Диетата на Жан Митрев

Дискусија во 'Диети' започната од kuklicka55, 27 декември 2010.

 1. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
  Ti ja drzese onaa 21 den 8kg? Kako bese ishodot na kraj? Pak tamu ima dosta za jadenje. :D
   
 2. Borgo

  Borgo Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Ајде и јас само што вечерав успешен ден и за мене беше се по ред и правилно тече :)
   
  На TheEkaterina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lilo

  lilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Јас ја држев таа на Ејприл ама не 3 туку 5 недели. Супер ослабев околу 8 кг. Ама сега пак накачив килажа ама не дека има јо-јо ефект туку некако многу јадам незнам што ми е. Да помине велигден и пак ќе држам некоја диета треба во јуни на море да одам8)
   
 4. Borgo

  Borgo Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Koja e taa na ejpril ? ;)
   
 5. lilo

  lilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
 6. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  Денес ми е трет ден од оваа диета. До сега супер ми оди. Муабетите дека завршуваш на инфузија не ми се баш јасни, затоа што диетава не е гладување. Точно дека е построга, ама ги имаш сите потребни работи - протеини, јаглехидрати, витамини и минерали. Вчера ми беше малку проблем затоа што бев на пат попладнето па вечерата некако измешано ја изедов, го сменив редоследот...се надевам дека не е до толку страшно.
  Инаку ја имам држено пред 6-7 години, ама не 3 недели туку 2 и беше супер, ослабев околу 7 кг. И не, не завршив на инфузија, туку се осеќав совршено. Сметам дека оваа диета е одлична и за детоксикација на организмот, особено сега на пролет.
  Сега првава недела планирам само 1 ден пауза да направам, па да ја продолжам уште 5 дена... Ако ослабам 7 кг ќе бидам презадоволна.
  За понатаму планирам да продолжам со здрави комбинации на оброци, орбитрек и да практикувам вода со цимет и мед сабајле и навечер.

  Заборавив да спомнам дека кафето го пијам во текот на целиот ден, не внимавам на тоа - секако е без шеќер и млеко.
   
  На lunchy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  Како се резултатите?
   
 8. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  Сама си пишувам, сама си одговарам :D Денес ми е петти ден од диетата, сабајле се мерев, - 2.5 кг. За мене ова е супер. Ако симнувам вака сите 3 недели, 7-8 кг ми се сосема доволно...
   
  На eminik, Borgo и lunchy им се допаѓа ова.
 9. Borgo

  Borgo Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Kako odi dietata devojki? :)
   
 10. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  901
  Пол:
  Женски
  Денес ми е 4 ден се мерев 3 кила имам ослабнато :D а да ве прашам за рибата дали може конзерва или на скара да е?
   
  На lunchy и izmislena им се допаѓа ова.
 11. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
  Ja prekinav na 4 den. Oslabev bez malku 2kg koi i posle nenormalno jadenje da ne recam gnetenje za praznicite ne gi vrativ. Veke 12 dena sum na dieta so nutricionist pa da vidime kako ke bide.
   
  На lunchy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  Јас за 3 недели ослабев 6 кг. Ја завршив пред 5 дена. Сега продолжив со здрав режим на исхрана - само овошје, зеленчук, мешункасти плодови, јаткасти плодови, зелен чај, кефир со ленено семе... Во овие 5 дена имам симнато уште пола кг :)
   
  На Saki15 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  Строго на скара со помалку масло, не од конзерва...
   
 14. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  Здраво девојки
  Ве читам и едно големо браво до вас што сте на диета
  Јас имам околу 10кг за слабеење, планирам да почнам од понеделник. Ќе се дружиме
   
  На lunchy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  Како што и кажав, денес е почнав диетата. Супер ми помина првиот ден. За 7 дена ви пишувам резултат
   
  На TheEkaterina и lunchy им се допаѓа ова.
 16. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
  Од денес ја почвам и јас.. барем не сум сама. :hug:
   
  На Saki15 и lunchy им се допаѓа ова.
 17. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  10.717
  Пол:
  Женски
  Јас сум на 2 ден, не сум гладна ич.. Ама не знам читам лоши коментари. Си ја држела ли претходно?
   
  На Saki15 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ctete

  Ctete Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  4.227
  Пол:
  Женски
  Zdravo
  Sakam da prasam dali e dozvoleno poveke kafinja ili samo tamu kade sto pisuva I dali more nautro da se pie voda so limon
   
  На Saki15 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. lunchy

  lunchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  309
  Пол:
  Женски
  Јaс си пиев кaфе кoгa ми се пиеше хaхa инaку не пиев нaутрo вoдa сo лимoн :D
   
  На Saki15 и Ctete им се допаѓа ова.
 20. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
  Да. Неколку пати ама никогаш до крај. Ефект има. Не се враќаат кг така брзо како шо викаат. Сега после секоја диета ако јадеш без контрола се враќаат кг исто е и со оваа...
   
  На Saki15 и mimiiiii им се допаѓа ова.