1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дијареа

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од rockstarr2012, 21 август 2011.

 1. rockstarr2012

  rockstarr2012 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  hey ako moze da mi kazete koi hrani proteruvaat \??? od koi hrani moze da se dobie dijarea ?????
  [mod-kirilica:3ay2z5uz][/mod-kirilica:3ay2z5uz]
   
 2. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Женски
  Dijarea

  Семки од лен, рицинусово масло. Не се баш некоја храна, ама помагаат.....
   
 3. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.423
  Dijarea

  Суви сливи,алкалакс чај.
   
 4. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.984
  Пол:
  Женски
  Сок од круши или свежи круши, сеедно. Сок од јаболка.
  И знам баба ми пиеше еден чај „Кирко“, инстантно ја протеруваше. :D
   
 5. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.928
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Луѓе дај кажете нешто против пролив? Цел ден ме боли стомак :(
   
 6. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.101
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Линекс :)
   
  На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Општи прашања

  Линекс напиј се, и јас имав дијареа и ме болеше многу стомак пред некој ден, па ми помина... дефинитивно до времево е :worried:
   
  На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.928
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  А колку пари е тоа и што е? :$ Одма поминува барем? :(
   
 9. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.101
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Капсули се, ја регулираат столицата. Не знам точна цена, ама не би требало да се повеќе од 100-150 ден
   
 10. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Општи прашања

  Па само од тоа и поминува воопшто (барем кај мене) нема баш некој избор, а сега дали одма па што знам...дејствува како и другиве апчиња треба за некои пола саат максимум да ти помине според мене, а го прашав татко ми вика не знаел точно, ама отприлика 120-130 денари мисли дека се :)
   
 11. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.928
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Фала ви многу, одам одма да си ги купам. Уз пат и една банана. :D
   
 12. swi

  swi Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  proliv(meka stolica)

  zdravo jas sum nova na forumov neznam dali ima vakva tema no i da ima jas se resiv da otvoram bidejki jas imam problem so ova i mnogu mi e tesko neznam kako da se spravam porano imav tvrda stolica iskacav po nadvor ne dva tri dena no otkako ja regulirav tvrdata stolica posle dva tri meseeci ne znam tocno koga mi se pojavi ovoj problem neznam kako da se resam od nego i plus ispustam mnogu gasovi(prdezi) i na sekoj gas (prdez) gakite gi falkam i neznam sto da pravam zatoa baram pomos
   
 13. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.134
  Пол:
  Женски
  Феминки, има ли некој стручен во оваа група кој би можел да ми одговори на прашањево- се работи за стара личност која е западната во кревет, имаше најпрво запек и после многу примени лаксативи сега постојано има дијареа-пролив. Тоа трае можам да речам скоро еден месец, не е проследен со болки, не е многу обилен, зависи-секој ден различно но некако долго трае. Докториве не знаат што да кажат, од ова е , од она е, од лаксативите е...Дали можеби имате нешто слушнато за ова или слично нешто? Женава имаше и кил порано, сега од самото лежење не и се познава.Позз!
   
 14. Marti96th

  Marti96th Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Здраво, веќе недела дена или две имам секое сабајле мека столица не е течна како пролив ама помека од вообичаената столица. Немам болки во стомакот. Од секогаш идам редовоно во тоалет насабајле. Само ме загрижува тоа што во последно време ми е мека и не е цело парче туку така повеќе меки ( јас се извинувам за објаснувањево )
  Дали мислите дека е нешто страшно и дали може да биде од стрес?
   
 15. sheis

  sheis Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Женски
  Го имам истиот проблем... И јас не знам од што може да е... дали е од стрес? :/
   
 16. teaaaaaaaaaaaa

  teaaaaaaaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  od stres e jas imav takva stolica i i kasesta meka (ne proliv ) pravev kolonoskopija izleze ibs
   
  На sheis му/ѝ се допаѓа ова.