Диетата на Жан Митрев

Дискусија во 'Диети' започната од kuklicka55, 27 декември 2010.

 1. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.907
  Пол:
  Женски
  Аха тикви со расол ќе стигнеш до твојата цел. :D :D
  Ќе ослабеш и после ќе си јадеш нормално, а бидејќи диетите се престроги има да се направиш дупло од што си била! Аман не ви е познат тој јојо ефект??
  Престанете со диети, и јадете од сѐ по малку и ќе го навикнете организмот на помалку храна и така ќе можете цел живот да ја контролирате тежината како што вие сакате.
   
 2. Betty..........Betty

  Betty..........Betty Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  да, ке стигнам до мојата цел!!!! јас не ги вратив килограмите се додека не останав бремена, ама пак внимавав колку јадам!!!
   
  На mamma му/ѝ се допаѓа ова.
 3. langida

  langida Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  10
  ovaa dieta e katastrofa retko koj bi mozel da ja izdrzi a i plus posle duplo se kacuvaat kilata vi kazuvam od iskustvo
   
 4. Kalija

  Kalija Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Може ли некој да ја напише диетата?
   
 5. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  9.729
  Допаѓања:
  154.610
  Диетата ја има на првата страна!
   
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.394
  Пол:
  Женски
  Колку луда диета мајка моја, другарка ја држеше, она цело време се занесува со некој диети, а ич не е дебела, но да не бидам офф топик, јас и се крстев кога ја гледав :^)
  Јаде портокал па после тоа домат или јајце, бог да чува и да брани мене црева ќе ми се кренеа да мешав така. Имаше и јогурт или киселно млеко после портокалот :puke:
  И резултати-0
  Не си ја мачете душичката, џабе подобро намалете благо, исфрлете џанк фуд и вежбајте 4 пати неделно, сто посто ќе сименета барем 1 килце неделно ако не и поише!
   
 7. zaljubena93

  zaljubena93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  9
  Од утре сакам да ја почнам оваа диета, и сум втора смена на училиште, така што неможам да јадам за ручек едн канче кисело млеко и варено јајце, дали ќе биди во ред ако пред да излезам од дома го изедам јајцето а на учулиште купам павлака без масти наместо кисело млеко??? навистина сакам да ја започнам оваа диета, ама оваа смена на училиште воопшто не ми одговара, ми го ремети ручекот. Можи да ја прашаш мајкати или било кој друг што ја има држено диетава!!? :*
   
 8. vesna31

  vesna31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  10
  aj neka mi kaze nekoj dvopekot kakov da bide od golemite edno parce ili od malite???
   
 9. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.062
  Допаѓања:
  2.321
  Јас вакви јадев кога ја држев диетата
   

  Прикачени фајлови:

  • Dvopek-Bel1.png
   Dvopek-Bel1.png
   Големина на фајлот:
   59,2 KB
   Прегледи:
   396
 10. vesna31

  vesna31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  10
  а кај што пишува 200гр. варено месо, како било ли да биде месото??
   
 11. zaljubena93

  zaljubena93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  9
  Зависи од големината на малите, доколку не се премали и мислиш дека се доволни, такви земи си. А јас сама дома си правам двопек. Во плех ставам неколку парчиња тенко исечен леб и го ставам во рерната да се суши, ама во дрвено шпоре. и идат многу вкусни.
   
 12. zaljubena93

  zaljubena93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  9
  Врено телешко месо, ваљда.. :D бидејќи тоа месо се врти постојано во диетава.
   
 13. saratalat

  saratalat Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  jas sum 18 godini i itno treba da oslabnam, no ne znam dali ova dieta e ssodvetna pomognete ve molam kazete mi.. dali ima rezik od mnogu dieti da ne ostanesh bremena pomognete pozzz
   
  На zaljubena93 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. saratalat

  saratalat Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  jas sum 18 godini i itno treba da oslabnam, no ne znam dali ova dieta e ssodvetna pomognete ve molam kazete mi.. dali ima rezik od mnogu dieti da ne ostanesh bremena pomognete pozzz
   
 15. Violeta86

  Violeta86 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
  многу е тешка диетава јас ја почнав еден ден и не можев да издржам имав вртоглавица и ми се лошеше и ја прекинав сега сум на ун диета и супер е за две недели ослабев 6 кила
   
 16. zaljubena93

  zaljubena93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  9
  Каква е та Ун диета? :)
   
 17. zaljubena93

  zaljubena93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  9
  Да останеш бремена ако држиш диета???????? :o
   
 18. Arianna

  Arianna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  130
  ич не се секирај, нема таков ризик ;)
   
 19. Violeta86

  Violeta86 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
  dieti/un-dieta-t518/
   
 20. Draggana

  Draggana Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Јас сум многу задоволна од таа диетта,првата недела ослабев 5кг, а потоа слабеев по 2,до 3кг и така ,на таа диета бев 3 месеца ослабев 25кг
   
  На zaljubena93 му/ѝ се допаѓа ова.