Династија (Dynasty) [2017]

Дискусија во 'Канта' започната од kize, 15 април 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kize

  kize Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  76
  [​IMG]

  Династија е рибут на популарната сапуница од 80те со исто име. Носител на приказната е Фелон Карингтон, наследничката на милионерот Блејк Карингтон, која се обидува да стане шеф на фирмата, но откако таа позиција ќе ја добие Кристал Флорес, новата вереница на Блејк, започнува големо ривалство меѓу нив. Пристигнувањето на Сем, внукот на Кристал, кој започнува романтична врска со Стивен, синот на Блејк, прави Кристал да е во постојан страв семејството да не дознае за нејзиното сомнително минато. Приказната уште повеќе се заплеткува со пристигнувањето на Алексис, првата жена на Блејк и мајка на Фелон и Стивен, која е подготвена да оди да крајности за да го врати изгубеното богатство.

  Во серијата играат: Elizabeth Gillies, Nathalie Kelley, James Mackay, Robert Christopher Riley, Sam Adegoke, Rafael de la Fuente, Alan Dale, Grant Show, Nicollette Sheridan, Ana Brenda Contreras, Maddison Brown и Sam Underwood.

  Серијата има две сезони со по 22 епизоди. Првата сезона е целосно достапна на Нетфликс, втората е во тек и секоја нова епизода се емитува неделно, а на Нетфликс е достапна ден по премиерата на The CW.

  Дали некој ја гледа серијата и како ви се допаѓа? :)
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.815
  Допаѓања:
  53.785
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.