1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Деца со недостиг на хормон за раст

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од inimini, 12 октомври 2012.

  1. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Дали сте слуснале некогас за ова. дали сакате да дознаете нешто повеќе или пак имате некое искуство. Слободно пишувајте.
     
  2. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Деца со недостаток Хормон за раст.

    Го имам истиот проблем, искрено пред тоа многу се нервирав, плачев сакав да бидам како другите, сега воопшто не ми смета. Секогаш плачев кога сум меѓу непознати луѓе и кога се чудат дека сум возрасна а "мала", но Мајка ми отсекогаш ми велеше дека најскапите парфеми се во мали шишенца и дека воопшто не треба да ми е важно како ме гледаат другите. Научив дека човек се гледа по срцето на не по висината.
     
    На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
  3. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Деца со недостаток Хормон за раст.

    Точно така убавината е пролазна а душата останува иста до крај. на ФБ скоро имасе вака напишина не е човек сиромашен ако нема убава облека скапа кола и празен новчаник тој е сиромашен кога нема во душата.
    Примаше ли ти некоја терапија извини на прашанјето.
     
  4. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Деца со недостаток Хормон за раст.

    Не, не пиев никави лекови, додуша колку што се сеќавам на моите им велеа дека имало некои инекции од Геманија мислам (не ме фаќај за збор) и дека биле многу скапи, но шансите да се успее биле многу мали. Ме прашаа за мислење и јас одбив.
     
  5. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Деца со недостаток Хормон за раст.

    Незнам пред колку години било тоа но сега е поинаку. Незнам колку пратис телевизија но се несто има. А за тоа дека шансите биле мали тоа сте 100 посто во грешка.знам 1000 посто
     
  6. MinaHope

    MinaHope Активен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Моја братучетка имаше ваков проблем, ама рано и открија, беше може 5то одд ама беше многу малечка, по рацете и приметиле дека има недостиг на хормон за раст, многу и беа мали рачињата. Ама почна да прима хормони (не знам ништо за нив...што се, какви се) со инекција во колено и сега е дупло повисока, развиена во цело тело. А истиот проблем го имала и мајка и, мајка и е мнооогу малечка.