1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да му се вратам или не...?

Дискусија во 'Разделби' започната од dani-dani, 27 декември 2009.

 1. dani-dani

  dani-dani Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Вака бев со еден дечко незнам ни јас самата на што бевме али сите работи како што се одвиваа делуваше како да одиме беше се супер тој еден месец колку што бевме заедно,во текот на тој месец он постојано ми викаше да имаме односи, дека сум била доволно голема за да не чекам многу време за да имаме нешто повеќе, но јас постојано негирав
  мислев дека тоа не оди така и не се каам поради тоа
  Но потоа почна да ме избегува да ми вика дека неможе да искача, не му се искача,а уствари он си шета со дугарите.
  Го имав викнато неколку патои да праиме муабет али одбиваше што е работата незнам, мене почна тоа многу да ме нервира, но никако не можев да го натерам да се видиме,за се имаше изговори.Наеднаш дознавам дека дечкото почнал фраер да се прави пред другарите во врска со мене, а згора на тоа открив многу работи за кои ме ЛАЖЕ успеав да го „прелажам „се видовме и ставивме крај.
  Го немаше една недела да ме побара, но послем тоа ми се јави и скоро цел месец се слушаме по цели денови се нормално како ништо да не било, но никако да му текне да ме викне да се видиме, он е инает а јас уште поголем несакам на почеток да му попуштам.

  ШТО МИСЛИТЕ дали тоа што се разделивме е поради тоа што немавме ништо повеќе или .....?а може и размислил подобро е да почекаме за да имаме односи па ме побарал? или е тоа или бил со друга незнам стварно?
  Вреди ли да му се вратам да му дадам втора шанса, сепак сме на почеток но незнам стварно се ми е измешано во глава?
  УВАВО МИ БЕШЕ СО НЕГО ИАКО БЕВМЕ НА КРАТКО НО СЕПАК НЕЗАНМ СТВАРНО ДАЛИ ДА МУ СЕ ВРАТАМ ИЛИ НЕ?
  ФАЛА ОДНАПРЕД ПОЗДРАВ
   
  На LovelyGirl22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. didi1982

  didi1982 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  4.115
  Ah lele...
  Bez razlika na vozrast, obrazovanie i nacin na zivot i razmisluvanje, site na nekoj nacin patime od momentot da se navrakjame na starite ljubovi. So niv nekako ni e najsigurno. Barem jas i moeto opkruzivanje moze da go potvrdime toa. Megutoa, navrakjanje na starite ljubovi e najlosata usluga sto moze da si ja napravime na sebe.
  " Da se vratis na starata ljubov e isto kako po kojznae koj pat da citas nekoj roman, najverojatno ke bide interesno no sekogas odnapred ke go znaes krajot" - avtor za mene nepoznat.
  Ova kako poraka go dobiv tocno na 1.02.2003 od edna togasna prijatelka. I jas ja napraviv istata greska sto ti bi ja napravila vo momentov. I do den denes ja pravam, sto nikako ne mozam da sfatam ZASTO!!! I doagjam do zaklucok, deka ako eden edinstven pat, resis da mu dades vtora sansa na nekoj, sekako ke ja prokocka, a ti ke mu dades uste 1000000000000000(0) sansi. Sto mnogu verojatno deka ne gi zasluzuva.
  Seksot e cin koj po mene bi trebalo da go napravat dve osobi koi se vo ljubov, a ne radi reda. Po mene, ti, malecka, bi bila samo prisilena (mentalno) da vlezes vo seksualna relacija. Mislam deka treba da pocekas dodeka da dojde onoj praviot (kolku i ova da ti zvuci izliteno) i do momentot dodeka dobies realna zelba za toa. Od druga strana, najcesto zenite vleguvaat vo seksualni relacii so partneri kon koi nesto cuvstvuvaat, a kaj mazite cesto, ne se mnogu bitni emocii.
  Edna moja bliska prijatelka pred izvesno vreme mi kaza, deka sme bile naviknati na patoloski vrski, pa koga ke dojde nesto normalno vleguvame so rezerva. Ima pravo.
  Klise e da ti kazam deka "koga casata ke pukne, ne se lepi", megutoa so tek na vreme ke svatis i sama deka toa e taka.
  Najiskreno ti posakuvam da se oddalecis od momceto, kolku i da go sakas ( a mislam deka ne mnogu), zasto ako ostanes so nego prospustas drugi, pofini i pointeresni decki!!!
  Ti si mlada za da se vrszuvas so nekoj, a seksot ke doprinese za, ne samo telesno tuku u dusevno predavanje, sto mislam deka vo momentov ne ti treba.
  Be good, I know that you can do it!!!
   
