1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да беше бившиот сега тука...

Дискусија во 'Врски' започната од Lacrymosa, 1 февруари 2010.

  1. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    Да беше бившиот сега тука...
    Ќе си плукнеш од мака кога ќе видеше колку ми е убав животот без него.
     
    На Згодната, Fallen.Angel, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Kje se razminevme kako obicni stranci :D
     
  3. AnastasiaWinter

    AnastasiaWinter Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    2.150
    Пол:
    Женски
    Ќе го повикам да излеземе на кафе и да се исприкажеме како луѓе, во надеж дека ако тогаш немаше храброст да ме погледне во очи, за овие две години собрал.

    Ми фали како другар многу. :(
     
    На Girly90, ADOKI, marchi-cool и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.949
    Допаѓања:
    30.790
    Пол:
    Женски
    Ќе му ставев една петарда в џеб. :devil:
    Ма каква една, цело пакетче за такви изроди. :D
     
    На Sejfullai, Fallen.Angel и La diabla им се допаѓа ова.
  5. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Че му јa честитaв НАЈнoвaтa. Пa и зaеднo ќе живееле, кoгa,штo,кaкo се се случи ми мирисa нa брaк.


    Знaе пoлa грaд слaбa тoчкa кoј ми е мене. Кo дете ќе зaплaчaм, се гушaм, oд лaј oвие шoкoви. Ѓубре ѓубрoсaнo.


    А тoј другиoт е тoј, ќе чекaм дa ми рaскaже штo плaнирa вo живoтoт тoј и oнaкa немa цел. Јa му бев вoдилкa нa мене се чекaше. Ахх

    Сaни кaкo не си нoсилa тегли кoгa си ги виделa тие идиoти, зa дa не мoжеш дa ги видеш.
     
  6. Dareeeeee

    Dareeeeee Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    70
    Пол:
    Машки
    Posle godina dena i nesto , ne mozam da se pronajdam sebe si ...
    pa poso nemam hrabrost da go pisam ova direktno na nejze ... ke go pustam ovde...
    Ke izgleam kako placko ali seedno , polesno ke mi doe valjda
    Trgnav da pisam ... pisav ... ova go pisav i na kraj samo go selektirav mu napraviv " copy " i go slapnav u notepad. Nemav M**a da go stisnam enterot....


    Dolgo vreme pomina. Ali kako vcera da bese. Pogotovo nasiot posleden muabet, pozadi zgrada kaj tebe.
    Sve e isto. Sve. Nisto ne se promenilo. Da, nisto ne se promenilo. Ne znam zasto.
    Ziveam. Ne sakas da znaes kako. Ne bi sakala da go slusnes toa. Ne znam ni sam, ali ziveam.
    Pa ziveam , na nacin na koj sto nikogas ne sum ziveel. Na nacin na koj sto ne go sakam niti sum go zamisluval.
    Povreduvam, se povreduvam i sebe si. Ali mnogu povreduvam. Povreduvam na najsuroviot nacin sto moze da postoi.
    No sto e bitno, bitno treba da ziveeme neli, koj kako e srekjen taka, barem mislam deka e taka.
    Srekjen sum , nesrekjen istovremeno.
    Sekoj nov pocetok , za mene e pocetok na kraj. Sekoj pocetok ne e pocetok na nova srekja , nego e pocetok na novo iskusenie, pocetok na novo patenje.
    Sfativ deka sum sakan, mnogu povekje od toa sto mislev deka sum. Sfativ deka sum cenet, mnogu povekje od toa sto mislev deka sum.
    Kako sto proagja vremeto ,namesto da bidam posrekjen , jas sum se poprazen i poprazen.
    Bez razlika dali ima nekogo tuka do mene ili nema. Isto se osekjam. Za moment pomisliv deka neso se promenilo i deka sum srekjen.
    Da , za moment. Pomisliv deka navistina sum srekjen. Ali kje te razocaram , pomisliv togas koga te imav tebe.
    Sve navamo e prazno. Mozebi jas gresam, mozebi jas sum idiotce , ali vo sekoja nova te baram tebe.
    Ne sakav vaka direktno da napisam i da kazam ali kogo go zanima toa ?
    Bolkata pred godina ipol i bolkata sega e ista. Mozebi samo prazninata vo dusava e pogolema.
    Besot...
    Sfativ deka ne sum cvekje za mirisanje , sfativ deka mnogu raboti nema kaj mene, ali edno znam.
    Znam samo deka samo koga sakam sakam so celo srce. I znam deka nikogas povekje nema da sakam.
    Mozebi samo kje mi bide ubavo , mozebi samo kje mi se ispolni vremeto, ali nema da sakam nikogas kako sto sakav.
    Nikogas, za zal.
    Ne sum tazen, ne sum srekjen , prazen sum.

