1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дизајнирај ги твоите чевли!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Veki4kaa, 17 ноември 2013.

 1. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  17.170
  Пол:
  Женски
  Значи вака странава ја знаев уште одамна, ама ја заборавив и случајно ја најдов. Па ми текна да ја поставам тука. Може да си дизајнирате сами чевли и секако ако сакате да си ги нарачате истите :D ама ние тоа нема да го правиме.Има различни дизајни на страната и различни форми на штикли. Значи исто како во темата нашминкај, после пет слики се прогласува победникот и треба да објави нова тема какви штикли ќе се прават.
  Еве ја и страната - http://www.shoesofprey.com/
  Да почнам прво јас:
  Темата нека биде - новогодишни штикли.
  [​IMG]
   
 2. ToRi123

  ToRi123 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  4
  Ајде феминки кај сте.. Ајде ние да си дизајнираме... Иначе Veki4kaa мн ти благодарам за странава дефф ми требаше нешто вакво :)

  [​IMG]
   
 3. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
 4. LusySkyDiamonds

  LusySkyDiamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2013
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  820
   

  Прикачени фајлови:

  • download.jpg
   download.jpg
   Големина на фајлот:
   36 KB
   Прегледи:
   3.280
 5. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  243
  Пол:
  Машки
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • unnamed.jpg
   unnamed.jpg
   Големина на фајлот:
   27,6 KB
   Прегледи:
   3.277
 6. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Ja мавнале фејри машните у глава.Пу! :lol: :D
  [​IMG]
   
 7. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.430
  Допаѓања:
  2.203
  Пол:
  Женски
  не се ич светкави а ? :lol: :tmi:
   

  Прикачени фајлови:

  • unnamed.jpg
   unnamed.jpg
   Големина на фајлот:
   45,2 KB
   Прегледи:
   3.268
 8. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Темава најомилена од сите ми е! :inlove:
  Алал да ти е! :*
  [​IMG]
  Не е нешто многу сложено.. но, такви ги сакам. :)
   
 9. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  party animal :D
   

  Прикачени фајлови:

  • heels.jpg
   heels.jpg
   Големина на фајлот:
   33,3 KB
   Прегледи:
   3.254
 10. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.077
  Допаѓања:
  80.883
  Пол:
  Женски
  :D
   

  Прикачени фајлови:

  • unnamed.jpg
   unnamed.jpg
   Големина на фајлот:
   25,4 KB
   Прегледи:
   3.250
 11. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
 12. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  црвени светки - лампион
   

  Прикачени фајлови:

  • heels2.jpg
   heels2.jpg
   Големина на фајлот:
   39,7 KB
   Прегледи:
   96
 13. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  2.113
  Пол:
  Женски
  Каде се штиклите таму и јас.. :3

  [​IMG]
   
 14. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  Koj e pobednik?
   
 15. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  17.170
  Пол:
  Женски
  Лелеее па се активирила темава :lol: а јас абер немам :)
  Победникот е leighton23, може да избере тема ;) , е сега требаше на пет поставени слики и да се избере победник, ама јас неможев да се уклучам нека оди вака сега, па натака ќе биде после пет поставени слики.
   
 16. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Ти благодарам Veki4kaa :* :*
  Ако е правилото пет тогаш феминките нека бројат и ако нивната слика е шеста да не ја поставуваат.
  Следна тема штикли што би одговарале на фустанчето
  [​IMG]
   
 17. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.430
  Допаѓања:
  2.203
  Пол:
  Женски
  :$
   

  Прикачени фајлови:

  • download.jpg
   download.jpg
   Големина на фајлот:
   27,7 KB
   Прегледи:
   72
 18. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  ----------------------------------------------
   

  Прикачени фајлови:

  • pink heels.jpg
   pink heels.jpg
   Големина на фајлот:
   22,5 KB
   Прегледи:
   66
 19. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  8)
   

  Прикачени фајлови:

  • unnamed.jpg
   unnamed.jpg
   Големина на фајлот:
   17,6 KB
   Прегледи:
   58
 20. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • unnamed.jpg
   unnamed.jpg
   Големина на фајлот:
   22,6 KB
   Прегледи:
   55