1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дерматолог

Дискусија во 'Лице' започната од narcis2011, 22 септември 2011.

  1. Snowbell

    Snowbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    143
    Подолого време одам на третмани кај Др.Коста.Можам да кажам дека само тој од сите дерматолози низ градов ми го среди лицето.Мислам дека е многу стручен и си ја знае работата . На сите може да ни биде лош денот а и не секој е задоволен од секого.Секој со своето искуство .
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. t.ea-3

    t.ea-3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Женски, ај ве молам дајте ми контакт од др николина. Ја гуглав, не ми излегува контакт
     
  3. Wanya

    Wanya Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2020
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво Ана, беше на дермаолог? Ако не си, оди на време, да не чекаш како јас. И јас од секогаш имав чисто лице без мозолки. И имав проблем така со црвенило неколку години уназад ми се појавуваше само два - три дена и ке изчезнеше, и само во период крај на есен - почеток на зима. Мислев дека е алергиска реакција, но испадна дека не е.
    Сега, 7-8 месеци уназад ми е постојано црвенилото, постојано променливо во текот на денот, значи не сум го лечела порано како што требало и сега почна да се влошува..Со пудра не се познава ништо, но без - Да.
    Бев кај две докторки дерматолози ми кажаа дека е розацеа. (Тип 1 само со црвенило без мозолки ). Испитав алерготест и хормони, ми рекоа дека е во ред.
     
    На ludamaja10 и Anna-Banana им се допаѓа ова.
  4. Anabella13

    Anabella13 Активен член

    Се зачлени на:
    4 март 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Здраво драги,

    На брадата имам многу поткожни влакненца, односно мозолчиња во кои има влакненца од кои никако да се ослободам. Ми се појави и коруз, кој постојано ми се обновува и никако неможам да го отстранам, исто така полн со поткожни влакненца. Што би препорачале, дали има некој искуство со ова?

    Ви благодарам однапред.

    Убав ден <3
     
  5. lejlamkd

    lejlamkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Zdravo , imam nesimetricno lice, odnosno ednata strana na liceto mi e podebela ( edniot obraz so poveke masno tkivo sprema drugiot ), solucija se samo dermatoloskite fileri vo slucajov , koja e cenata dali znaete na vakov vid na estetski zafat , kolku dolgo trae efektot i da mi preporacate dermatolog za estetska hirurgija .Pozdrav.
     
  6. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Бев.
    Не знам кога сум го пишала мислењево, но после 3 години активно користење терапијата што ми ја препиша лекарот ( мислам дека имам пишано некаде низ темите).
    За среќа го немам повеќе тој проблем.
     
    На Wanya му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    539
    Пол:
    Женски
    Искуство со др. Наташа Теовска?
     
  8. Snowbell

    Snowbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    143
    За почеток ти треба консултација со дерматолог за тоа што може да се направи кај тебе( дали може проблемот да се реши со филери и дали ќе се постигне целосниот ефект).По тоа што го пишуваш најверојатно може да се реши со филери.Сега има и нови видови на филери кои во составот немаат хијалурон туку нешто друго (појако) и прават и биостимулација на ткивото, траат и повеќе години.Ова ми го објаснуваше дерматологот последниот пат кога бев кај него,пошто во блиска иднина сакам да ми направи јагодици.Класичниот хијалуронски филер чини 10 000 денари 1мл.Толку ме чини уста кога правам.Треба да те види лекар и ако си за филер ќе ти кажат и цена.
     
    На lejlamkd му/ѝ се допаѓа ова.
  9. scorpias

    scorpias Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2014
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    4.413
    Пол:
    Женски
    Женски искуство со добар дерматолог од Штип/Струмица
     
  10. Ele24

    Ele24 Активен член

    Се зачлени на:
    18 април 2020
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Zdravo, imam problem so akni i policisticni jajnici. Pred nekolku dena bev vo Derma Plus kaj doktor Kosta. Mi prepisa Spironolactone da pijam po 100 miligrami samo navecer, a toa se 4 tableti odednas (edna tableta e 25mg).
    Tabletite se uglavno za srce. Dali nekoj do sega gi piel za akni?
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Тие всушност и не се баш за акни дека јас ги пиев за да ми се средат хормоните, и тогаш бев дебела и со акни, ми помогнаа бо регулирање на хормоните но НЕ и за лицето. ниту малку.
     
  12. anita123

    anita123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2013
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    Шѕо користеше за розацеата ? И како се вика докторот ?
    Дали е излечи ?
     
  13. makikiki

    makikiki Нов член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    077 766 568 - Др. Николина
     
  14. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    https://forum.femina.mk/threads/Дерматолог.8501/page-36#post-4427691


    Тука имам напишано се.:)


    Лицето не го мијам со топла вода, користам маслена купка од Uriage за миење само на лице бидејќи ми го смирува лицето.
    Исто така, користам крема на Uriage Bariederm за изиритирана кожа.

    Јас искрено сум презадоволна од брендов.

    Морам да напоменам дека престанав со Розмаетот, го користам само первентивно кога имам само потреба.


    Сакам да потенцирам, сите што се соочувате со проблемот со розацеа, немој на своја рака да го земате кремот Розамет, зошто сепак е лек и е потребна консултација со доктор.


    Исто така, мора да внимавате да исхраната најмногу.
    При изложеност на сонце соодветна крема со заштитен спф крем.
     
    На vamutamu му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Mini95

    Mini95 Активен член

    Се зачлени на:
    4 април 2020
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Dali ima nekoj praveno laserska epilacija na lice kaj dr. Kosta vo Dermaplus I Dali ste zadovolni?
     
  16. zhu

    zhu Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Многу феминки ми пишаа да ме прашаат, па еве и јавно ќе дадам еден update, веќе 5 месеци ги пијам и супер резултати имам многу ми се исчисти лицето. Сега нарачав и the ordinary продукти па се надевам дека кончено ќе имам перфектно лице без ниедна лузна.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Badgal777

    Badgal777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2018
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki.. Mnogu bi mi znacelo ako nekoj bi sakal da mi predlozi dosta dobar dermatolog koj dobro si ja vrsi rabotata
    I isto taka iskustva za doktor Natasha vo Re-medika, dali ima pomognato na licnosti so aktivni akni i bas sto macele maka godini so niv..
     
    На Sleepy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Nikolinaaa.123

    Nikolinaaa.123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2018
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Здраво дали некој кои го има правено третманот прх, после третманот многу ме е црвена кожата?
     
  19. Elena777

    Elena777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2019
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Iskustvo so sona?
     
  20. Prinsess_Eva

    Prinsess_Eva Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2020
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    919
    Пол:
    Женски
    Здраво. Дали знаете што е ова?
     

    Прикачени фајлови: