1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета со јајца

Дискусија во 'Канта' започната од bonbonka123, 19 октомври 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. bonbonka123

  bonbonka123 Нов член

  Се зачлени на:
  1 септември 2014
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Понеделник

  Појадок: 2 портокали, 2 варени јајца, 1 чаша кисело млеко.

  Ручек: варено пилешко 200 гр, 1 чаша кисело млеко.

  Вечера: 1 портокал, 1 варено јајце, варено пилешко 150 гр.

  Вторник

  Појадок: 2 варени јајца, 1 чаша фреш од лимони.

  Ручек: 1 грејпфрут, печена риба 150 гр, 1 чаша минерална вода.

  Вечера: 2 варени јајца, 1 грејпфрут, 1 чаша млеко.

  Среда

  Појадок: 1 чаша минерална вода со една лажица сок од лимон, 2 варени јајца.

  Ручек: варено телешко месо 200 гр, 1 грејпфрут.

  Вечера: 3 варени јајца, 1 чаша минерална вода.

  Четврток

  Појадок: кајгана од 3 јајца и мешан зеленчук.

  Ручек: салата, варено пилешко 150 гр.

  Вечера: 2 портокали, 1 варено јајце, 1 чаша минерална вода.

  Петок

  Појадок: салата од 2 варени моркови, 2 јајца, 1 лажица павлака.

  Ручек: 2 свежи моркови, 1 чаша сок од портокал.

  Вечера: морска риба 100 гр со сок од лимон, 1 варено јајце, 1 чаша минерална вода.

  Сабота

  Појадок: кисело млеко 150 гр, 1 чаша сок од мешани цитруси.

  Ручек: 2 варени јајца, 2 грејпфрута.

  Вечера: само минерална вода.

  Недела

  Појадок: ½ грејпфрут, 2 варени јајца.
  Ручек: варено телешко 200 гр, 1 портокал.
  Вечера: само минерална вода.


  Дали некој ја има пробано диетава??
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.787
  Допаѓања:
  65.479
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.