1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Двојна врска

Дискусија во 'Врски' започната од inn, 8 февруари 2010.

  1. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    Ќе мислите дека сум луда или слично, ама не.. мојот проблем е тоа што 2 месеци се гледав со еден дечко постар од мене 8години :( (инаку имам 20), супер ми е и ми беше, погодено и во секс и во разбирање и во комуникација , со еден збор во се, ама ми се јави еден проблем, почнував да се заљубувам во него. А тој е дечко кој неможе да има врска баш сега, работи учи патува надвор од државава и несака врска. А јас да се заљубам во него па пак да останеме на мување не иде, нема јас да поднесам такво нешто... Затоа се смирив со бившиот кој сеуште ме сака, и со кој верувам дека моите чувства ќе ми се вратат спрема него. Бидејки не сакам да го оставам тој што се мував сакам да имаме контакт да се гледаме му предложив да се муваме тајно, а јас да си бидам со бившиот. Тој се согласи, со тешки маки, ама врска неможе да ми пружи. Бившиот е постар од мене 7 години, добар е, фин, ме почитува, прави се за да ми е убаво, но сексот не ни е баш ок... :( Дали е правилно, што мислите вие, дале е лошо ова, дали ќе ми се врати некогаш истово :?: ВЕ МОЛАМ ЗА СОВЕТ :roll: , многу лоша ситуација :Down:
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.821
    Пол:
    Женски
    Од ова што го напиша стекнав впечаток дека се плашиш да бидеш сама, т.е не функционираш ако не си во врска... штом дечкото во кого си почнала да се заљубуваш те одбил, трчаш кај бившиот по утеха, колку да не си сама, иако тој баш и не ти одговара и не го сакаш... а овој другиот само те искористува, си ги намирува потребите, а не е подготвен за врска - ти си му нему само играчка, кукличка која доаѓа секогаш кога тој има потреба од неа...
    прости ми драга моја, на овие искрени зборови, не сакам да те навредам со ова што го кажав - ама треба да почнеш да се цениш себеси, да не се понижуваш толку! Мој совет е да прекинеш и со двајцата, и да бидеш малку сама, да уживаш во животот како сингл... па ќе најдеш некој со кого што ќе оствариш квалитетна врска ;) сепак сеуште си млада, целиот живот е пред тебе!
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    ама да али не дека и јас немам потреба од другиот, сексот воопшто не ми е убав со бившиот
    а вака задоволена од двете страни. да и тоа една вистина немозам да сум сама никако, немозам да го поднесам тоа
    никако :oops: стварно немозам да ги оставам и двајцата
    ;(
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Драга инн, не сум кој знае колку искусна ама едно знам: на две столици не се седи. ;)
     
    На Elinora, srcekrsacka и esperanca им се допаѓа ова.
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    И јас се согласувам дека мораш да научиш да бидеш сама. Инаку ништо не правиш. Што ако тие и двајцата те остават? Тпгаш што ќе правиш?
     
  6. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Е зашо бе да мислиме дека си луда ?????
    Значи си пишала проблемче, и сега бараш советче,
    арно ама после тоа пишуваш дека ни под разно не би ги оставила двајцата.
    Ставај прстот на чело и мисли малце , печалбаров :D
    бара само физичко задоволство за возврат ништо не нуди,
    ама па и се буни што се враќаш со бившиот, според мене малце ти глуми лудило ама ај.
    Момакот па тука бре те сака ти угодува и ама сексот па нечини,
    навароучение од причава бирај да не останеш без ништо.
    Знам дека ,,Цело е кога има се'' ама не оди така во реалниот ни земски живот.


    П.С. Јас стискам палци за момаков што ти е во близина :D
     
  7. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    dragi forumziki,mnogu ste strogi,odma karanje,prefrluvanje,odma..ti si mu nego igracka :D vo zivotot se zavisi od toa kako ke si gi postavis i kako gi svakas rabotite..zaso mislite deka ona e iskoristena i igracka na"pecalbarot'..dokoga nie zenite ke svakame deka ako devojkata ima sex so nekogo deka e iskoristena i igracka?deka maskoto e fraer,a zenskoto kurva ili zrtva? i posle maskite bile krivi so taka razmisluvale :D ako nejze i e ubavo vo vrskata so"pecalbarot"znaci ako i ona si uziva vo seksot i drugite raboti so si gi imaat,znaci nema tuka nikakvo iskoristuvanje,tuku obostrano zadovolsto.ako on momentalno nesaka vrska neznaci deka toa nema da se promeni mozebi za nekoe vreme.barem e iskren so nea,si znae na sto si e,ne ja zalazuva..e sega e prasanje kolku mozes inn da si gi kontroliras emociite,ako mozes da se kontroliras togas e dobro,mozes da si prodolzis so takvata vrska..a ako zabegas i se zaljubis mnogu a toj ne ti vozvraka e togas mozes da bides povredena... a za vrskata so bivsiot so te saka mnogu a ne ti e dobar seksot neznam,mislam deka taa vrska porano ili pokasno ke pukne..ti se uste mlada,a seksot vo tie godini igra golema uloga taka da ne veruvam deka ke opstanete,ali nikogas ne se znae..a moze i da razbere za drugiov,"pecalbarov"so go narekomve :D pa da imas problemi..so meseci se krie,ama so godini ne se krie koga togas se razbiraat rabotite..zatoa treba da odlucis sto ti e pobitno i koj ti e pobiten za so nego da ostanes..
     
  8. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Врската со тој од 28 години и самата знаеш дека кај и да е ќе прекине (според муабетов шо ни го кажа). Некогаш мора да сме силни и да кажеме КРАЈ за понатака да си олесниме. Дечкото што те сака .. сигурно му се мотаат мисли во главата дека ќе му бидеш жена. :roll: :worried:ilent:
     
  9. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    Fala vo mnogu, sepak imav podrska od vas i fala ti maja na razbiranjeto,bas e taka kako sto kaza...Sepak se resiv i staviv kraj so pecalbarot :D , i sum si do bivsiot, nesakav da imam problem od tipok kasnenje pa da se mislam od koj mi e i kako mi e ako sum zatrudnila :D:D:D, mala sala ali sepak i toa vlijae mnogu, ako mu znacam na pecalbarot koa ke saka vrska moze i da bide nesto, sepak toj uste mi se javuva i me bara da se vidime no mu zabraniv da mi se javuva on, pravime muabet na msn nekogas i toa e toa. kraj so nego, a se nadevam deka seksot so bivsiot ke mi se podbri i otvoreno ke zboram so nego za moite potrebi i negovite se razbira
    kako i da e fala vi na sovetite i podrskata od vas :P
     
  10. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    greska fala ti tanja6 ne maja :?
     
  11. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Inn se nadevam deka si go napravila podobriot izbor i ti posakuvam da ti trgnat na podobro rabotite vo vrskata i pak da si go zasakas deckoto, a pecalbarot zaboravi go stom ne saka vrska.. Pozz :)
     
  12. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Tanja6 бе па неме карај :mrgreen:
    Јас не ја навредив туку само си кажав мислење и тоа најкултурно што може.
     
  13. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    taman rabota,kakvo karanje,sacuj boze :lol: dajte da se sakame ne da se karame :D
     
  14. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Љубовта е за двајца а не за тројца :!:
    Таква врска неможе да опстое,некогаш едниот мора да дознае а покрај него и другиот ]:)
     
    На Elinora му/ѝ се допаѓа ова.