 3. lusija79

  lusija79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
 4. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  NE smees da mu se vratis vo nikoj slucaj zasto tipot e prav idiot da ne recam ocigledno e deka bil so tebe samo za da te legne (izvini na grubosta ama podobro e da ti se kaze za posle da ne se kaes)pozz
   
 5. Nita

  Nita Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2009
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  34
  sto mislii toj a :| .ako te ostavil sega toa e bidejki vidol deka nema nisto da dobie pa resil za toa.ne mu se vrakaj ako te saka i bez da mu dades ke te moli samo zaedno da bidete a ako ne .to a e najdobroto sto si go napravila si stavila kraj bez da bide pogolema rabotata.razmisli ti sama si znaes podobro ama podobro ti e zasega da ne mu se vratis.........
   
 6. dani-dani

  dani-dani Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1


  фала ти стварно, искрено и јас деновиве размислував и така заклучив дека он сака да биде со мене само заради таа ствар, фала ти за подршката ставрно
  А инаку најлошото е што вчера ми се јави и повторно такви муабети, дека не сум требала да чекам, и од мене нисто не бивало ако продолзам да чекам! јас едноставно му реков дечко не се замарај за мене, мегу мене и тебе е крај и нема сто ти тука да чекаш зосто таква работа од мене нема шанси да добиеш на ваков начин! ако мене не ме бива незнам тебе за што, да те биваше ќе знаеше како да постапиш со женско за да добиеш тоа што сакаш......... како и да е сепак фала за подршката
   
 7. dani-dani

  dani-dani Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1


  да и јас мислам така сепак фала за подршката ;)
   
 8. dani-dani

  dani-dani Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1


  фала маче за советот и за примерите да знаеш дека мн ќе ми послужат, имам размислувано мн. на таа тема и сеуште не се чуствувам подготвена за тоа, а најмалку со него затоа што колку и да ми било убаво сепак не го чуствувам толку близок а и повеќе мислам дека немам доверба во него ;)
  инаку сум 20годишна и на мн луѓе им е чудно како до сега не сум го направила тоа, и не ми веруваат но јас си живеам свој живот и не се замарам со другите....па да се надеваме дека во брзо време ќе најдам некој што стварно ме заслужува и повеќе нема да се замарам со овие ,, кретени,, ако може така да ги наречам
  ФАЛА уште еднаш поздрав
   
 9. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ako mislsi deka bil so tebe samo za sex i uste toa mu e celta NE MU SE VRAKAJ! a ako mislis i si pocuvstvuvala deka stvarno moze da bidne nesto golemo pomegu vas togas zasto da ne mu dades sansa? sekoj zasluzuva vtora sansa, neli? mozebi sfatil kolku vredis koga te izgubil :? ti se nema sluceno toa? jas od iskustvo ti go kazuvam... i te molam najprvo proceni ja situacijata i psole odluci :(
   
 10. dani-dani

  dani-dani Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1


  фала ќе размислам и за ова..... ;)
   
 11. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  81
  citajki gi vasite mislenja jas sakam da vi kazam deka ako nekoj stvarno te saka seksot ne e biten i toa nema da bide izgovor za raskinuvanje
   
 12. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.126
  Допаѓања:
  6.961
  Пол:
  Женски
  Е вака сега...мое мислење е дека дечково сакал да те искористи а откако видел дека не може да извлече ништо од тебе почнал да те одбегава.Мое мислење е дека не треба да му се враќаш зашто оној кој вистински те сака прво ќе ти го побара срцето а после телото.позз ;)
   
