1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дечко со факултет

Дискусија во 'Врски' започната од femina90, 27 ноември 2011.

  1. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    I ruzen i siromasen plus stvarno ti nema konkurencija znaci alala da ti e ahahahah mala sala mene moite sto i da odlucam me podrzuvaat.
     
  2. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    Како бе со две дипломи си а не знаеш правопис?
     
    На naturally, tinka-mace, sparklie и 18 други им се допаѓа ова.
  3. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.687
    Допаѓања:
    39.962
    Пол:
    Женски
    На форум можам да пишам дека имам и три дипломи ако нема врска со реалноста. :D

    Пикнете си ги у гз тие дипломи ако се преценувате толку.
    Мислам, не сте го фатиле Господ за муда ако имате парче хартија и да мафтате со неa наоколу.
     
    Последна измена: 17 јули 2020
    На Tajnaotrovna, tinka-mace, sparklie и 10 други им се допаѓа ова.
  4. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.073
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl::rofl:
    со ваков памет ќе те земе само некое незрело дете, нели и сама викаш слични треба да се партнерите
    зрел, паметен, интелигентен човек не би те погледнал
    ама барај со диплома ти на мама и тате да им ја покажеш :rofl:
     
    На neno0o, tinka-mace, DenaM и 10 други им се допаѓа ова.
  5. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    Нормално ќе бара дечко со диплома кога нејзините две ни за раце бришење не ѝ служат.
     
    На tinka-mace, DenaM, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.073
    Пол:
    Женски
    Па од такви родители сигурно не очекуваш некоја способна да излезе :rofl:
     
    На DenaM, cresa-jagoda, bicycle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Ете ти си чист пример за човек со две дипломи кој зрачи со простота и неписменост. Па јас сепак ќе си изберам карактер.
     
    На naturally, tinka-mace, DenaM и 9 други им се допаѓа ова.
  8. DojaCat

    DojaCat Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2020
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    870
    Пол:
    Женски
    Јаси завршив факултет иси имам диплома друго си е да си писмен човек неможеш да си фатиш дечко без диплома не писмен во 21 век само со средно школо плус што ќе мислат вашите мајкаи татко ада незборам за комшиите и другаркитеви .!!


    Не знам до кога ќе се мери интелигенција според нивото на образование со кое некој се здобил. Секој си бира свој пат во животот, не ми е јасно како барате дечковци САМО со факултет. Ме потсетува на 4-5 одделение кога симпатиите мораа да ни имаат Џастин Бибер шишка, инаку не ни беа убави. Не дека ги гледам како некои нереални стандарди но едноставно многу ми изгледаат глупави. Ако имаш диплома (која денес секој може да ја добие, дали ќе плати за истата или ќе го испоти газето) и тоа ти е најголемото достигнување во животот притоа сите кои не „успеале“ како тебе ги гледаш како мравки, тогаш имаш проблем со сопственото его. Има луѓе кои имаат завршено два факултета и сепак знаат дека дипломата не е единственото нешто што те прави човек и дека и без неа ќе бидеш суштински истата персона, но има и луѓе кои мислат дека цел свет е нивен ако дипломата им е во рака а всушност не знаат два реда муабет да направат.
    Секако дека треба да си горд доколку си се стекнал со дополнително знаење и си ја постигнал својата цел, но ставовите погоре ми звучат ептен close-minded.
     
    На Different7, tinka-mace, FridaodaMk и 6 други им се допаѓа ова.
  9. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Од кога сакам да го кажам ова ама немав храброст:angel::wasntme:
     
    На AAKG, DenaM, Amellie13 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Морам да кажам дека многу ми се допаѓаат твоите размислувања и во оваа и во другите теми. Забележителни се и на повисоко ниво.
     
