Дајте идеја како да го изненадам дечкото

Дискусија во 'Врски' започната од mala, 1 декември 2009.

 1. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
   
 2. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Па оди бре девојко, што чекаш, оди види го како е, и кажи му дека сеуште го сакаш и сакаш да се смирите, штом сте правеле такви муабети, што има да изгубиш?
   
 3. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  ти благодарам многу....ке бидам нај срекна ако отдам да го видам вака ке полудам
   
  На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  3.366
  Пол:
  Женски
  Оди, јас тоа еднаш го направав, ептееен се изненади, му купив од омиленото чоколадо, фатив бус и ајт! Иди додека не оздравел :D
   
 5. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  не сака да одам да го видам ....ми рече да не се малтретирам ке си дошол за 1 ден да не идам џабе :(
   
 6. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  Јас да сум на твое место би отишла,без разлика тој што ке каже.Ако мислиш дека треба да одиш-оди!
   
 7. dzvezdi4ka

  dzvezdi4ka Активен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Имај во предвид дека во болница баш и не е многу пријатно да одиш. Јас кога бев на операција бев целата омалаксана, облечена во онаква долга бела спаваќа со ништо одоздола, едвај се движев, приклучена на инфузија, се осеќав доста лошо а сигурно така и изгледав и секако не сакав да ме види некој (освен најблиските роднини) во таква состојба. Ако утре се враќа дома, според мене, подобро е да почекаш да биде спремен да те прими на посета.
   
  На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  :* почитувај ја неговата желба!!
  поздрав
   
 9. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  ви благодарам многу, ве послушав и вас и него не отидов , требаше да си дојде денеска но го оставија уште два дека но кога ке си дојде ке направам да заб орави шо ми се случило :inlove:
   
 10. Kajafeminka

  Kajafeminka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  26
  Леле значи и мене истото ми се деси.Дечко кој се гледам од време на време имаше несреќа во ох и беше во болница сакав да одам но се плашев од неговара реакција башка и да не си ги крене акциите...Али и тој ми пиша дека мн ке бил среќен кога би ме видела али јас тоа никогаш не би го направила тоа и др ден спакував куферот и од ск фатив ох :rofl: Незнаете коку беше пресреќен отидов за ден али останав повеќе и ни беа мн убави денови иако он беше со преголеми болки али во инвалидска количка се шеткавме низ болница и не ме пушташе да си одам и сега можам да кажам дека мн повеќе ме цени како личност немора за дечко или било што туку ми кажа дека се што би ми притребало во животов во било кое време да го побарам :)
   
 11. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  226
  Мојава ситуација е малце комплицирана... Момчето мое, замина на пат 3 месеци, ама за некои 15 дена му е роденден и сакам некако да го изненадам. Преку ДХЛ мислев да пратам нешто ама незнам како одат цените, а он е инаку во Шведска. Што би ми рекле вие, некоја идеја? Олеснителна околност, познавам еден другар негов заедно се таму, па да го замолам нешто да му купи, направи и сл. а јас да му пратам пари?
  Да не е многу скапо, ама да биде интересно. Секоја идеја е добредојдена! Ч)
   
 12. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  замоли го другар му да му купи нешто месо тебе кажи му ти што и нека му го стави на креветот нека го потпише дека е од тебе, но да не кажува дека тој го е ставил нека си мисли тој како си го однела до таму (хаха се зезам) испрати му убава љубовна порака тој ден и ако другарму му е цимер замоли го сабајлето нека му свари кафенце ова она и нека го разбуди и нека му честита роденден од твое име и нека рече кафенцето е од неа
   
  На rakce69 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  226
  Барав на нет продавница за подароци таму, да купам нешто и да го однесат, ама премн е скапо се, од 50 евра па нагоре, едно никакво мече, а не па нешто др. Леле стварно незнам како да направам, а многу ми е битно да го изненадам :)
  Нана фала за помошта!
   
 14. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  според мене тој ден прати му убава роденденска порака и на крајот пиши му подарокот те чека кога ке се вратиш...па свесен е и тој дека тој е во швајцарија а ти во мк како би го изненадила никако..а тука со тие 50 евра можеш многу убаво да го изненадиш а во меѓувреме и повеке ке заштедиш така да напрај му изненадување и купо му подарок кога ке си дојде нели е така најдобро ? :*
   
  На rakce69 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  мила јас бев во иста ваква ситуација и кога му беше роденден се јавив во хотелот во кој престојуваше му однесоа сабајлечки доручек во кревет и саат кој јас го купив и им го пратив а тие го ставија во фиока додека не бил тука и мојата порака до него гласеше се надевам ти се допадна појадокот во кревет а сега отворија фиоката те сакам и среќен роденден
   
  На rakce69 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  226
  Homealone LIKE! Значи само да те прашам и утре да одам по поклон и да го праќам! Кажи ми за колку време стига пакет? Во мојов случај Шведска? Ќе стигне за 15 дена? Јас би го адресирала и до другар му па на денот на роденденот да му го даде во случај да стигне порано, само да не стигне покасно ми е ...
  Гледав преку ДХЛ најдов цени, 4000 ден за најмал пакет, а 1200 ден за писмо. Не ми се исплати воопшто.
  Леле фала ви мнгоуууууу!!! :********
   
 17. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.678
  Допаѓања:
  42.046
  Можеш да си снимиш клипче, како му честиташ роденден или да се соберете друштво, сите пријатели што тој ги сака и да си се глупирате на клипот, за да си се изнасмее. Па клипчето ќе го постираш на некој канал (има видео канали каде неможе секој да ти ги гледа клиповите) и ќе му пратиш линк...
   
  На rakce69 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  е за шедска незнам колку време треба кај мене беше една недела пред роденденот е дали стигнал порано незнам ама на роденденот негов важно беше таму во твојов случај мислам дека е доволно 15 дена зошто има некој нов систем мислам ако не се лажам можеш да кажеш ден и саат во колку сакаш да пристигне за ова не сум сигурна но прашај
   
  На rakce69 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  43
  казжете ми дали е добра оваа идеја.... уште еден месец и со дечко ми правиме годишнина па ми истекна да му купам убав љубовен албум и во албумот да ставам наши заеднички слики, да снимам цд со љубовни балади и да купам бомбоњера милка онаа со срценца и под секое чоколатце да напишам на мало ливче те сакам, ти си ми се, неможам без тебе... и под секое чоколатце да ги подметнам ливчињата... добро ли е ова изненадување??? :) :inlove: :inlove: :inlove:
   
 20. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.121
  Допаѓања:
  724

  супер ми се допаѓа твојата замисла... јас истото го направив со чоколадата многу се изненади, чоколатцата се изедоа ама ливчињата уште ги чува :D