 13. martinagirl

  martinagirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  луѓееееееееееееее тешко ми е синока раскинав со дечко ми......... :( многу ми е тешко неможам да престанам да плачам требаже до сега да ми се јаве а го нема никаде ......незнам што да правам раскинавем поради тоа што ми рече дека исто му е и со мене и без мене ме скрши со тие зборови незнаев што да правам и го пражав дали сака да сме заедно или не тој ми реце како сакам и дека ке се договориме после а го нема веке цел дан да ми звони а јас веке на фејсбук објавив дека сум си слободна и дека ми е многу тешко :( :( :( незнам што да правам дајте ми советтттттт :( :(
   
 14. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Кога ќе зборувате за вашата врска следниот пат ако толку сака да раскините, речи му наместо тоа да направите пауза некое време за да сте сигурни што сакате зашто на типот или му е досадна врската или му се свиѓа друга. Па ти не си морала одма да го правиш статусот во слободна
   
 15. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  значи истото ова потполно истото ми го кажа и мојот бивши пред некое време може има два месеци и тоа така наеднаш и исто остави на мене да одлучам.душо не заслужуваш ти да бидеш со некој што му е сеедно према тебе тој тебе не те сака ако те сакаше немаше да ти го кажи тоа.мој совет најдобронамерен ти е да не го молиш да не го бараш да пробаш да живееш без него оти инаку ќе бидш само повеќе повредена верувај ми ти кажувам од искуство. е сега не мора и да значи дека тој нема да се премисли кога ќе види дека ти не го бараш може и да свати дека може да те изгуби и да свати дека навистина му значиш.но никако немој да останеш со него кога знаеш дека му е се сеедно ке бидеш уште повеќе повредена и батали фб не се замарај со тоа.може да му кажеш да бидете на пауза за да сватите што усвари сакате ама ти така ќе си имаш надеж која тој може да ја убие и уште повеќе да страдаш.позз голем до тебе се надевам ќе се среди се
   
 16. martinagirl

  martinagirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  nemozam poveke fala ti za sovetot ama ne mozam konecno mislev deka nekoj me saka i nekoj sakam iskreno no za zal se propaga vo voda cel svet mi se srusi pred nos a neznam i zosto mislam deka i ne moze bez mene mislam celo vreme deka ima samo golema gordost ili moze samo jas si davam lazna nadez koj me ubiva se poveke znam deka ne e edenstven ama tesko mi e zosto taka ispaga koga do pred nekoja nedela se si bese oki i nemozese da bide podobro a ima edna mana so nikogas ne se vrakam nazad a i toj toa go znae mi kaza da bideme razdeleni letoto posto ne sme od ist grad a od septemvri pak da sme zaedno jas toa ne go sakam :((((((((((((((
   
 17. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Колку време одиш со дечково?
   
 18. martinagirl

  martinagirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  pola godina recisi 7 meseci ama kako da bea 3 godini so nikoj ne mi bilo vaka i rano e jas misam za nekoj da bara da vide dali treba da sme zaedno ili ne :(
   
 19. martinagirl

  martinagirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  mozebi ne e nekoe koj znae kolku dolgo vreme ali neznam za vas ali mene mi e dosta do gluposti na nesozreani maski sakam da si imam do mene decko koj sto ke bide se vo red a ne nekoj sto celo vreme letaat ama sigrno takov nema kakov sto jas baram ili treba da sum so nekoj od 58 godini :(
   
 20. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Знам дека ти е тешко ама да ти кажам искрено се изнамчив да го прочитам тоа долгото што го имаше напишано, би те замолила да пишуваш кирилица, потсмири се малку, стави точка, запирка во текстот зашто стварно неможев ништо да разберам. Колку што разбрав ти рекол дека сака летово да сте разделени а после пак да сте заедно, значи неможеш да дозволиш така да си игра со тебе, врската се состои од двајца треба да постои меѓусебен компромис, и немојте да попуштате премногу бе девојки... можеби е подобро да го оставиш ако вака си игра со тебе.