1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечко од соновите

Дискусија во 'Форумски игри' започната од maccetoo, 15 февруари 2014.

 1. maccetoo

  maccetoo Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Хејј решив да ја направам оваа игра..
  Вакаа...
  Мој дечко од соновите треба да биде згоден убав црнокос и богат
  Вашиот?
  Ако има ваква игра слободно канта
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Епа има многу за пишење.
  Убав,виско,со стомачми, богат со харизма и да не должам...
   
 3. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Висок,згоден,убав,малку набилдан,ситуиран,не многу влакнест,дотеран,смеѓ,искрен,чесен,пожртвуван,образуван,да има убав глас,да знае да игра,да пее,да свири,да сака литература,музика,филмови,деца,животни и луѓе!
   
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Да биде висок, весел поглед, весела насмевка и да биде забавен! :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
  И да биде со посветол тен! :!: :$ :rofl:
  Едит:
  [​IMG]
  Таков сакам. :D
   
  На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  43.866
  Пол:
  Женски
  Немам одреден тип за физичкиот изглед,но не би сакала да е некој во таписерии целиот :D, не би сакала да е некој дебел,а за карактер:да знае како да се однесува спрема девојка,да биде културен и романтичен,трпелив и да ме сака и почитува. :)
   
 6. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  437
  Сакам смеѓ/црн дечко со зелени/сини очиња.Да биде повисок од мене и да има мали мускулчиња.Очите да му бидат огледало на карактерот :$ Да ме почитува и сака.Да не биде многу романтичен.И она што ми е речиси најважно-да има добра,интересна смисла за хумор.
   
 7. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Сакам смеѓ или црн дечко со црни или темно кафени очиња..Очите да му бидат огледало на карактерот :$ Да ме почитува и сака..И она што ми е речиси најважно-да има добра,интересна смисла за хумор.
   
 8. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  1.995
  Дa не е пoнизoк и пoгрд oд мене (a јaс сум нискa и грдa тaкa дa..:D) Дa не е некoј јaк фрaер, дa е фин и културен, дa имa дoбaр стил, дa нoси нaoчaри, дa биде пaметен, дa гo интересирa нaукaтa, дa слушa рoк, џез, клaсичнa, метaл или електрo, дa гледa цртaни и дa читa книги, дa е гиики (незнaм нa мaкедoнски кaкo се викa), дa знaе стрaнски јaзици, дa имa извoнреднa смислa зa хумoр, дa гo интересирaaт стрипoви и пo мoжнoст дa е плaв..:$:D:wasntme: Мoже мнoгу сaкaм aмa немa врскa..:$
   
 9. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  sto tolku se palite na plavi ???
   
 10. monnii-4

  monnii-4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  60
  Висок, слаб со малку мускули, бел, плави очи, и плава скроз кратка коса.
  Да ме осипува со комплименти, да ме сака и да ме смее. :D
   
 11. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.445
  Допаѓања:
  32.487
  Пол:
  Женски
  Да биде околу метар и 70:D
  Да има плава коса и сини очи
  моќен глас
  пред се да убав одвнатре;)
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.947
  Допаѓања:
  75.585
  Пол:
  Женски
  Ист како Иван. 8) Најбитно да има црна коса, да слуша рок и да има смисла за хумор.
   
 13. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  397
  Пол:
  Женски
  So smega kosa,kafeni ili maslinesti oci,visok,obrazovan,kulturen,drustven,da saka da patuva,da saka zabavi,vnimatelen i nezen,i ubavo da se oblekuva
   
  Последна измена: 3 јануари 2016
 14. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  upload_2016-8-28_20-12-15.png

  da lichi na ovoj hahahaha
   
 15. Mïłëñã❣❣❣

  Mïłëñã❣❣❣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2016
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Пред сее да има каракер 8), да ме почитува:devil::angel:, да ме сака искрено:l:, да е набилдан8)8), да е фудбалер :inlove:(овој шо го сакам е ракометар :wasntme:, ама ако), да е висок, да е згоден, да е со плави очи:inlove:, да има плава или некоја кафеава коса:mm:, да е модерен8):emo:, да вози мотор, да е богат:cash::cash::cash:, да имаме ист или сличен карактер:pizza::hug:, да биде 1-2 години поголем од мене :*, да ме вика маwечка моја:inlove:, да има кул фризура:emo: и т. д.
   
 16. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Женски
  Да има карактер,да не е љубоморен
   
 17. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  1.762
  Пол:
  Женски
  tumblr_nv9f8xBeo71sw0rr5o1_500.jpg bas od sonistata:inlove::l:
   

  Прикачени фајлови:

  • p.jpg
   p.jpg
   Големина на фајлот:
   19,3 KB
   Прегледи:
   4
 18. Loollaa1

  Loollaa1 Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  Со полни усни, црн, висок, да има свое јас, да не е дебел, да има груба нежност и Моќен глас.
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.