Дијалог кој не се заборава

Дискусија во 'Врски' започната од Saisnalla, 14 октомври 2012.

 1. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Дијалог помеѓу вас и партнерот, кој нема да го заборавите? :)
   
  На artemis му/ѝ се допаѓа ова.
 2. artemis

  artemis Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Женски
  Дијалог од многу, многу одамна, со дамнешен дечко.

  Се враќаме од град.
  Јас: Мислам дека не ни оди. Да раскинеме.

  Тишина. Седнува на тротоар, Седи, седи...

  Тој: Е не може, ма. Јас не давам и не сакам. Кога се фативме, нели двајцата се договоривме дека сакаме? Па така и кога ќе се разделиме, ќе биде кога двајцата ќе сакаме. А јас сега не сакам. И точка.

  Јас се збунив. Реков добро. Заедно си отидовме, се смиривме и теравме уште неколку месеци. Сега кога ќе се сретнеме, бидејќи сме пријатели, понекогаш ќе го спомнеме тоа и се смееме.

  И точка.
   
  На Arthur, Unica, КикиМаус и 40 други им се допаѓа ова.
 3. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.039
  разговор на фб со бившиот во 3 на полноќ кога сеуште ни се немаше случено првиот бакнеж
  Јас:Па тоа сакам да се случи кога самото ќе ми дојди..пред еден час ми дојде .. посакав да те бакнам

  Тој:Пред еден ? а мене сега

  Јас:Мене сеуште ме држи..штета што ни иди вака доцна навечер

  Тој:Кој вика дека е доцна ? идам за 5 мин со колата ако не излезиш те делетирувам од фб..

  Јас:Ама..не можам како да излезам ако ме сетат..

  Тој: офлајн..

  И дојде..и така се случи си се бакнавме

  и тоа е една од најубавите вечери и најубавиот диалог што ке ги памтам до крајот на мојот живот ..
   
  На JackPeralta’sfan, Aschenputtel, ReinaDeCielo и 28 други им се допаѓа ова.
 4. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  Тој: Ме сакаш?
  Јас: Да .. оти.. се сомневаш?
  Тој: Не дека се сомневам, сакам да знам дали вистина ме сакаш..
  Јас: А ти ме сакаш?
  Тој(ме гушка и бакнува најсилно на светот): Шо мислиш сега те сакам?

  ..;(
   
  На betikolevska1, Arthur, kjukli и 14 други им се допаѓа ова.
 5. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  86.804
  ме вративте многу многу наназад, во едно време ...
  тој- Ме сакаш?
  јас - Да!
  тој-Колку?
  јас-Најмногу.
  тој - Прашај ме ти мене
  јас- (како прле пред магаре)..Ти колку ме сакаш?
  тој- Не не , прашај ме дали те сакам
  јас - ми се сврте свеста...Ме сакаш?
  тој - Не ...
  јас - Епааа...и солзи одма на очи :'(
  тој - Чекај не завршив... јас тебе те обожавам
   
  На Arthur, ♡BuBaLe♡, Dust и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.525
  M: Ти си глупак, простак и идиот. На моменти сакам да умреш. Еден ден ќе плачеш по мене, и ќе ме молиш, на колена...
  З: Знам.
  М: Ама мене ќе ме нема...

