Да имав/немав дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од Dinamickid, 15 март 2012.

 1. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  Тема за сите нежни души на форумов. :D
  Да си кажеме едни на други што би правеле
  КОГА НЕ БИ БИЛЕ СИНГЛ,ИЛИ КОГА БИ БИЛЕ?!
  Јас да имав женска,ќе го проследував секое изгрејсонце со неа :) Имам одлична гледка од прозорот,како сонцето се дига од зад планините.. 8)
  Ќе ја гушнев,ќе и кажев колку ја сакам......
   
  На srcekrsacka и bella.honey им се допаѓа ова.
 2. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  Да имав/немав дечко/женска ??

  Јас да имав сеа многу нешта би биле поразлични, и голем напредок во животот ќе ми биде.
  можеби изгледам чудно, но си имам своја причина. ;)
   
  На Dinamickid му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  Да имав/немав дечко/женска ??

  НА ПРИМЕР КОЈ НЕШТА?! :D
  да имаш дечко ќе си постигнела голем напредок ?!
  Now there is something you don't see every day :*
  изгледаш чудно ?!
  Која смисла? :)
  Која причина..сподели да видиме
   
 4. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Да имав/немав дечко/женска ??

  Бррр колку би сакала и мојов да е како тебе. Но не е. Он си е кретен од прва класа. 8)

  Значи, јас бев во врска до вчера, па би кажала кога би била сингл не би се осеќала осамено. Тоа што немаш дечко не значи дека си сама. Тука се другарките. Семејството. Убаво е да си сингл. Зависи секако и на која возраст. (Пример сингл на 32 год. |( )
  А кога би била во врска би било мнооогу убаво. Секако ако ја најдам вистинската личност. Романтики, ово оно. Малце проблеми со другарките бидејќи ми преречуваат кога ќе си фанам дечко дека ги баталувам но добри се тие, секогаш се покрај мене :) . Убаво е и така и така, зависи како си расположен. Ако си разочаран од љубовта почекај малце олабави се, направи пауза со статус сингл. Но ако мислиш дека си направила доволен одмор, и ако мислиш дека си спремна да се препуштиш во некоја љубовна акција или љубовна авантура, тогаш статусот рилејшншип е само за тебе. :lol:
   
  На srcekrsacka, daddys.princess, N.Kety и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  Да имав/немав дечко/женска ??

  А тие што мислат се новинари си немаат друга работа па јадат говна ко мене по весници !
  ПА ДА БЕ...рибешко...тоа е лекот :rock: ... сите мене ме сакаат кога пишуем вака искрено.А тео сингл е пак...нека п*шат к**..... СЕКОГАШ МИ ВИКАЛЕ...Теооо полека брат.. би а џрк ако сакаш да те сакат ама не ... Тео секад глуми :emo: емо... Спомна семејство(најблиските најјако те е**т)
  Толку од мене .. поздрав :D
   
 6. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.361
  Да имав/немав дечко/женска ??

  Да немав дечко ќе бев сингл и во потрага по дечко, ваљда... :)
   
 7. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  Да имав/немав дечко/женска ??

  Да немав дечко ќе се забавував со другарките по дискотеки и ќе барав нов дечко ;)
   
  На Dinamickid му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.804
  Пол:
  Женски
  Да имав/немав дечко/женска ??

  Да имав дечко ќе го лапав сега немаше овде да пишувам :lol: :lol:
   
  На Abby и N.Kety им се допаѓа ова.
 9. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  Да имав/немав дечко/женска ??

  бидејќи сега сум во друга држава, и нова сум и не ми иде у ништо ни другарки нит ништо, па еден дечко супер би ме извадил :D ете тоа е.
   
 10. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Да имав/немав дечко/женска ??

  Да немав дечко ке си фатев :rofl: :rofl: :rofl:
   
 11. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Да имав/немав дечко/женска ??

  Да имав дечко можеби немаше да бидам олку сама.
   
  На bella.honey му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  Да имав/немав дечко/женска ??

  ВО КОЈА СМИСЛА СИ ЧУДНА НЕ ОДГОВОРИ ?! :!:
  Во која држава си не е битно...излези во диско..
  најди некој...пушти му го муабетот..и да не им го знаеш јазикот.. нема да се контра ниеден ако го здрапаш таму на парти .. поздрав !
   
 13. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Да имав/немав дечко/женска ??

  Хехехехехе, болдираново неможеше да го кажеш подобро :rofl: цар си еј! :rofl:
  Инаку, ти биди си добар ко шо си, и искрен (ако стварно си ваков кога си искрен), и статусот сингл ќе се смени еден ден де не му ја мисли ;) .

  Според мене, да си сингл не значи дека си сам, осамен. Има и други нешта кои што го исполнуваат животот, не е се во љубовниот статус, зар не сум во право? :)
   
  На srcekrsacka и Dinamickid им се допаѓа ова.
 14. Libera

  Libera Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  5.906
  Пол:
  Женски
  Да имав/немав дечко/женска ??

  Да немав дечко, барем ќе имав причина да се чувствувам осамено.
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 15. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  Да имав/немав дечко/женска ??

  Па чудна бидејќи изгледа ко да зависам од машки, инаку лесно е да кажеш ама дојди направи го. ;)
   
 16. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Да имав/немав дечко/женска ??

  .

  Веќе и кажав и на багуфче.. :) А и да си во врска не значи дека си среќен, ниту пак ако си сингл да значи дека си тажен. Немојте толку да ве разочарува фактот дека сте сингл. Пак ќе кажам - не е се во љубовниот статус, има и други убави работи во животот. :)
   
 17. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.361
  Да имав/немав дечко/женска ??

  Абе Тео чисто информативно колку години имаш?
   
 18. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  Да имав/немав дечко/женска ??

  Сум направил,пред 4години се смував со типка 25 години што ми се представи како Сандра :D
  речиси на начин каков што ти го опишав ...Премногу млад бев... нешто што ќе го раскажувам на внуците,правнуците
  За први мај... !!!
   
 19. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  741
  Да имав/немав дечко/женска ??

  Е, ај ќе ве молам темата во канта.

  Лично мене ми е смачено да читам „љубовни проблеми“ на деца од 15 години.
  Боже боже, дечко имала, денес го сака, утре го мрази, френдици најдобри, глупости живи.

  И, шо е финтата со темата?
  Ако сакаш да делиш совети, пишувај ЛП, не мудрувај овде.
   
  На srcekrsacka, MacaLove, antonina и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Да имав/немав дечко/женска ??

  Да имав дечко сега ќе ги замарав сите членови, по скоро сите теми колку сум среќна. Најверојатно ќе го доживеев првиот бакнеж (на што ја одма мислам.. :lol: :wasntme: ). Ќе ме замараше цела генерација дека имам дечко (затоа што сега цело одделение ме замара што имам симпатија).
  Не знам, да не лупам глупсти.. Можеби, едноставно,
  ќе бев среќна. :)