    So sekoja nova osekjam samo iskoristuvanje , nisto povekje. Ispolnuvanje na glupite mozocni potrebi, manipulacija.
    Stanav nekoj koj sto ne sakam da bidam. Stanav nekoj koj sto se izmacuva i sebe si i drugite.
    Stanav tipicno masko stvorenie. Tipicen manipulator.
    Probav , dosta probav. Nekolku " novi " koi sto me ispolnija na kratko.
    Dodeka ne sfativ deka sekoe mesto kade sto odam te gledam tebe. Na sekoe kafe te gledam tebe.
    Nasekade te gledam tebe.
    Ne e fer... Ni jas ne sum fer, znam deka ne sum. ALi sto mozam ? Znam deka ova ne e opcija, ali taka e kako sto e.
    Za kraj , se nadevam deka si srekjna , se nadevam deka ti e ubavo i se nadevam deka nisto nema da te napravi nesrekjna.
    Barem tvojata srekja me pravi malce srekjen da bidam , bez razlika kade si ... sto si ...
    Mnogu prasanja imam , ali nema da gi prasam. Ne gi sakam odgovorite. Niti me interesiraat.
    -- Tuka se site prasanja, ne se trudi premnogu , kje gi razberes , samo poslusaj.

    https://www.youtube.com/watch?v=Zd2rvLRdicg

    Znaes , sekoja pesna od Tose na kogo me potsekja.. Sve znaes...
    Znaesh, sekoj 24ti... Stanuvam samo po sebe nasolzen, nemam na sto da mu se raduvam na denot , na datumot.
    Dojdoa dosta drugi datumi , ali ne se bitni , gi zaboravam , da , gi zaboravam.
    Povtorno povreduvam , ne deka sakam da povredam , ednostavno e taka kako sto e.
    Znaesh , godinava na 3ti juni , mi bese potesko nego lani , lani ne bev svesen sto se desava i sto ke se desi.
    Ama godinava svesno patev. Go pamtam denot , toj 3ti juni kaj mene vo dvor koga pievme kafe.
    Najgorkoto kafe vo mojot zivot, so najmnogu sekjer.
    Lani , nekako mozev i da ti cestitam rodenden , bolese sto ne bev tamo ama srekjen bev deka ti bese rodenden.
    Godinava ne mozev , tesko mi bese , ne bev srekjen posto ne mozam da te gusnam i da ti go cestitam.
    Svesen bev deka te nemam, mnogu bese tesko, porakata za rodenden bese tolku dolga sto ne ja sobirase.
    Bese premnogu dolga sto nekako pred vecerta uspeav da napisam 2 zbora i da ja pratam.
    Sve sto i da napisev bese malku. Malku za da ti go cestitam. Tolku mnogu imav da ti kazam , a ne mozev.
    Ne mozev ednostavno , 20 pati ja izbrisav porakata. Poraka koja sto nemase da ti bide ubav denot.
    Ubavi zborovi imase , imase mnogu ljubov ama nemase da ti bide ubav denot pa te postediv.
    Napraviv da ti e barem poubav. So kratka poraka so tesko srce stisnato na enterot.
    Da , so tesko srce. Znaes , sekogas sum tezok da kazam nesto ama barem koga go kazuvam cvrsto e.
    Te sonuvav, mnogu pati te sonuvav. Te sonuvam seuste. Ne znam zasto.
    Posle sekoe sonuvanje , stanuvam so istata bolka koja sto ja osetiv denta koga mi kaza deka odis.
    Deka odis i nema vrakjanje nazad. Istata grutka. Malce polesno mi proagja, ama povekje boli ako e kratko.
    Lani mozebi sekoja vecer te sonuvav , pogotovo posle onoj laden den pozadi kaj tebe pozadi zgrada.
    Posle toj den sekoj den te sonuvav , mozebi ne sekoj den ama sekoj vtor den te sonuvav.
    Ednostavno povekje ne sum istiot , se smeniv , mnogu se smeniv , vo sekoj pogled.
    Samo edno nesto ne smeniv na mene , mojata dobrina prema lugjeto, barem toa go zacuvav.
    Takvo srce imam , golemo , sto da pravam ne e do mene.
    Mozebi pomalce naivno ama toa e.
    Znaes , mnogu pati te sretnav , ne me vide, jas napraviv da ne me vidis, zatoa sto nemam sila ni srce da te pozdravam.
    Nema da mozam da te gusnam , da te baknam , mnogu pati samo se svrtev vo drug pravec , so brzina na svetlinata izbegav.
    Sekoj pat mi lupa srceto so 200 na sat , sekoe gledanje ...
    Izbegavav avtobusi dolgo vreme , samo za da ne te vidam po nekoja slucajnost...
    Uste izbegavam...
    Duri nekolku pati te vidov na semafori , ednas bev pozadi tebe zastanat, go zagleda telefonot , srekja so go zagleda kje me videse na retrovizor... Ne sakav...
    Ne deka ne sakav , ne mozev , kje se srusev , srceto pak vo petici go osekjav...
    Ja vidov malata nekolku pati , sekoj pat koga kje ja vidam mene mi pagja tesko...
    Koga ja gledam nejze te gledam tebe ... istata ti ...
    Boli .. ali probuvam da sum toj so sum bil sekogas , nasmean , bez razlika na sve sto se desava...
    Prosti , nitu ednas ne sum ja prasal za tebe kako si , sto pravis , ne mozam , tesko mi e i me boli..
    A ne deka ne sakam , sakam , ama ne mozam ... ednostavno ne mozam....
    Tesko mi e.
    Znam deka se cudis , se cudis sto me nemase do sega. Posle ova pak kje me nema.
    Znaes deka te ostavav na seen. Srcevo mi placese na pesnite na viber ama ne mozev da ti pisam. Ednostavno ne mozev.
    Me bolese , me bolese i toa sto ne mozam da ti vratam nisto. Me raspravuase totalno.
    Me rasparuvase i toa sto ne mozam da ti vratam , me raspravuaa i pesnite.
    Ne mozev povekje. Seenot bese edinstvena opcija da se povlecam.
    Vo nekoj svoj svet.
    Svet bez komunikacija , svet bez socijalizacija , svet bez nisto.
    Mi trebase toj svet.
    Iskacam od toj svet na kratko. Sekogas e sve kratko posle tebe.
    Kratko e zatoa sto sekogas te gledam tebe i se povlekuvam nazad. Mozebi kje prekinam da te gledam. Ne znam.
    Dobro e sto si ti pohrabra od mene , sto cekoris , dobro e toa.
    Barem eden od nas da uspee. Kako i da e ... I ova e premnogu , sepak ...
    Sepak...
    Bidi srekjna.
    https://www.youtube.com/watch?v=-0aNL8_pnlk&index=30&list=RDEM81qGO7bApfx1fl-nYEMUfA
     