    На DojaCat и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  11. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.826
    Допаѓања:
    9.746
    Пол:
    Женски
    Има учено од audio books, и исклучиво полагано преку усни испити. Не и замерувајте. :rofl:
     
    На DenaM, cresa-jagoda, nevermet18 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    Работев во средина каде двете колешки ми беа само со средно образование. Искрено на почетокот и не ми сметаше, но подоцна почна многу негативно да влијае врз мене. Едноставно имавме целосно спротивни гледишта и разговорите беа премногу необразовани. Особено моментот каде зборови од општа култура неможеа точно граматички да ги кажат. Јас факултетот не го гледам како место само да стекнеш знаење. Туку тоа пред се е подготовка и челичење за понатака во животот, но и запознавање на многу различни карактери. Од секогаш сакав да имам партнер со кој ќе ги делам моите гледишта, а сум била и со партнер само со средно, едноставно неможев да ја преминам таа разлика, што драстично се забележуваше и при разговор и при однесување. Сепак тоа е мое мислење и мое искуство, што не значи дека е правило или правилно.
     
    На S.W.A.G и DenaM им се допаѓа ова.
  13. flawless.

    flawless. Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2020
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    1.139
    Пол:
    Женски
    Кој има вишок пари завршува, а не кој е интелИгентен (кога сме кај писменоста).
    Зрел човек не би требало мама и тато да ги слуша, треба сам да сфати што е добро за него а што не.
    За мене човек што ги дели луѓето па и според образованието, не е човек кој би го почитувала :)
    Излезете од филмот и вратете се во реалноста, не сте ништо повеќе од луѓето без диплома.
     
    На Tajnaotrovna, tinka-mace, DenaM и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Stache

    Stache Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    815
    Пол:
    Машки
    Баш помислив на членовите коишто коментираат во темава, па мислев да споделам. Не, факултетите во Македонија работат, се успешни и не се "мачкина кашлица".

    ФЕИТ/УКИМ е координатор на европски проект за е-здравство
    Заедно со 5 партнери (научно-истражувачки институти) од Словенија, Португалија, Италија и Германија.

    https://feit.ukim.edu.mk/novosti/feit-ukim-e-koordinator-na-evropski-proekt-za-e-zdravstvo/

    За сите оние коишто ги кудеа факултетите во државава, жалам доколку некои од Вас не успеале во животот, но сепак постојат можности.
     
    На Feminka22 и DenaM им се допаѓа ова.
  15. lite.

    lite. Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2020
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    164
    Пол:
    Машки
    По глупа тема амин.
     
    На thelittle17, AAKG, flawless. и 5 други им се допаѓа ова.
  16. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Секогаш сум барала такви! Кај мене не толку дипломата туку критериум е човекот да има студирано надвор од дома, без разлика дали го завршил факултетот или не.

    Не би можела да се замислам со човек кој го нема поминато студентскиот живот, исто како и јас што сум го поминала. Многу полесно се живее со личност која веќе 4 5 години живеела со цимери а не со мама и тато .

    Со дечко ми и двајцата имаме дипломи, работиме по струка и многу, многу е полесно отколку кога би ги немале . Ако некогаш раскинам со овој дечко, пак ќе барам некој со факс, по можност технички науки , со такви најдобро функционирам :D
     
  17. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.073
    Допаѓања:
    1.251
    Дипломата е само парче хартија која во денешно време лесно се стигнува донеа. Убаво е да се заврши фалкутет и да се има диплома ама кајнас во мк ако немаш добар пријател да те вравоти се е џабе. Има доста луѓе шо се само со основно образование ама месечно земаат плата над 30,000 денари и живот живеат. Секој ден излезени, секоја година по одмори а некој учел и фрлал пари за на крај да седи дома или да работи за 20,000 по 12сати.
     
    На Herrera, thelittle17, Martka и 4 други им се допаѓа ова.
  18. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Се океј ама, според тебе услов е и факултетот каде што студирал да е во друг град за да мора да живее сам/со цимери?
     
    На thelittle17, Veta, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Да... тоа е според мене многу важно животно искуство . Знам сама колку се сменив после тој период.
     
  20. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    А што ако во неговиот роден град е запишан на факултет?
    Ќе мора да живее со цимери за да бидете во врска?
     
    На thelittle17, buba4e89, Anie93 и 14 други им се допаѓа ова.