Дај му дијагноза на членот над тебе

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Dream-Girl, 29 јуни 2020.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.475
  Допаѓања:
  135.786
  Пол:
  Женски
  Тема од забавен карактер, без лутење и навреди. :D
  Пр. Зависна од нескафе, откачена итн. у тој смисол да се :D

  За себе не можам да си дадам дијагноза, па ај кој сака нека почне.
   
  На SummerGirl, bicycle, Nightwish11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  3.287
  Пол:
  Женски
  Зависна од учење, работа.
  #Workaholic
  Да или не? :D
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.475
  Допаѓања:
  135.786
  Пол:
  Женски
  Па да :$

  Зависна од форумски игри :D
   
 4. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  3.287
  Пол:
  Женски
  Не баш но релаксација ми се да речеме.
  Тепам време.:D
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.626
  Допаѓања:
  19.616
  Пол:
  Женски
  Оговарачка :D (и ја заедно со тебе у мк фаци)
   
  На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.450
  Допаѓања:
  22.461
  Пол:
  Женски
  Модерна спанка :rofl: (прочитав дека многу спиеш и нешто за зголемување на усни ама не го дочитав па те замислив како цело време спиеш со отечени усни (facepalm)) :*
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  1.292
  Допаѓања:
  3.207
  Пол:
  Женски
  Женски шовинист.
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 8. f.girl

  f.girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  20.132
  Пол:
  Женски
  Самобендисана :lol:
   
  На нина122 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  5.389
  Пол:
  Женски
  Препотентна ]:):inlove::rofl:
   
  На f.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Star_dust

  Star_dust Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2019
  Пораки:
  540
  Допаѓања:
  5.298
  Пол:
  Женски
  Несериозна. ;)
   
 11. Lady D ❤️

  Lady D ❤️ Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  2.500
  Пол:
  Женски
  Zavisna od shoping ;)
   
  На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
 12. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  1.292
  Допаѓања:
  3.207
  Пол:
  Женски
  Љубовџика
   
 13. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  1.679
  Пол:
  Женски
  Хардкор феминистка :D:muscle:
   
 14. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.987
  Пол:
  Женски
  Страшна :bandit::rofl:
   
  На Elf му/ѝ се допаѓа ова.
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.563
  Допаѓања:
  126.160
  Пол:
  Женски
  Ноќна мора :D
   
 16. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.626
  Допаѓања:
  19.616
  Пол:
  Женски
  Реалист
   
 17. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.987
  Пол:
  Женски
  Оптимист
   
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.563
  Допаѓања:
  126.160
  Пол:
  Женски
  Гејмер
   
 19. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.987
  Пол:
  Женски
 20. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  8.760
  Пол:
  Женски
  Плажообожавател
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.