1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојката на брат ми

Дискусија во 'Врски' започната од N.E.87, 19 август 2010.

  1. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    ^ не се мешај јас едноставно незнам зашто и си се мешала. ти имаш родители, имаш те пуштиле на одмор те пуштиле. па што се замараш што кажала една девојка на брат ти за тебе. биди попаметна, биди отмена не се замарај а таа ќе види не види ќе скрати опаш. знаеш јас бар никогаш не се симнувам на ниско ниво едноставно таквите девојки не заслужуваат да бидат почитувани. и да остане брат ти со неа ти ќе си го имаш она формално со неа и нека не ти чуе. само ладно и покажисе по паметна. селско е денешно време да се препукуваш. само насмевни се и фурај си за тебе не одлучува она туку твојте ;)
     
  2. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    ЗНАм карак но јас веќе се испокарав со нејзе и касно е сега за се :worried:
     
  3. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Искрено N.E.87 ми делуваш како ти да имаш проблем со девојката на брат ти, отколку тој со неа.
    Има па ќе троши, нејзина работа дали сака да учи или не.
    Тоа не треба тебе да те засега.
    Никаде не прочитав варање, значи си функционираат,
    и тие си знаат најдобро.
    Мислам дека брат ти е доволно возресен за да си одлучува за своите постапки.
    Совет: Не се мешај :)
     
  4. Chennole

    Chennole Нов член

    Се зачлени на:
    31 мај 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    23
    Девојката на брат ми... Хмм, таа е интелигентна, доверлива, кога ќе вети - исполнува, амбициозна, симпатична, добродушна, внимателна, емотивна, секогаш расположена за разговор со мене за било што, ми дава совети и ме прашува за совет, се грижи за мене, понекогаш кога преспива кај нас станува пред мене за да ми направи доручек (знае дека пред да одам на училиште сакам да јадам и кога сум прва смена станува во 6 ипол, ми вари чај и ми прави дури и декорација од храната), бидејќи немам сестра а отсекогаш сум сакала поголема сестра - нејзе не ја нарекувам по име или слично, туку единствена моја а понекогаш најмила моја дадичке, премногу ја сакам и не само јас туку целото семејство. Со брат ми се заедно скоро 3 години и до сега се немат ниту еднаш скарано, ниту пак си се имат налутено за ситница или слично. Се надевам дека ќе ми биде снаа :lol: , премногу ја сакам. ^_^
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Пааа, за една година разлика сме генерација, иако е брат ми 10 години постар од мене. :D Многу е фина, опуштена, откачена, дружељубива, симпатична... иако не ја знам долго време, блиски сме и се нарекуваме „мила“, „срцка“ и слично, си имаме кажано и интимни работи, кога ќе дојде брат ми не може да се види со неа од што не можеме да се изназбориме :D абе како другарка ми е, како да ја знам цел живот. :D Срцка ми е. Мислам и да не ми биде снаа би дружела со неа. Многу сме слични, ниедна другарка не ми се погодила така слична. :wasntme:
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    допрва ке ги запознаваме девојките на брат ми се надевам дека ке бидат добри и еден ден ке имам добра снашка :lol: :lol: :lol:
     
  7. Sfera

    Sfera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    2.416
    ...Ја сакам како сестра! Се надевам дека ќе ми биде снаа, пошто друга личност покрај брат ми не верувам дека би поднела (колку и да не сум ТАА која се прашува за неговиот избор!).
     
  8. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    со оглед на тоа што имам помал брат
    кој знае што ме чека понатаму-само толку ке кажам :)
     
  9. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Девојката на брат ми е супер, се сложуваме и планираме напокон да излеземе на кафе, никако да искочиме... Али све у свему баш се радувам ако официјално ми стане снашка. Многу е мила, добра и сака да и помага на мајка ми, се надевам дека ќе биде таква и од кога ќе стапат у брак. Односот кон мајка ми е битен, но не и пресуден. Најбитно е она и брат ми да се сакаат и почитуваат, но секако не би сакала да слушам дека снаата си ја мрзи свекрвата и обратно, како што ни мојата идна золва не би сакала. :)
     
    На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Neznam zasto se mesas vo vrskite na brat ti ostavi go on koja si ja saka taa za devojka neka ja ima sto e ova 19 vek koga roditelite birale koj so kogo ke bide vo brak ama ajdsza sestra mi ne me interesiralo a ne pak za bratuced bratucedka sto mi e gajle