1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Декорација на торти

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Zaljubena111, 1 февруари 2011.

 1. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Сакам да почнам да правам торти, значи сум пробала повеќе пати и успешно било, но имам еден проблем, дали знаете од каде да набавам форми(калапи) за формирање на марципан?
  Сакам за внука ми да напрвам ваква торта, знам дека може да ја направам и без калап но сепак е полесно и ќе бидат сите исти
   

  Прикачени фајлови:

 2. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  На Битпазар имаше една продавничка каде што може да се најде секаков материјал за правење торти :)
   
 3. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Благодарам Alanna, а дали можеш да ми објасниш подетално, бидејки не сум од Ск
   
 4. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Продавничката е на Битпазар позади автобуската од страна на факултетите,мислам дека се викаше Овалекс или Овалакс така некако беше
   
 5. Anna-Marija

  Anna-Marija Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  3
  Абе мене ми е роденден на 6ти март ама кје го славам на 4 и може некој да ми даде идеа каква торта да имам..?
  Иначе кје праам 13 години..xDD
  :)
   
 6. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Има една жена што прави прекрасни торти,една моја другарка си имаше нарачано од кај неа.
  Еве ти линк од профилот на фб,прави таква како што си сакаш и со што сакаш да биде внатре :) http://www.facebook.com/pages/Stashas-Dream-Cakes/141736222509759
   
 7. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  213
 8. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  834
  Допаѓања:
  399
  Срцки, на дечко ми му е роденден за скоро и сакам да ве прашам одвен Канела некоја слаткара која прави торти со Слика од нас двајца сакам, и да е ефтинка, несакам и за тортата да плеснам мн пари, а сакам да е малечка, нема да го слави ама чисто да го изненадам :D
   
 9. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На angelche16 и Stoimenovska им се допаѓа ова.
 10. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
 11. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.593
  Пол:
  Женски
 12. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.377
  Допаѓања:
  9.313
  Пол:
  Женски
  Многу убави торти.
   
 13. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.175
  Допаѓања:
  105.929
  Пол:
  Женски
  Home made Elsa торта за мојата принцеза! Elsa cake.jpg
   
  На stevemila, irenna, galapce и 4 други им се допаѓа ова.
 14. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.175
  Допаѓања:
  105.929
  Пол:
  Женски
  И тортите за 3тиот на ќерка ми и првиот роденден на син ми, исто made my me!;)
   

  Прикачени фајлови:

  • Kitty.jpg
   Kitty.jpg
   Големина на фајлот:
   132 KB
   Прегледи:
   58
  • Stefan.jpg
   Stefan.jpg
   Големина на фајлот:
   253,3 KB
   Прегледи:
   53
  На stevemila, irenna, galapce и 4 други им се допаѓа ова.
 15. silija

  silija Активен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  zdravo , sakam da ve prasam dali znaete dali vo kanela ili vo nekoja druga ( dobra) slatkara ukrasuvaat torta od doma napravena. Majka mi obozava resana torta i ne znam dali vo Kanela bi mi napravile takva :/ . Plus sakam so shlag da e ukrasena zatoa sto mrazi marcipan. Nekoj znae nesto od ova da mi kaze ?
   
 16. Kate505

  Kate505 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Женски
  Обожавам да правам торти но фонданот никако неможам да го погодам, знае ли некој точно колку локум колку шекјер во прав треба да ставам?
   
 17. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.192
  Пол:
  Женски
 18. CallMeLollita

  CallMeLollita Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Каде вршите набавка на калапи за торти, декорација,бои,модли...? Ако некој знае во Скопје каде да најдам
   
 19. Leo_29

  Leo_29 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2017
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  5.022
  Пол:
  Женски
  Има едно продавниче позади универзална, Долче се вика, има се и сешто. Побарај го на фб, разгледај. ;)
   
  На CallMeLollita му/ѝ се допаѓа ова.
 20. CallMeLollita

  CallMeLollita Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам :*
   
  На Leo_29 му/ѝ се допаѓа ова.