1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дете од фамилија

Дискусија во 'Врски' започната од Tenna, 11 октомври 2011.

  1. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.341
    Допаѓања:
    8.111
    Пол:
    Женски
    Никогаш не ми било битно дали е дете од фамилија, како што народски се нарекува.
    Ме интересира тој каков е дали е добар човек, вреден, работлив, неговите какви се не ми е битно, само да се добри и фини луѓе.Ако ми се допаѓа неговиот карактер и се она што тој е, што е битно дали е од фамилија или не.Сакам да ме пази, чува, сака, да е перспективен, добар, а неговите какви и да се секако ке ги почитувам.Тоа се доблести и карактеристики што ги вреднувам.
    Знам примери дете, ете од фамилија, неговите образовани, културни, работат добри работи, а тој скаперник не виден, ленштина класична, друг пример детето наркоман, коцкар итн.Примери без број.
    А знам па и деца од сиромашна фамилија, неуки родители, ама излегле на прав пат, работливи, вредни, чесни деца станале.
    Така да оваа од фамилија ли не ли не е пресудно.
    Повеке ми делува на лечење комплекси, колку да кажеш во народ дека е он од фамилија.
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.