  (и навистина ме немаше. и навистина плачеше и молеше)
  --------------------------------------------------------------
  М: Е јас за што сум?
  Д: Ти си за убави работи створена.
  ~~~
  М: Немој да си се осудил да ти се случи нешто. Не може да си отидеш од овој свет пред мене, јас ќе побудалам без тебе. Ти си посилен и можеш да издржиш сам, јас нема да го поднесам твоето отсуство. Инсистирам јас прва да умрам.
  Д: А може да спијам со друга?

  :rofl: :rofl:
   
  На hermosa, Arthur, CameliaMiller и 22 други им се допаѓа ова.
 7. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  675
  Јас:Ти си мноооооооооооооооооооооогу голем идиот , да знаеш.Не функционираме повеќе :)
  Тој:Те сакам , се гледа дека можеме да функционираме перфект го знаеш ти тоа многу убаво , те сметам за најпаметна девојка досега што сум ја имал , ептен ми е убаво со тебе :**************
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.862
  Допаѓања:
  19.890
  Пол:
  Женски
  Тој: Не сакам врска сакам да бидам сам, сериозен сум дефинитивно е крај.
  Јас: Да ти кисни сериозноста ;)
  По 1 минута ми стига покана за во врска од него.
  Тој: Сакаш да ми бидеш девојка? :$
  Јас: Во овај момент да беше поблиску ќе те изедев и ќе ти наплатев за ова, секако дека сакам :)

  Нашата следна средба сини шетавме двата :D
  Ахх пуста далечина. :doh:
   
  На Arthur, Dust, ilipili и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.739
  * Со бившиот после 3 години правиме муабет

  Тој: Ех, да не бевме тогаш деца, да се запознаевме ова време, дали би била со мене наместо со него? Дали би ми дала шанса?

  Јас: Не би требало да збориме за нешто што и двајцата знаеме дека нема да го биде.. Што би било кога би било не може да биде во оваа ситуација.. Ние веќе се знаеме.. Нашето помина..

  Тој: Јас сум спремен да заборавам се и да почнеме од почеток? Би ме сакала ли сеуште?

  Јас: Знаеш дека тоа не е возможно.. Јас сега имам друг..

  Тој: Можеби ти имаш друг ама јас сум тој што постојано те сонува... Мојата љубов за тебе никогаш не згасна...
   
  На EdnaDevojka21, Arthur, Allure и 25 други им се допаѓа ова.
 10. macedonia.timeless

  macedonia.timeless Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  137
  Јас: идиоту
  тој: не се преправај дека не ме сакаш. Хаха
  ми фали
   
  На Arthur, kafee и Dimkovska123 им се допаѓа ова.
 11. AnjaLazanja

  AnjaLazanja Активен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  33
  Тој ..Оди најди си ја среќата со некој друг друг што ке ти пружи нормална врска..Од срце ти посакувам се најдобро...Најди некој што може слободно да шетате да излегувате да имате нормален живот ...А ЈАС ЈАС КЕ ТЕ САКАМ и понатака ...

  Јаас...Што ке ми е нормално нешто со некого што не го сакам....

  Молк....................... Додека трае трае !!!
   
  На Arthur, love.fashion и Ingvild им се допаѓа ова.
 12. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  573
  Си шеткавме така низ кеј и си зборевме...
  Јас - Пред да се фатиш со мене за ништо не се замараше бе еј човек те направив :D
  Тој - Озбилно, еве баш за врски, никад не сум идел со негоја година ипол не ни мислев дека ке идам со сите си се заебавав и после не им ни кревав на тел..
  Јас - Е браво, и со мене така сеа ти е?
  Тој - да, на заебанција идам година ипол..
  Јас - па добро.. што те знам :D
  Тој - Не не, јас сега си имам златце до мене, не го пуштам да ми отиде ;)
  :inlove: Од тогаш уште повеќе го сакам хихихих :D
   
  На Lolo5, Arthur и Dimkovska123 им се допаѓа ова.
 13. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.637
  Me : Ми се оди на свадба.
  He : Што сакаш да кажеш со ова, да те запросам ?
  :lol:
   
  На Lolo5, Afrodite¥, Arthur и 35 други им се допаѓа ова.
