1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дилема: Да се гласа или не?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од DivineChaos, 9 мај 2011.

  1. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ако не гласаш, ливчето ќе ти го пополнат и пикнат во кутија и исто како да си гласал, тоа полнење кутии е познат криминал кај нас. Од друга страна пак, ако гласаш за кој ќе гласаш ?! И од едните, и од другите многу зло видовме. Прашањето е од кого помалку, и тука е одговорот на гласачкото ливче. И затоа мој совет, гласајте.
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.248
    Пол:
    Женски
    ејјј која идеа ми даде!!! Аааааааааа ќе отворам чакрите на 5.06.2011. Ма Алан форд нема да ми е рамен!!! :D :D :D :D :D
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Нормално да се гласа. За Чак Норис, или евентуално за Докторот од Балканска е - банка. Си го искористувам правото на глас во секој случај.
     
    На Phyramide и LivingGlam им се допаѓа ова.
  4. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Моите веќе 4 години не гласат, и јас не гласам, ни немам таква намера. -.-
     
  5. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Ту би, ор нот ту би- детс д куесчн. ^_^
    Да, ќе гласам, ама за инает не кажувам за кого, тоа е воена тајна. Мхм :nod:

    П.С И сакав само да кажам, малку можи офтопик ама ми лежи така на срце, ме нервираат тоа групите на фејсбук: За кого ќе гласате?. Што му е бре на цел фејсбук гајле јас за кого ќе гласам, мое право си е тоа.

    П.П.С И многу притисок вршат мајка му стара, леле како се заангажирани, по чаршиине шетаат, со блузите, пенкалата, флаерите, по по по и туку ме распрашуваат. Абе ви викам за инает не кажувам нека пукнат :D .
     
  6. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Обавезно на гласање... ако се на пример 15 допишуваш како 16. Бетмен и го заокружуваш...полесно никогаш не било :lol:
     
  7. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.049
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    ами со ќе му ја мислиш многу,во јавност ќе глумам лудило и ќе се појавувам на сите можни митинзи на политичките партии,и ако случајно мислат дека ме убедиле во нивната пожртвуваност за добро на државата јас тајно ќе им ја одредам судбината на поединци,можеби баш од мојот глас на некој ќе му фали за да си го смести г...во удобна фотеља.
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Нема дилема, ќе се гласа :)
     
    На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    ^^ Обавезно!
     
  10. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    ОБАВЕЗНО да се искористи гласачкото право, а таму, ако сакате гласајте и за Чак Норис (и јас сум со таа намера :rofl: ). Само не дозволувајте друг да гласа за вас.
     
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ија, Докторот од Балканска е-банка! Топ идеја!

    А јас ако ви делам пица-бурек со кока кола за џабе, ќе ме гласате ли? Вака традиционално а сепак модерно а? :wasntme:

    Треба да се искористи гласачкото право од едноставна причина - сами да си одлучите за вашата иднина за да не мораат други, и плус за да имате потоа право ако ништо друго да мрчите за власта.

    Без гласање тоа право на мрчење го губите, бидејќи сте допринеле за актуелната ситуација :)
     
    На AlicaInWonderland и girl1985 им се допаѓа ова.
  12. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Иј ПирамидишЧе, веднаш ми стави еден тон товар на грбов цц ја поинаков агол поставив, ако јас не гласам за шупељка 1 или умешна политичка лоповчина 2 пошто, вистина не знам кого да јас бирам, онда нема да допринесам за ситуацијата, нема да си лупнам клоца у гз ако победи и ме изсанка :) цццц
    овака пушти брига на другите, а ако даваш пица бурек и кока кола ја нема да гласам за тебе, јогурт за мене кока кола за тебе и те гласам и пица бурек не ми сака желудацов, може еден ѓеврек сега ми се јаде еј ѓеврек... одам да си купам ммм
     
  13. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Има ли кандидат да дели сладолед? Во моментов толку многу би сакала да каснам еден Фриком Кинг, што и би гласала за возврат. :D
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  14. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Брееј каков народ сме, ќе ни пружат прст, ние цела рака зимаме. Пирамида дава кока кола, жапче и јогурт сакала. Ма неможе така. Зимајте додека ви дават, не барајте уште....Златни лавови имате низ Скопје, вие сте запнале вработување. Што ќе ви е работа коа си имате такви знаменитости, цел ден да утепаме шетајќи, па да си пиеме кафенце покрај палми, па да си трчкаме на кеј, па да си се возиме по новите улици (добро де, уште малку ќе бидат готови), па да си шетаме слободно низ европа. Пфф си знае владата, на кој му треба работа покрај вакви занимации

    Пирамида јас ќе гласам за тебе ако ветиш дека во сред центар ќе изградиш една луврска пирамида. Јас лично ќе ја нацртам Мона Лиза, па да види Европа дали после ќе сака она да влезе кај нас, или ние кај неа
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Штета Жапче, штета шо измеѓу А или Б ти не сакаш да избереш ниту Д а јас тука бела од брашново, месам и се трудам. Шмрк. Ама и ѓеврече ќе замесам а? Не ми е проблем ;)
    Него остај делам и антицелулит програма за слабеење со тоа. Ќе дигаме Даикири сите наизменично со лева и десна рака. Да не мислите дека целта ми е да делам висококалорична храна залеана со кило шеќер :lol:

    Не знам, битно е да се искористи гласачкото право, а после ако сакаш отерај ги и А и Б у Пиринска Македонија. Сеедно е веќе :)
    Битно твоето име на списокот да не остане празно, исто како и ливчето.

    Мај поинт оф вју, затоа што после Цацко крив. А Цацко го нема :)

    п.с. Алиса што сакаш душо, тоа ќе биде! На скаличките на пирамидата после сите сложни ќе си грицкаме бурече со кока кола, со расчепатени нозе, ко у стара времена, да не ни капне кечапот на фармерките :D
     
    На zhap4e и AlicaInWonderland им се допаѓа ова.
  16. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Еве јас делам сладоледи од сите Кинг сајзови ... :D ... За тебе по мајкина линија,плус ;) :wasntme:
     
    На ozbilnazena, zhap4e и Phyramide им се допаѓа ова.
  17. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Еј види ги, абе ја сум ти економиста, ви барам да потрошите помалку. Та јогурт и ѓеврек помалку чини, вие дајте ми сметка дека сте купиле бурек со пица внатре и кока кола, остаток ваш џеб иде секако... пак и ве гласам :D
    а да ќе се оди да се гласа секако, тоа ќе ми е најбитното нешто што ќе го направам во животов доколку преживеам утре, всушност, во приоритетите ми е секако.
    И друго ми беше муабетот за палмите и кафето, слушај Алисо, вчера гледав на сител она Бекстејџ, дава од Кан ем плажа ко нашава, ем вода не баш ко нашава ем кино створено телевизориште монструозно ставено сите да гледаат филмови, сакам да ти кажам летно кино.. па што знам.
    Доста време се посвети на тоа киното... ако ми стават и такво ги гласам :wasntme:
     
    На Phyramide и AlicaInWonderland им се допаѓа ова.
  18. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Јас ќе гласам ако стигнам Охрид.
    п.с. Сакам сладолед!
     
    На zhap4e, girl1985 и Phyramide им се допаѓа ова.
  19. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Јас нај важно нема да гласам за СДСМ зашто кафето им е крш, бљак, денес делеле по клиниките, една наша сестричка земала и ги частеше другите, јас си пиев гранд арома зашто ова сдсмовсково мирисаше гадно дури и да не мирисаше на кафе, тоа гарант е некое кафе од паскалин (зашто на паскалин се) со поминат рок па сега пресипано во нова амбалажа со потписот на бране и његова партија.
    Е сега не знам како ќе се покажат со локумот и хулахопките, да не грешам душа :rofl: до 5-ти јуни се е можно :?:
    Искрено мене добро би ми дошло, јакобс 3 во 1 или 2 во 1 а може и 1 у 1 (На челзи)
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Незнам дали ќе гласам, на врата дома од СДСМ ми донесоа кафе и наполитанки :^) :o :D незнам какво е кафето, не пијам,ама овие наполитанкиве сигурно ќе летнат :rofl: за две секунди :rofl: па и дека благи :D Се зачудив, доаѓаат и ми носат кафе, наполитанки |( :^) ете некои финти си имаат за како да го придобијат народот, кафе, благце, уште накрај стан,па коли :rofl: за да гласа човек :D

    Иако ми е сеедно кој ќе победи, а кој не, воопшто не ме интересира политика.