1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дајте идеја како да го изненадам дечкото

Дискусија во 'Врски' започната од mala, 1 декември 2009.

  1. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    Здраво мили мои феминки...
    Ајде сега малце помош од вас За некој ден можеби ке бидам сама и ке го поканам мојот мил да дојде кај мене на гости дајте ми предлог какво изненадување да му приредам дали некоја романтична вечера што да приготвам или било што ? Дајте ми некој предлог за да го изненадам убаво...позз до сите
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Зошто не му го зготвиш омиленото јадење, кога ќе дојде да биде пуштено цд со неговата омилена музика, и гледајте го неговиот омилен филм.
    Има ли нешто поубаво од тоа што се ќе му погодиш
     
  3. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    секако дека е добро тоа ти благорам многу но би сакала уште нешто да му приредам а незнам што ? сакам да ја памети таа вечер иматели уште некоја идеја ?
     
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    запроси го и дефинитивно ќе ја памети вечерта :rofl:
     
    На joana18 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    ахаах рано е уште а иначе не би размислувала два пати
     
  6. theladyA

    theladyA Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Интенет изненадување

    Што мислите за изненадување преку камера да му направам нешто во 00.00 оти неможеме да се видиме вецерва дури утреее ај некој предлог...
     
  7. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    Веке го изненадив мојот сакан и сум пресќна...На масата наредив свеќички во форма на срце...Купив чоколатца во срце на милка ( прекрасни се ) црвено винце романтична музика, пригушено светло,потоа пица и многу бакнежи и прегратки..Никогаш не сум била толку среќна и тој се израдува а тоа е тоа што мене ме прави среќна кога тој е насмеан и израдуван
     
  8. lloovveellyy

    lloovveellyy Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    12
    девојки пишав еднаш на оваа тема ама еве пишувам пак зошто стварно ми треба некоја идеа незнам што да направам за да го изненадам без никакво пракјање на подароци јас сум во странство и нема да се видиме за некој ден правиме 1 година помош девојкии...
     
  9. ludoooto

    ludoooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    1
    и мене ми треба идеја за да го изненадам,2 месеци сме оделени јас сум во друга држава уште малце и се враќам,сакам да му купам нешто и плус кога ќе се вратам да му направам некое изненадување,меѓутоа ми треба ваша помош зошто јас немам никаква идеја,5 години сме заедно и прв пат сме разделени толку долго
     
  10. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека највеќе ќе го изненадите ако викнете некој згоден, убав дечко кај вас и пред дечко ви да дојде соблечи го и пикни го во кревет со тебе заедно :lol: . По изненаден од тогаш не верувам дека ќе биде :rofl:
    Џоук
    Тоа е индивидуално, како сега јас да ти кажам направи му тавче гравче а тој не јаде тоа, или направи му вариво со кисела зелка, а тој таква не јаде :lol:
     
    На lindalove и kravce им се допаѓа ова.
  11. mmaceee

    mmaceee Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    Na decko mi mu e rodenden za nedela dena ama nezz kako da go iznenadam....sakam da mu kupam torta vo forma na srce so crvena boja i da mu ja dostavat do doma i + pismence so nekoja ubava poraka...nekoja dr ideja ???
    [mod-kirilica:11c53uid][/mod-kirilica:11c53uid]
     
  12. Blondy.92

    Blondy.92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    63
    се што е подарено од срце со љубов ќе биде изненадувачки.. многу работии.. јас исто така со торта вечерта точно во 00.00 отидов до кај него дома ги запалив свеќите и заѕвонев на врата и коа отвори јас со запалени свеќи пред него :) ако веќе сакаш со торта можеш така :) другоо.. па можеш рамка со слика.. или пак одбрани слики од посебни моменти да ги споиш на еден голем формат и да ги урамиш, можеш портрет од вас двајца... за еден друг роденден ми се погоди станот да ми биде празен па околу спалната наредив се со свеќи миризливи и после тоа знаеш што следи.. е сега не знам ни колку време идете, ни на која возраст сте... многу работи има.. ама сега твое си е што ќе направиш.. :) поздрав до тебе.
     
  13. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Излези му со шипка од зад врата. ^_^
     
    На just me, bastet, lindalove и 3 други им се допаѓа ова.
  14. mmaceee

    mmaceee Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    Pa 4 godini sme zaedno zatoa sakav da bide neso mn posebno neso so nema da go ocekuva :inlove: Fala za sovetot :)) ke probam so sveki torta romantika neso ke smislam :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
  15. ivvy86

    ivvy86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    16
    Женски дајте ми некој предлог кај да го однесам дечкото негде на вечера... Сакам во некое помирно ресторанче поромантично да не биде многу гужва галама од страна (улица).... Фала Ви :*
     
  16. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    ^Искрено значи ти бараш нешто како некое смирено ресторанче така?
    Кинески ресторан ако јадете таква храна :D :D :D
    П.С.=Знам дека е романтично и тивко а мислам дека и можеш да јадеш и обична храна не само кинеска.
     
  17. ivvy86

    ivvy86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    16
    Фала... мислев ако може некој ресторан конкретно... :D
     
  18. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Докажано е дека сексот секогаш било пријатно изненадување за машкото :!:
     
  19. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    А што ако не може да поднесе тооолку изненадувања?
    :wasntme:
     
  20. simoncica

    simoncica Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Имам мал проблем..Во четврток праиме 7години у врска со децко ми..Би сакала да спремам некое убаво романтично изненадување ..Дали би сакале да ми дадете неколку предлози..Фала ви од напред :inlove: