1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дајте идеја како да го изненадам дечкото

Дискусија во 'Врски' започната од mala, 1 декември 2009.

  1. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Помогнете ми

    Романтична вечера и долго водење љубов. :inlove:
     
    На Cacuvche и Vikiliks им се допаѓа ова.
  2. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    97.984
    Пол:
    Женски
    Напиши му писмо .Љубовно писмо.Заведи го со стриптиз.Ненајавена отиди му насред ноќ,со шише вино.
    Облечи ја неговата омилена кошула,маица.Кога ќе ја облече нека го почувствува твојот вистински мирис.
    Ќе те обожува наредните неколку дена 8)
     
    На simoncica му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lallly

    Lallly Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    33
    Девојки ај некоја идеја ве молам.
    Дечко ми ,ако може да се каже дечко, бидејки никогаш не сме се виделе во живо само на камера, затоа што тој е од Лондон, во Јануари ке дојде во Штип да престојува во некој хотел една недела.
    Сакам да му подготвам некое изненадување ,да го однесам на некое интересно место ( ако имате идеја кажете каде )
    Не знам дали да имаме секс...малку ми е чудно ама.....
    Ај ве молам некој совет :inlove:
     
  4. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Идеја за зимските деносви што се на повидок... :)
     

    Прикачени фајлови:

    • 06022012184.jpg
      06022012184.jpg
      Големина на фајлот:
      181,1 KB
      Прегледи:
      312
    На Cacuvche, Kathlin и PeaceLoveBasketball им се допаѓа ова.
  5. bart.simpson

    bart.simpson Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    7
    Девојќи, момци... ајде ќе ве замолам да ми дадете некоја идеја, за да ја изненадам девојката... би сакал нешто романтично, што нема да го заборави никогаш и ќе ме сака и почитува уште повеќе... :)
     
  6. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    Види брат, со класика нема утка - букет со црвени рози и бајадера. Знам дека е веќе 100 пати видено, ама во никој случај нема да биде разочарана или да ти го тресне букетот од глава....освен ако не е алергична на полен :D
    Или ај вака....пробај да се сетиш на нешто што ти раскажала за себе и тоа да го искористиш - на пример, од ден филм ќе ти дадам идеја - девојкава му кажува дека како мала ги минувала летата во флорида каде сеоја вечер седеле со татко и на терасата, тој си пиел Бадвајзер а таа си јадела PEZ бонбони (ги знаеш оние во пластични пакувања со горниот дел како главата на Пајо Паторот или Шиљо) . Како и да е, дечково за поклон и купува пакетче PEZ. Не дека сакал ефтино да помине, сакал да покаже дека обраќа внимание на она што таа го зборувала.
    Инаку филмот е La delicatesse
     
    На bart.simpson му/ѝ се допаѓа ова.
  7. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    А да пробаш со романтична вечера свеќи вино ,ружи итн е нешто што ние не го забораваме
     
    На zoki-poki и bart.simpson им се допаѓа ова.
  8. MissLayla

    MissLayla Активен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    7
    дефинитивно еден од најјаките поклони што сум ги дала на дечко ми беше овој за годишнината. во една голема кутија (мн убава украсна, од оние во рамстор што ги продаваат) ставив повеќе помали кутии. во неколку од нив ставив уште помали. ама сите кутии беа ептен убави, цели украсени, бонбони :D и во нив ставав секакви работи што знам дека ќе му се свиѓаат. од гумени топчиња (тогаш мн сакаше да си игра со нив :D ), до игра за на компјутер, алка, една ептен убава танга за мене, и некои такви ситници. во некои од нив ставив чоколатца мали. и внатре целата кутија беше со слама за да изгледа поубаво се, да не се маваат помалите кутии :D и многу мнооогу чоколатца :D а низ сламата имаше и некои лични пораки до него што ги напишав, некои романтични али повеќето смешни. ги напишав на мн мали ливчиња и секое посебно врзано со машничка. интересно е дур гледаш како се отвара и се смее :D
     
    На Cacuvche и ivvy86 им се допаѓа ова.
  9. AnGel.fire

    AnGel.fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    222
    Другарка на 27 прави 3 месеци (иако се знаат и заедно се пола година ама не беа онака официјално во врска) со дечко и и сакаше да му направи некое мало изненадување, иначе имаат 16 год и двајцата. Е сега.. Бидејки тие 3 месеци се всушност 91 ден, она има смислено во едно кутивче, таков украсно, со машничка, да му напише на мали ливчиња 91 причина зашто го сака и да ги ставри внатре во кутивчето.
    Што мислите дали е добра идеја? И ако имате нешто како идеја плус, да надополните нешто на истово, кажете! :)
     
  10. ss007

    ss007 Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Па вака... машко сум, со една девојка многу си се свиѓаме ама никако да си признаеме... и сега сакам да и направам изненадување за Нова Година.
    И вие како женски ако може да дадете предлок што е најдобро да и купам и како да и признаам? што да и кажам ... и така нешто, кога би вие сакале на вас некој да ви направи такво нешто како би изгелдало? :$

    Ви благодарам однапред :*
     
  11. katerina97

    katerina97 Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    како да го изненадам,израдувам?

    на 11 ти месецов правиме месец од кога сме заедно..многу ме разбира,многу е добар,и чуствувам дека ме сака и да многу го сакам.всушност се осеќаме како најдобри другари:)
    ја имам 15 тој сега пред 4 месеци напрај 18:)..сакав да ве прашам помогнетеми некако да го израдувам ..да го изненадам вечерта бидејки ке бидеме излезени на кафе и после ќе прошетаме малце сами :) иначе напишав едно писменце..и помош некој предлог ве молам !! :D само не некој многу скап пошто немам баш многу многу заштедено сакам едноставно нешто неочекувано! :D
     
  12. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    како да го изненадам,израдувам?

    Немај гајле тој тебе уште поубаво ќе те изненади со тоа што ќе бара да има секс со тебе во име на љубовта а ти неможеш поголемо изненадување да му направиш со тоа што ќе го одбиеш.
    Умна девојка си ти! ;)
     
    На bastet, Lepaaa, glosipgirl и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    како да го изненадам,израдувам?

    Преврзок за клуч со твоето име на него. Јас тоа му дадов првиот месец на дечко ми,заедно со писменце. :)
     
  14. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    најмногу ќе го израдуваш ако не правиш ништо, мислам еден месец и тоа се слави? мажите не се по тие работи не го оптеретувај ни него ни себе си едноставно уживајте си заедно нема потреба од ништо повеќе...

    а идејата со приврзокот и нејзиното име... мислам тоа е наметнување јас никогаш немам направено такво нешто... сепак секој со своето мислење
     
  15. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    На мене дечко да ми подари нешто за еден месец ќе бегам со брзината на светлината, а нели тоа да биде нешто со неговото име :D Нормално е на 15, прв дечко ова она, ама на 19 мислам....

    Девојче, не го замарај со поклони 1 месец е прееееееемал временски период, а на 18 дечките не мислат на друг поклон освен на тоа да имаат секс.

    Ако не ви е уште јасно, за ова зборувам
    [​IMG]
     
    На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Peperutka-19

    Peperutka-19 Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    13
    Сакам на дечко ми да му приредам нешто убаво во овие зимски денови. Сакам да му направам од мали свеќи " те сакам и :l: " ама тоа да биде на врвот на некоја висока зграда што ќе има широк убав поглед, ( само не знам дали ќе можам да се качам до горе , не знам дали е дозволено ... ) и да му кажам неколку убави романтични реченици што ќе го погодат право во срце .
    Што мислите за идејава, зошто сакам вечер да го направам тоа , и дали знаете дали ќе имам пристап до врвот на зградата ?
     
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Дали е добра идејата... ?

    А зошто мора да е на зграда?
     
    На joana18 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Peperutka-19

    Peperutka-19 Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    13
    Дали е добра идејата... ?

    Па тоа ми беше идејата, мирно место , високо, убав поглед ... Ако имаш подобра идеја кажи ми ?
     
  19. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Дали е добра идејата... ?

    Со мали свеќички нема да го постигнеш тој ефект, светлината е премала од нив на далечина.
    Инаку повеќето згради се затворени горе, под клуч. Тоа евентуално да бараш клуч од твојата зграда за да го изведеш.
     
  20. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Дали е добра идејата... ?

    Зградите се под клуч, таман работа да се отворени и така да може кој сака кога сака да се качува и да шета. А и не мора да е на зграда..