема да е луд по тебе и нема со душа да чека да види шо има под миничот ! Или викни го дома,така на филм или било шо, и после иди до другата соба демек да земеш нешто и врати се разбушавена,со црвен кармин штикли и нешто многу секси на тебе. И нека забавата почне.. :devil:
    Или ако е гејмер додека си игра да го задоволиш. Нема да има поголем кејф за него . Проверено :D
     
  18. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Ајде дајте некоа идеа за нешто романтично да направам ...
     
  19. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Можеш да го однесеш на некој кров или некое такво местенце, да купиш претходно неколку свеќички, можеш да направиш колачиња или нешто сл, да купиш од неговиот омилен пијалок и малце претходно да и кажеш на некоја другарка да намести брзо пред да стигнете (ќе си темпирате време и се). Ако сте дома можеш да го измасираш со некое етерично масло, има вида на јутуб во случај да не знаеш да масираш :lol: и да пуштиш некоја спора музика, па да играте и после нека ве поведат емоциите и хормоните :D
     
  20. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    здраво драги феминки сакам да ве прашам за ваше мислење..мојот бивши што уште се сакаме...сега и се видуваме и планираме пак да се смириме а го сакам најмногу....му се случи некоја несрека и се правеше операциа уште е во болница одкако дознав се разболев по него, дали ке се изненади ако отидам во болница да го посетам ? ако не го видам мислам ке се раболам уште повеке по него би сакала да одам да го видам но незнам дали да му најавам или само да му отидам на посета, кое е вашето мислеље?