1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дилема: Да се гласа или не?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од DivineChaos, 9 мај 2011.

  1. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    :bow:Се сложувам. Одговорот на секое прашање е БЕТМЕН, решението на секој проблем е БЕТМЕН!:!:
     
    На Роберт 7, theowndemon и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  2. Ицолгудбејбе

    Ицолгудбејбе Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    1.144
    Пол:
    Женски
    Гласале,не гласеле..пак ќе победат гомнарине од ВМРО..Ако не гласаме ние,"мртвите"ќе гласаат..исто сра*е ..
     
    На LUCERKA и Rama им се допаѓа ова.
  3. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    I sega, kje glasate na 24-ti April ili se predomislivte?
    Deka mnogu glasni bevte okolu zashtita na vasheto livche od zloupotreba, zatoa prashuvam.
     
    Последна измена: 23 февруари 2016
  4. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.085
    Допаѓања:
    11.235
    Јас стандард планирам да гласам освен не дај боже некоја виша сила ако ме спречи.
     
  5. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    Јас не гласам,кој сака нека го искористи моето ливче.Ниту едни ниту други според мене не направиле нешто што би ме натерало да гласам за некој од нив,повеќе глас во државава имаат пензионерите него ние младите :@ Доста ги даваат на секое на тв на раат да не може човек да пушти да гледа нешто се нив ги има како се препукуваат,па уште да идам да гласам,не фала.Кога се ближат избори тогаш сите ветуваат,претходно никаде ги нема.
     
    Последна измена: 23 февруари 2016
    На simonna.a и anakonda88 им се допаѓа ова.
  6. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ako spored najavenoto, se raspishat izborite za 5-ti Juni, a opozicijata ponatamu reshi da gi bojkotira, sepak kje se pojavite na glasachkite mesta da mu dadete legitimitet na procesot? Ne te prashuvam samo tebe, sekoj shto na temava se proiznesol deka pravoto na glas mora da se iskoristi, a ne e simpatizer na vlasta mozhe da odgovori.
    Inaku kakva razlika pravat tie mesec dena od 24-ti April do 5-ti Juni? Edino ako ima sranja so migrantite vo mesec Maj i politichkava kriza kako alibi za nespravuvanjeto.
     
    На Majakisss му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.085
    Допаѓања:
    11.235
    Сепак ќе гласам, макар за помала партија.
     
  8. doubleg

    doubleg Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    4.406
    Ако опозицијата бојкотира нема логика да гласам бидејќи на такви избори ВМРО ќе победи мазно, гласал јас или не. Инаку, после се што излезе во јавност не ми е јасно како сеуште може да има луѓе што се незаинтересирани. Јасно е дека ние се вртиме во круг 20 години, но сега е ептен забегана работата и јасно треба да се каже СТОП, доста е!
     
    На cresa-jagoda и theowndemon им се допаѓа ова.
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Јас никогаш не си го давам за така ливчето - секогаш постои Бетмен, Волдеморт, Претседателот Сноу, Дариа ... :lol:
    На темава, година планирам да гласам „нормално“ безразлика кога се изборите зошто прв пат сум спремна да одберам друго зло, помало од ова сега. :$ Ама ова е мислење кое го држам засега.
    Патем, од 24 Април до 5 Јуни, се има цел Мај во средина. Шо е до мене, подобро нека бидат покасно, ама да бидат нормални, него да бидат порано, избрзани и пак да има непотребна драма како после секои избори. Нека има нешто нормално веќе истото шоу неколку години не ми е интересно да го гледам. Патем да, на едните му одговара да бидат порано, од горенаведените причини. :P Изгледа добар профит се прави од таа непотребна драма.
     
    На doubleg му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Jas ne glasam 1) ne zavisam od nikogo 2) ne me interesiraat tugji ambicii za fotelji.
     
    На sugarlips, MiloMalo, simonna.a и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    ни јас немат да гласам! Ниту зависам од некого , ниту имам корист , ниту нешто ке изгубам! А да гласам за туги интереси ТОА НЕ !
     
  12. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Јас ќе гласам секако. инаку во контекст на гласањето се изнасмеав богами..
    за тоа е најдобро да помине гласањето што поскоро и да се стави крај на овие теми.
    1917708_974873532605968_3038930120115086188_n.jpg
     
  13. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.643
    Допаѓања:
    3.120
    Пол:
    Женски
    Od Sar Planina se gleda za kogo ke glasas. Pluknata si
    Latas
    P.s Ke izlezam da glasam ne go ostavam livceto da gi zaokruzat gomnarite na Gvujo kako sto pravat 10godini unazad.. :)
     
  14. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    Како се караат политичариве како демек шо е постаро,јајцето или кокошката?
    Море ојте сите ај да не пцујам..ниту едниот е салам,ниту другиот,не гласам па ако сака и Тито од гроб да стани...
     
    На The Strenger му/ѝ се допаѓа ова.
  15. The Strenger

    The Strenger Активен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2015
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Ни од едните ни од другите имаш полза. Се со имаш или си го сворил сам или мајка ти татко ти со маки го заработиле за тебе. (y)
     
    На anakonda88, sugarlips и MiloMalo им се допаѓа ова.
  16. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Ќе гласам за третите ако излезат. Левите (левица) демек. Ама, имаат фора да се докажат - до тогаш. Инспекција ќе им направам прво. Детаљна. :P
    Имам проблем со некои нивни сфаќања за економијата и светот. Тоа е озбилен проблем.:|
     
    На ninja35 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. doubleg

    doubleg Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    4.406
    Ни јас не зависам од никого, политика секако не ме интересира, но ќе гласам против овие бидејќи ако истанат на власт, утре може ќе биде касно за било што. Нормално, секој си има свое мислење.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    мене ме интересира едно нешто , како може друг да гласа на местото твое? Јас на пр не сакам да гласам и ми викаат ако ти не гласаш други ке гласаат на местото твое!? Како може вака , кога има таму комисија од сите политички партии???
     
    На ninja35 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    I jas ke glasam za ovakvite bez nikakov pocit da ne mi glumat ludilo.Za razlika od tebe jas ne gi omalovazuvam i navreduvam lugeto koi bi glasale za partija koja ne ja podrzuvam.Od vakvi losi i prosti luge se plasam vo zivotot a ne od partiite.Uzas be koj ogranicen kapacitet e ova.
     
  20. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.643
    Допаѓања:
    3.120
    Пол:
    Женски
    Ama te setiv odma a :P P.s da imavte kapacitet vie nemase da imate 300.000 fantomski glasaci... Taka i jas ke pobedam, i ti, i site neli? :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.