1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да се облекуваме на тема

Дискусија во 'Форумски игри' започната од oneday, 11 август 2014.

 1. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  нека биде слична како да цртаме на тема ,што е со ноктите ..
  Мислам дека правилата се јасни ,нема туги слики ставање и парчињата облека да не бидат сликани здиплени ,туку облечени ..
  ако темата не ви се допаѓа или темата не живнува КАНТА
  1 Тема - За ноќна забава на базен
   
 2. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Јас не ја разбирам темава незнам за другиве(без навреди)
   
 3. Viollet

  Viollet Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2014
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Не е во соодветна категорија темата.
  Идејата сигурно и е да се даде тема, (повод или настан) а феминките да ставаат слика од тоа како би се облекле за таа прилика.

  Интересна тема ама не верувам дека ке има одзив :)
   
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.697
  Пол:
  Женски
  Прашај ја Реин (глобалниот модератор) дали може темава да ти биде за во скриено катче, таму припаѓа, инаку тешко дека ќе биде активна тема тука...
   
 5. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.307
  Допаѓања:
  28.826
  Пол:
  Женски
  Интересна тема, ама не е за овде дефинитивно. Пиши и на Реин, како што кажаа погоре. ;)