1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација во бременоста?

Дискусија во 'Канта' започната од mariz, 20 август 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.522
  Допаѓања:
  67.427
  Пол:
  Женски
  Во рана бременост сум, но имам слушнато дека не смеело да се депилира интимниот дел за време на бременоста. Јас цело време се депилирам, мн ретко сум се избричила дали еднаш во годината и тогаш мн ме чешало и многу внатрешни сум имала. Неможев да најдам ваква тема, но што правите вие? Јас закажав за во петок депилација, но една другарка сега ме исплаши дека не смеело болка да се трпи???
   
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.891
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.