 14. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  -Ми се допаѓаш многу.
  -Бла бла бла (ова некој муабет на кој не се ни сеќавам)...молк...што рече? Ти се допаѓам??
  И ти менее... :$ :wasntme: :inlove:
  -Немој никогаш да ме заборавиш... (Сето ова на друг јазик)

  И така помина долго време и јас си останав затрескана.А дека ќе го заборавам...Никогаш!
   
  На Arthur, loverangelx3, SnowQueen17 и 4 други им се допаѓа ова.
 15. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.277
  Долго се расправавме, јас и мојата љубомора..

  Тој: Ти си смотанка, како може за глупости да љубомориш?
  Јас: Што бре, како може да не бидам љубоморна?
  Тој: Абре разбери дека тие треба тебе да ти љубоморат не ти нив.
  Јас: Е зошто?
  Тој: Па ти ме имаш мене, имаш некој што те сака, а тие немаат, може само да посматраат од страна.

  Душичка. Никогаш не звучел толку мило, уверливо. Секогаш е некако груб, а ова го кажа така нежно.. Јас изнервирана, тој смирен... и потоа и јас си се стопив..
   
  На Kerim, Arthur, kjukli и 12 други им се допаѓа ова.
 16. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  дијалог кој многу ме повреди и засекогаш ќе имам рана на срце ;(

  Јас: Зошто и пишуваше, зошто и се јавуваше?? Сакаше нешто со неа?
  Тој: Да бре чупе, да ... не и се јавував јас за џабе неа.. мисли малку!!
  Јас: А јас?? Не ти е срам?? Да се срамиш!! Ти си најголемото ѓубре.. овде е нашиот крај!!

  и сега солзи почнаја сами да течат... ;(
   
  На Arthur, CameliaMiller и Dimkovska123 им се допаѓа ова.
 17. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.291
  Допаѓања:
  7.240
  Пол:
  Женски
  Jaс: Дали се согласуваш и ти како мене, овде да биде нашиот крај?
  Тој: Не, но што можам против тоа.
  Јас: Ништо, ти сам направи така.
  Тој: Знам.
  Јас: Убаво чим знаеш, биди среќен.
  Тој: Ќе бидам ако бидеш и ти.

  :)
   
  На Arthur, Allure и Dimkovska123 им се допаѓа ова.
 18. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  Јас досега не сум имала врска но имав една ситуација како вашиве неодамна
  Беше една вечер во јули околу 2 навечер во град.Ми звони другар ми (под дејство на алкохол тој ,а и јас малку) и ми вели:
  тој:каде си??
  јас: еве спадната сум
  тој: треба да разговараме!
  јас: што е да не реши да се бесиш случајно??(се шегував како и обично)
  тој: нешто друго решив!
  По 15 мин се наоѓаме и
  тој:сакаш ли да бидеме нешто повеќе од другари
  јас:мислам дека не сватив
  тој: ахам сакаш да ти кажам поедноставно
  ТЕ САКАМ, вечерва сватив дека те сакам
  И пред јас да кажам што било веќе се бакнувавме...
  Но бидејќи јас не сакав врска, а и двајцата го сакавме пријателството на тоа и останавме и уште ми е најдобар другар :D
   
  На Arthur, SnowQueen17 и Dimkovska123 им се допаѓа ова.
 19. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски
  Тој: Јас те сакам, сакам да бидам со тебе, а ти сакаш?
  Јас:Да сакам
  Тој:Молим?
  Јас:Да сакам
  Тој: Што рече
  Јас:Да сакам да бидам со тебе
  Тој:Чекај, навистина, која дата сме (го вади моб) :D па не сме 1 Арил :?:
  Јас: Да :D не сме 1 Април и не те лажам, навистина сакам да сум со тебе :wasntme:
  Тој: Епа добро (и си седна до мене на клупата)
  Јас: :lol: :?:
  Тој: Упс извини, ме :hug: и :*
   
  На Arthur, Dust, Dimkovska123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.976
  ЈАс-Ти мене си ми се
  Тој-и ти мене
  Јас-Ти си мојата ѕвезда водилка
  Тој- :wasntme: :?: :)
  ЈАс-Сакаш да се ожениш за мене?
  Тој- :o :D :?: сериозна си?
  Јас-Кажи Да,не?
  Тој -Да,ама сериозна си ?
  ЈАс-Да
  Тој-Да,ама јас треба да те запросам,и ќе те запросам како што заслужуваш да знаеш
  Јас-Знам :$ , ама сега земи го прстенот како симбол на нашата љубов :inlove:
  :$ :D
   
  На Arthur, CameliaMiller, 1209 и 18 други им се допаѓа ова.