babylove овошни кашички

Дебел дечко/маж=мал пенис?

Дискусија во 'Секс' започната од kaleKalince, 18 февруари 2021.

 1. kaleKalince

  kaleKalince Активен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Епа женски, размислував дали да постирам во темата за Должина на машкоста, ама сепак се решив да отворам нова. Ако се повторува или се коси со нешто друго, нека оди во корпа.
  Неодамна за прв пат имав секс со дечко (ајде да не глумам со вишок телесна тежина), ќе кажам дебел. Значи, досега сите партнери ми биле фит, па дури и кон атлетска градба, ама овој пат ете завршив со лик кој има тотално диферент шејп. Кул е типот, има некаква енергија и харизма, па искрено, дебелината не ја гледав како некаква пречка. Забележав голема разлика во големината на пенисот, во однос на досегашните партнери кои сум ги имала. Беше видно помал и потенок. Сакав да прашам, и секако, ако сакате да споделите искуства, дали е тоа генерална состојба кај сите дебели момци или зависи од личноста?
  П. С. Немам намера да навредам никого, ниту па судам. Чисто сум љубопитна.
   
  На BejbiBlu, Bradestiot989, Tamsy и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.721
  Допаѓања:
  145.943
  Пол:
  Женски
  Генетика е во прашање. Физичкиот изглед нема врска со големината/дебелината на пенисот.
   
  На thelittle17, Bradestiot989, piglet1 и 13 други им се допаѓа ова.
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.803
  Допаѓања:
  28.053
  Пол:
  Женски
  Со менување на телесната тежина колку што знам јас не се менува големината и дебелината на пенисот. Односно, дебел маж може да ослабне, но тоа не значи дека ќе му се зголеми пенисот. Ниту пак кога слаб маж ќе се здебели дека ќе му се намали пенисот.
   
  На GirlLove, thelittle17, oblace1 и 10 други им се допаѓа ова.
 4. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.515
  Допаѓања:
  6.701
  Ова личи на тролање. Или фалење. До сега сите биле фит. ОК.

  Ако сериозно прашуваш, нема врска. Баш никаква. На гугл баш прочитај.
   
  На thelittle17, RainbowButterfly и staycalm им се допаѓа ова.
 5. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  2.268
  Допаѓања:
  15.851
  Пол:
  Женски
  Големината на пенисот е одредена генетски, дебелината нема никаква поврзаност со тоа.
   
  На kaleKalince, cresa-jagoda и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 6. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  3.963
  Допаѓања:
  62.853
  Фала богу за одговоров:whew: Како што сум имала тенденција да си ги здебелувам дечковците, ќе седнев да мислам дали стварно има врска(facepalm) :rofl:
   
  На LadyC, Bozica1980, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
 7. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  499
  Допаѓања:
  2.038
  Пол:
  Женски
  Ако е кул типот тогаш зошто го озборуваш на јавен фориум и тоа за големината бе?
   
  На Mama329, LadyC, oblace1 и 6 други им се допаѓа ова.
 8. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  9.330
  Допаѓања:
  157.545
  Пол:
  Женски
  па он може си е кул, ама ете му е мал.
  тенкоминец синдром.
   
  На Traveler91, VDT2906, Frosty! и 2 други им се допаѓа ова.
 9. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  87.169
  Јас порано бев многу слаб... сега сум дупло од тогаш...:D
  Ама не сум приметил дека има промена у должината или дебелината :?:
   
  На Cvyka, Tajnaotrovna и MarianaBT им се допаѓа ова.
 10. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.178
  Допаѓања:
  57.199
  Големината нема директна врска со тежината, може само да делува помал ако дечкото има голем стомак.
  Или па да има проблеми со ерекцијата поради прекумерната тежина (т. е. поради страничните ефекти што ги предизвикува)
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Deni_srce

  Deni_srce Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2020
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Машки
  Кој има поголем пенис?

  upload_2021-2-20_22-57-58.png
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.177
  Пол:
  Женски
  Технички големината не се менува и нема корелација со телесната тежина. НО, мажите со повеќе масни наслаги во стомакот и често на срамната коска, па може да скрати сантиметар и релативно со телото да изгледа помал.
   
  На ane.bella, WildMk и Ajronmen им се допаѓа ова.
 13. cinosanaP

  cinosanaP Нов член

  Се зачлени на:
  16 мај 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  6
  Има разлика, сеа ми е 13 , ако сум фит или дефиниран, гарант би бил 15 можда 16. Ако ослабам , ке ви кажам.
   
  На Sexychica и WildMk им се допаѓа ова.
 14. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  19.930
  Пол:
  Женски
  Е ова се чекаше. Обавезно да споделиш, не не оставај во неизвесност.:!:
   
  На Luminary, Petar80, LadyC и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Ajronmen

  Ajronmen Активен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Машки
  Погоре некој спомна. У суштина тоа е тоа. Колкав си е толкав си е. Едино ако е стварно обезен, може визуелно да изгуби до кај сантим, и поради масти у крвта да има послаба ерекција.

  Инаку ептен ми е смешно кога машко и кажува на женско што и е убаво и што ја задоволува. И општо до душа, еден човек коа му кажува на друг, а никад не бил у негова кожа ниту ќе биде :D.

  Од друга страна, се прашувам зашто никад не се збори за длабочините и широчините на женскиот полов орган? Или на пример тема некој да се пожали, абе многу е лабава не ја осеќам, како да и предложам да праи кегелови вежби? :rofl:
   
  На Mama329 и Elf им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.876
  Допаѓања:
  165.026
  Не мора да чекаш да ослабиш.
  Притисни се и измери го.
  Има и за тоа тема.
   
  На Elf, Tajnaotrovna и Ajronmen им се допаѓа ова.
 17. Ajronmen

  Ajronmen Активен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Машки
  Се извинувам, имало тема :lol::clap: не сум копал доволно
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.876
  Допаѓања:
  165.026
  Дебел си, зато се нервираш со темава?
   
  На ane.bella и Elf им се допаѓа ова.
 19. Ajronmen

  Ajronmen Активен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Машки
  Јок хахах :rofl: ова ми е трето "излегување" од тема фитнес така да...
  И од кај дека се нервирам? :o
  А баш си мислев дека коментарот ми беше таман онака избалансиран, дури ако читаш мислам застанав на женска страна дека нема кој што да и кажува на неа што треба да и е убаво.
   
  На elenaklasik и WildMk им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.876
  Допаѓања:
  165.026
  А си бил дебел некогаш?