Дизајнирај ги твоите чевли!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Veki4kaa, 17 ноември 2013.

 1. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.936
  Пол:
  Женски
  Значи вака странава ја знаев уште одамна, ама ја заборавив и случајно ја најдов. Па ми текна да ја поставам тука. Може да си дизајнирате сами чевли и секако ако сакате да си ги нарачате истите :D ама ние тоа нема да го правиме.Има различни дизајни на страната и различни форми на штикли. Значи исто како во темата нашминкај, после пет слики се прогласува победникот и треба да објави нова тема какви штикли ќе се прават.
  Еве ја и страната - http://www.shoesofprey.com/
  Да почнам прво јас:
  Темата нека биде - новогодишни штикли.
  [​IMG]
   
 2. ToRi123

  ToRi123 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  4
  Ајде феминки кај сте.. Ајде ние да си дизајнираме... Иначе Veki4kaa мн ти благодарам за странава дефф ми требаше нешто вакво :)

  [​IMG]
   
 3. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
 4. LusySkyDiamonds

  LusySkyDiamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2013
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  816
   

  Прикачени фајлови:

  • download.jpg
   download.jpg
   Големина на фајлот:
   36 KB
   Прегледи:
   3.279
 5. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Машки
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • unnamed.jpg
   unnamed.jpg
   Големина на фајлот:
   27,6 KB
   Прегледи:
   3.277
 6. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Ja мавнале фејри машните у глава.Пу! :lol: :D
  [​IMG]
   
 7. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  2.103
  Пол:
  Женски
  не се ич светкави а ? :lol: :tmi:
   

  Прикачени фајлови:

  • unnamed.jpg
   unnamed.jpg
   Големина на фајлот:
   45,2 KB
   Прегледи:
   3.268
 8. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  9.630
  Пол:
  Женски
  Темава најомилена од сите ми е! :inlove:
  Алал да ти е! :*
  [​IMG]
  Не е нешто многу сложено.. но, такви ги сакам. :)
   
 9. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.865
  Пол:
  Женски
  party animal :D
   

  Прикачени фајлови:

  • heels.jpg
   heels.jpg
   Големина на фајлот:
   33,3 KB
   Прегледи:
   3.254
 10. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.142
  Допаѓања:
  69.810
  Пол:
  Женски
  :D
   

  Прикачени фајлови:

  • unnamed.jpg
   unnamed.jpg
   Големина на фајлот:
   25,4 KB
   Прегледи:
   3.250
 11. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
 12. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  црвени светки - лампион
   

  Прикачени фајлови:

  • heels2.jpg
   heels2.jpg
   Големина на фајлот:
   39,7 KB
   Прегледи:
   96
 13. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  982
  Пол:
  Женски
  Каде се штиклите таму и јас.. :3

  [​IMG]
   
 14. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  Koj e pobednik?
   
 15. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.936
  Пол:
  Женски
  Лелеее па се активирила темава :lol: а јас абер немам :)
  Победникот е leighton23, може да избере тема ;) , е сега требаше на пет поставени слики и да се избере победник, ама јас неможев да се уклучам нека оди вака сега, па натака ќе биде после пет поставени слики.
   
 16. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Ти благодарам Veki4kaa :* :*
  Ако е правилото пет тогаш феминките нека бројат и ако нивната слика е шеста да не ја поставуваат.
  Следна тема штикли што би одговарале на фустанчето
  [​IMG]
   
 17. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  2.103
  Пол:
  Женски
  :$
   

  Прикачени фајлови:

  • download.jpg
   download.jpg
   Големина на фајлот:
   27,7 KB
   Прегледи:
   72
 18. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  ----------------------------------------------
   

  Прикачени фајлови:

  • pink heels.jpg
   pink heels.jpg
   Големина на фајлот:
   22,5 KB
   Прегледи:
   66
 19. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  8)
   

  Прикачени фајлови:

  • unnamed.jpg
   unnamed.jpg
   Големина на фајлот:
   17,6 KB
   Прегледи:
   58
 20. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.865
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • unnamed.jpg
   unnamed.jpg
   Големина на фајлот:
   22,6 KB
   Прегледи:
   55