    На jasbi, stejsi2005, marijaz и 4 други им се допаѓа ова.
  7. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    Јaс би нaпрaвилa еден кaфе-муaбет
     
    На Nalutena1 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Ќе му ги побарав тие 20.000 ден што ми ги должи..ако читаш, не сум ти го избришала долгот, да си знаеш:rofl:
     
    На cavalli, naturally, ADOKI и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Би му рекла дека ми е мило што конечно си ја врати слободата,се надевам малку памет му дојде после толку изгубени години.
     
  10. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Дечки, со причина ви се момците/девојките поранешни. Вистинска и вредна љубов не остава простор за долгометражни и срцепарателни постови.
     
    На TashSefton, L-a-r-a22, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    Ќе му изналепев еден бокс :punch:
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    i mene mi dolzi bivsiot p***a mu mate*na :/ ne se lugjevo arno da im napravis aram neka mu se :(
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Ќе го одминам,ќе му речам не ми се обраќај
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. mistrivce

    mistrivce Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Hmm...da bese toj tuka...ke ja videse vo mene onaa starata JAS...ama vo novo ruvo....ke gi videse moite uspesi.sreka.radosti.semejstvo....I bolkata vo mojot lik...bidejki TOJ nikogas ne zaboravi za seto ona sto mi go nanese...I so toa ke zivee do krajot na svojot zivot...i toa SAM..ke zivee so tolku bolka sto sam ne mozi da si oprosti...a pak ne jas...IAKO NE MOZES DA MU POSAKAS ZLO NA NEKOGO KOGO ZIVOT TI ZNACEL....toa e...p.s SREKEN TI UTRESEN RODENDEN....(jas zboruvam za ljubovna prikazna od pred 20-tina god...)....ama aj malku da se vmesam vo pomladite...hehe...pozz
     
  15. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Ќе му дадев една жешка :D:D:D:D
     
  16. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Кафе муабет. Немам лоши односи со бифшите.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  17. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Кој бивши?
    Не е еден |(
     
    На TashSefton и cavalli им се допаѓа ова.
  18. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
    Би го прашала дали е среќен со таа што ја одбра.
    А на последниот би му кажала да оди на психијатар
     
    На H.VAGA и Nalutena1 им се допаѓа ова.
  19. ..Queen..1998

    ..Queen..1998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Да беше тука бившиот многуу би се каел ... Но , јас многу му се заблагодарувам што си замина, бидејќи после него постигнав многууу успеси и во животот се на арно почна да ми оди. ;)
     
    На honey.11 и Nalutena1 им се допаѓа ова.
  20. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    Ај на ракија другарче. За година две ќе бидеш сегашниот јас.

    Да беше бившата сега тука ќе ја удрам со клоца по гз, најсилно, најболно, најбезмилосно. Ќе знам дека не удирам женско туку удирам суштество што да даде Бог да живее и да има здравје но со МИЛИОН СИТУАЦИИ КАКО МОЈАТА СО НЕА.
     
    Последна измена од модератор: 8 јануари 2019