Форумџика на годината 2020

Девојки,што мислите вие???

Дискусија во 'Разделби' започната од uzalena-pupa, 23 октомври 2010.

1. uzalena-pupa

uzalena-pupa Истакнат член

Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Девојки, дали мисите дека ако љубовта меѓу двајца била идеална,а тие раскинуваат поради далечината(живеат во различни градови),по 1-2години, кога пак ке живеат во ист град, би можела таа нивна некогашна љубов пак би се разгорела?
    Дали имате некоја слична приказна да споделите со мене?...очајно ми треба да чујам нешто такво..
    Фала за одговорите!

2. Hipica

Hipica Форумски идол

Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.775
  3. Mawata666

Mawata666 Истакнат член

Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    ако љубовта била доволно голема мислам дека пак ке се разгори од искуство ти кажувам...ако пак не можете да бидете пријатели но секокаш ке ве прати минатото !

4. rozeta-duskovska

rozeta-duskovska Истакнат член

Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Hmmm...Od licno iskostvo, Dokolku nemate nekoja si znacajna vrska koga ste bile razdeleni ne mislam tuku sum sigurna deka povtorno ke bidete zaljubeni...Samo mozebi stravot deka pak ke se odalecite i ke raskinete moze da dovede do situacia custvata da gi poturnete vnatre vo vas i se da ostane kako sto si vilo...Mislam najdobro e da prbas pa za drug pat ke si znaes :D :D ....So sreka :)

5. jarec6

jarec6 Популарен член

Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    1.599
    Допаѓања:
    5.449
    Извини може грубо ќе звучи,ама ако љубовта била идеална немало да раскинете заради далечината,тој во еден а ти во др град.Јас со дечкото сум илјадници км оддалечена,тој отиде во друга држава на студии па не се разделивме....Ако веќе си раскинала пробај да не чекаш на тоа дека кога ќе се врати ќе се смирите...или смирете се ако стварно се сакате или продолжи си го животот без него односно да не се надеваш па да се разпчарас,а ако после години се смирите така требало да биде,ама не живеј ти со таква надеж мн можеш да се разочараш,за твое добро.позз

6. anima

anima Истакнат член

Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    269
    Каде што има жар,во секое време може да се распламти оган.Може,зошто да не.
    Само и не си морала цела тема за ваков оооогромен проблем,а и кога го прочитав насловот си помислив дека некој сака да ги искритикува девојкиве на форумов,па ги прашува што си замислуваат....

7. Strumfeta93

Strumfeta93 Популарен член

Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.850
    Јас имам дечко што живее во друг град и сме заедно веќе 1година. Врската ни функционира супер, секој ден се слушаме на телефон и се видуваме барем 2викенда во месецот. Многу си се сакаме и сложуваме. Кога би раскинале не знам за повторно разгорување на љубовта затоа што знам дека кај мене нема да згасне.