1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да беше бившиот сега тука...

Дискусија во 'Врски' започната од Lacrymosa, 1 февруари 2010.

 1. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  90
  Сте се замислиле ли некогаш: што ако беше тој тука, или како би ви било да сте останеле со некој бивши?

  мислам да не се разбереме погрешно: си имам дечко, го сакам премногу, врската ни е супер, не сум го изневерила, не би го изневерила, тој е оној со кого сакам да оформам семејство и се тоа, но некогаш се навраќам на една личност од моето минато. Таа личност ми се провлекувала низ сите врски после неа со прашањето што ќе беше ако тој беше тука?
  Со личноста имав грозна врска, љубомора, караници, тој- Битола јас - Гостивар, подоцна тој замина во странство и со тоа заврши нашата врска, но ... Незнам, имам се што ми треба, да не речам имам совршен дечко ( нема совршенство, али блиску е до тоа), но пак понекогаш си размислувам што ќе беше тој да беше тука.
   
  На Lara&Lana, iloveyou29, hejlady и 3 други им се допаѓа ова.
 2. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  и јас имав еден сличен и искрено не сакам да е тука :D :D не го сакам ама не знам што би се случило да почне да ми досаѓа :worried:hock: :worried:hock: :worried:hock:
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Еве на пример кога ќе си помислам што би било да бев уште со тој прв дечко шо ми беше (долго одевме), си смеам самата на себе си како сум можела со него да одам. И си викам можда нема да беше ваков каков шо е сега да бевме уште заедно, ама се согласувам дека за едно нешто тој беше во право: НЕ МЕ ЗАСЛУЖУВА. :D
   
  На glorijaMKD и L-enna им се допаѓа ова.
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  дрн дрн дрн......... (и 438273 други зборчиња) би завршила: НЕ МЕ ЗАСЛУЖУВА. 8)

  п.с. Со тебе сум Хипи :mrgreen:
   
 5. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Неколку шо ги имав 2-3 се не се многу би му кажала дека премногу ми е жал што сум била со нив и што сум трошела време со нив на караници, на љубоморни сцени, на триста глупости што сум ги доживеала и не сакам да бидат повеке никогаш во мојот живот дека сум среќна што не сум со нив
   
  На Sanci92 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  Ако беше тој сега тука ќе беше мртов од татко ми бидејќи ми залепи шамар и тоа псоле нашето раскинување!
   
  На Samara Morgan, Ance-to и anichka94 им се допаѓа ова.
 7. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Eх да беше сега тука ке го натерав да го намести новото казанче за шољата зашто е купено веке еден месец и така за украс ми стое ;) па невозможен е за некои работи...
   
  На Johndeer, Alex99, Samara Morgan и 7 други им се допаѓа ова.
 8. mila24

  mila24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  12
  E i jas da si kazam nesto ako bese tuka bivsiot mislam deka ke mu go smenev licniot opis :D po se sto mi napravi :evil:, imase i ubavi raboti ama se sto je ljepo kratko traje.Za sekunda se urna se sto bese ubavo,i sto napravi poveke da go pamtam po loso nego po ubavite raboti pominati zaedno :roll:
   
 9. lavica23

  lavica23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  28
  да беше тој сега тука ке му кажев дека го сакам најмногу ..зашто додека бевме заедно бев премногу ладна со него ..не изразував чуства иако тој беше многу нежен со мене и премногу ме сакаше како и јас него :(
   
  На Lara&Lana и Samara Morgan им се допаѓа ова.
 10. fannya

  fannya Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Da bese toj sega tuka bi go gusnala i bi mu kazala izvini zasto preterav sinojka sto mu se nalutiv tolku mnogu za gluposti i sto sme sega skarani sto go pustiv da si odi a veke mi fali edvaj cekam da me pobara kako sto mi rece a ako ne jas nego ke go pobaram ufffff uzasno mi fali sakam da se smirime sto pobrzo
   
  На Samara Morgan и EdnaDevojka21 им се допаѓа ова.
 11. sonique

  sonique Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  28
  Да беше сега тој тука... не би размислувала за него.. туку и да сака да комуницираме тоа би било само формално.. инаку, ми се случи баш тоа.. после пола година со сегашниот дечко, бившиот ми се јавува и ми бара да се смириме,а пред тоа тој ми раскина... :) мислам, смешна ситуација... :) значи едноставно би го игнорирала или избегнувала кога би бил тој тука ... :) :evil: :worried:ilent:
   
 12. angel.11

  angel.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  26
  Никогаш да не си велам никогаш ама не сум се нашла у ситуација да си го барам бившиот. Било поминало АМИН, си имал он свое време кога сега незнал како да се понаша и да цени што има, чао пријатно довиџења, зарем не е така!? Да е бил вреден ке сме биле уште заендо...така да моментално ми е супер сама, без ниеден бивши ни идни :) чил оут најдобар статус...
   
 13. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  74
  Da bese sega toj tuka, bi go pratila da mi kupi Tost :lol: bidejki sum mnogu gladna :? a me mrzi da izleguvam i sama da si kupam, uhhh sto bi sakala navistina da se pojavi bidejki mnogu mi se jadeeee i toa samo TOSTTTTTTT. ;( :lol:
   
 14. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  i jas ke go pratev mojot po tost da bese tuka :lol: cudna rabota,koga ke sme zaedno so denovi,nekogas znae da ti zdosadi,si mislis-e da nebese tuka,ke idev do vamu,ke se videv so ovaa drugarka itn,ama samo eden den sto ke go nema odma mi fali,i nigde ne mi se ide sakam da sum so nego :D
   
  На Samara Morgan му/ѝ се допаѓа ова.
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.894
  Допаѓања:
  65.918
  Пол:
  Женски
  да беше сега тука ќе му врзев еден шамар ама онака мерачки...
   
 16. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  i jas kako Rainbow..da bese tuka ke go ispleskav ama so poveke samari a bogami i poveke..zasluzuva.. :x
   
 17. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  da bese tuka pa da me izmasirase :lol:
   
  На 1bunny му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Леле подобро што не е. Не ми се верува колку оглупавил последнава година-дена. Каде ли згина интелигенцијата?? :lol:
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  ja bi go gusnala najsilno i bi mu vetila deka nema niednas veke da go izlazam :( :( :(
   
 20. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Нејкам да е тука...сакам сама да сум денеска некако баш ми е пријатно :D :D