1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да направиме приказна

Дискусија во 'Форумски игри' започната од A.M.M, 17 август 2017.

 1. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Вака јас ќе кажам една реченица и вие ќе се надоврзете на таа реченица,и ќе направиме приказна.

  Правила : Несмеете повеќе од една реченица.

  Ајде да се забавуваме.

  Реченицата : Мари е адвокатка во една позната фирма, во која работи 3 месеци.   
 2. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Таа е многу добар адвокат и прави се за своите клиенти.
   
 3. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Но,еден ден додека работеше слушна чудни звуци од кујната.
   
 4. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Не сакаше да ризикува и да влезе во кујната сама, па веднаш повика полиција.
   
 5. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Кога дојде полицијата,во кујната,веднаш до блендерот имаше шише со млеко.
   
 6. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Мари им кажа дека во кујната немала оставено млеко и ги замоли да пребараат насекаде.
   
 7. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Тие земаа отисоци од шишето,но не пронајдоа ништо,немаше никакви отисоци.
   
 8. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Се посомневаа дека во млекото може да има отров и дека сторителот се направил со ракавици без да остави отисоци, па ја прашаа Мари дали има непријатели .
   
 9. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Таа рече дека се сомнева во братот на еден нејзин клиент,бидејќи таа била адвокатка на Марк ( братот на тој во кој таа се сомнева ) и тие двајца пред 2 години биле на суд.
   
 10. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Полицијата реши да го испита случајот и остави екипа да ја обезбедува Мари.
   
 11. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Мари занеше дека братот на Марк,Ерик треба да е излезен од затвор,а занеше и дека тој е љубоморен на Марк,зашто таа го сака него(Марк).
   
 12. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Ерик уште од детството ја сакал Мари , но таа го одбрала Марк и затоа сега таа стравува дека можеби Ерик сака да им се одмазди.
   
 13. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Таа го познаваше Ерик како еден љубоморен 25 годишен дечко/маж.
   
 14. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Немаше друг избор , па затоа реши да го побара Марк и да му ја раскаже ситуацијата.
   
 15. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Марк рече дека тој е во Мајами и ќе се врати за 3 дена,па ќе разговараат
   
 16. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Мари виде дека нема што да прави па реши да не оди на работа 3 дена и да оди на гости кај една нејзина многу добра другарка по име Лана.
   
 17. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Лана имаше зелени очи и руса коса,спротивно од Мари кој имаше кадрва коса со боја на темно чоколадно и исто така темо кафеави очи.
   
 18. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Иако тие две беа сосема различни, многу добро се разбираа и си помагаа меѓусебно.
   
 19. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Беа најдобри другарки,просто не се разделуваа.
   
 20. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Мари испаничено ја побара Лана и и рече дека оди накај неа.