1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да беше бившиот сега тука...

Дискусија во 'Врски' започната од Lacrymosa, 1 февруари 2010.

  1. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    Сте се замислиле ли некогаш: што ако беше тој тука, или како би ви било да сте останеле со некој бивши?

    мислам да не се разбереме погрешно: си имам дечко, го сакам премногу, врската ни е супер, не сум го изневерила, не би го изневерила, тој е оној со кого сакам да оформам семејство и се тоа, но некогаш се навраќам на една личност од моето минато. Таа личност ми се провлекувала низ сите врски после неа со прашањето што ќе беше ако тој беше тука?
    Со личноста имав грозна врска, љубомора, караници, тој- Битола јас - Гостивар, подоцна тој замина во странство и со тоа заврши нашата врска, но ... Незнам, имам се што ми треба, да не речам имам совршен дечко ( нема совршенство, али блиску е до тоа), но пак понекогаш си размислувам што ќе беше тој да беше тука.
     
    На Lara&Lana, iloveyou29, hejlady и 3 други им се допаѓа ова.
  2. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    и јас имав еден сличен и искрено не сакам да е тука :D :D не го сакам ама не знам што би се случило да почне да ми досаѓа :worried:hock: :worried:hock: :worried:hock:
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Еве на пример кога ќе си помислам што би било да бев уште со тој прв дечко шо ми беше (долго одевме), си смеам самата на себе си како сум можела со него да одам. И си викам можда нема да беше ваков каков шо е сега да бевме уште заедно, ама се согласувам дека за едно нешто тој беше во право: НЕ МЕ ЗАСЛУЖУВА. :D
     
    На glorijaMKD и L-enna им се допаѓа ова.
  4. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    дрн дрн дрн......... (и 438273 други зборчиња) би завршила: НЕ МЕ ЗАСЛУЖУВА. 8)

    п.с. Со тебе сум Хипи :mrgreen:
     
  5. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Неколку шо ги имав 2-3 се не се многу би му кажала дека премногу ми е жал што сум била со нив и што сум трошела време со нив на караници, на љубоморни сцени, на триста глупости што сум ги доживеала и не сакам да бидат повеке никогаш во мојот живот дека сум среќна што не сум со нив
     
    На Sanci92 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Ако беше тој сега тука ќе беше мртов од татко ми бидејќи ми залепи шамар и тоа псоле нашето раскинување!
     
    На Samara Morgan, Ance-to и anichka94 им се допаѓа ова.
  7. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Eх да беше сега тука ке го натерав да го намести новото казанче за шољата зашто е купено веке еден месец и така за украс ми стое ;) па невозможен е за некои работи...
     
    На Johndeer, Alex99, Samara Morgan и 7 други им се допаѓа ова.
  8. mila24

    mila24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    12
    E i jas da si kazam nesto ako bese tuka bivsiot mislam deka ke mu go smenev licniot opis :D po se sto mi napravi :evil:, imase i ubavi raboti ama se sto je ljepo kratko traje.Za sekunda se urna se sto bese ubavo,i sto napravi poveke da go pamtam po loso nego po ubavite raboti pominati zaedno :roll:
     
  9. lavica23

    lavica23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    да беше тој сега тука ке му кажев дека го сакам најмногу ..зашто додека бевме заедно бев премногу ладна со него ..не изразував чуства иако тој беше многу нежен со мене и премногу ме сакаше како и јас него :(
     
    На Lara&Lana и Samara Morgan им се допаѓа ова.
  10. fannya

    fannya Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    4
    Da bese toj sega tuka bi go gusnala i bi mu kazala izvini zasto preterav sinojka sto mu se nalutiv tolku mnogu za gluposti i sto sme sega skarani sto go pustiv da si odi a veke mi fali edvaj cekam da me pobara kako sto mi rece a ako ne jas nego ke go pobaram ufffff uzasno mi fali sakam da se smirime sto pobrzo
     
    На Samara Morgan и EdnaDevojka21 им се допаѓа ова.
  11. sonique

    sonique Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    28
    Да беше сега тој тука... не би размислувала за него.. туку и да сака да комуницираме тоа би било само формално.. инаку, ми се случи баш тоа.. после пола година со сегашниот дечко, бившиот ми се јавува и ми бара да се смириме,а пред тоа тој ми раскина... :) мислам, смешна ситуација... :) значи едноставно би го игнорирала или избегнувала кога би бил тој тука ... :) :evil: :worried:ilent:
     
  12. angel.11

    angel.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    26
    Никогаш да не си велам никогаш ама не сум се нашла у ситуација да си го барам бившиот. Било поминало АМИН, си имал он свое време кога сега незнал како да се понаша и да цени што има, чао пријатно довиџења, зарем не е така!? Да е бил вреден ке сме биле уште заендо...така да моментално ми е супер сама, без ниеден бивши ни идни :) чил оут најдобар статус...
     
  13. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Da bese sega toj tuka, bi go pratila da mi kupi Tost :lol: bidejki sum mnogu gladna :? a me mrzi da izleguvam i sama da si kupam, uhhh sto bi sakala navistina da se pojavi bidejki mnogu mi se jadeeee i toa samo TOSTTTTTTT. ;( :lol:
     
  14. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    i jas ke go pratev mojot po tost da bese tuka :lol: cudna rabota,koga ke sme zaedno so denovi,nekogas znae da ti zdosadi,si mislis-e da nebese tuka,ke idev do vamu,ke se videv so ovaa drugarka itn,ama samo eden den sto ke go nema odma mi fali,i nigde ne mi se ide sakam da sum so nego :D
     
    На Samara Morgan му/ѝ се допаѓа ова.
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    да беше сега тука ќе му врзев еден шамар ама онака мерачки...
     
  16. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    i jas kako Rainbow..da bese tuka ke go ispleskav ama so poveke samari a bogami i poveke..zasluzuva.. :x
     
  17. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    da bese tuka pa da me izmasirase :lol:
     
    На 1bunny му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Леле подобро што не е. Не ми се верува колку оглупавил последнава година-дена. Каде ли згина интелигенцијата?? :lol:
     
  19. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    ja bi go gusnala najsilno i bi mu vetila deka nema niednas veke da go izlazam :( :( :(
     
  20. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Нејкам да е тука...сакам сама да сум денеска некако баш ми е пријатно :D :D