1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојки,што мислите вие???

Дискусија во 'Разделби' започната од uzalena-pupa, 23 октомври 2010.

 1. uzalena-pupa

  uzalena-pupa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Девојки, дали мисите дека ако љубовта меѓу двајца била идеална,а тие раскинуваат поради далечината(живеат во различни градови),по 1-2години, кога пак ке живеат во ист град, би можела таа нивна некогашна љубов пак би се разгорела?
  Дали имате некоја слична приказна да споделите со мене?...очајно ми треба да чујам нешто такво..
  Фала за одговорите!
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 3. Mawata666

  Mawata666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  ако љубовта била доволно голема мислам дека пак ке се разгори од искуство ти кажувам...ако пак не можете да бидете пријатели но секокаш ке ве прати минатото !
   
 4. rozeta-duskovska

  rozeta-duskovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Hmmm...Od licno iskostvo, Dokolku nemate nekoja si znacajna vrska koga ste bile razdeleni ne mislam tuku sum sigurna deka povtorno ke bidete zaljubeni...Samo mozebi stravot deka pak ke se odalecite i ke raskinete moze da dovede do situacia custvata da gi poturnete vnatre vo vas i se da ostane kako sto si vilo...Mislam najdobro e da prbas pa za drug pat ke si znaes :D :D ....So sreka :)
   
 5. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.733
  Допаѓања:
  17.881
  Пол:
  Женски
  Извини може грубо ќе звучи,ама ако љубовта била идеална немало да раскинете заради далечината,тој во еден а ти во др град.Јас со дечкото сум илјадници км оддалечена,тој отиде во друга држава на студии па не се разделивме....Ако веќе си раскинала пробај да не чекаш на тоа дека кога ќе се врати ќе се смирите...или смирете се ако стварно се сакате или продолжи си го животот без него односно да не се надеваш па да се разпчарас,а ако после години се смирите така требало да биде,ама не живеј ти со таква надеж мн можеш да се разочараш,за твое добро.позз
   
 6. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Каде што има жар,во секое време може да се распламти оган.Може,зошто да не.
  Само и не си морала цела тема за ваков оооогромен проблем,а и кога го прочитав насловот си помислив дека некој сака да ги искритикува девојкиве на форумов,па ги прашува што си замислуваат....
   
 7. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Јас имам дечко што живее во друг град и сме заедно веќе 1година. Врската ни функционира супер, секој ден се слушаме на телефон и се видуваме барем 2викенда во месецот. Многу си се сакаме и сложуваме. Кога би раскинале не знам за повторно разгорување на љубовта затоа што знам дека кај мене нема да згасне.