1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневникот на една плавуша!

Дискусија во 'Насмевка' започната од ozbilnazena, 11 март 2010.

  1. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    11 март
    УРАААААА. ЈЕССС.ЈЕСССС.ЈЕССССС
    Конечно можам да си ја возам колата, а инструкторот цело време да не ми повторува: „ПАЗИ МА!, Идеш контра, пази ПЕШАААК! И слични глупости. Уствари ја стварно не разбирам како можев да го трпам цели две години да ми збори?

    8 април
    У ауто школата денес правеа журка, за мојата возачка.
    Инструкторите беа навистина возбудени. Еден од нив дури ни призна дека бил во црква и оставил прилог за мене. На другиот му засолзија очите иако не сакаше да го приметиме, а колегата до него ми се довери дека планира да се начука од среќа. Страшно се љубезни. Срциња се и ги сакам, ама мора да си признаам дека по малку ми е и чудно. Па не е возачката дозвола толку голема ствар за таква радост, а?

    14 април
    Си купив кола. Црвена. Ама морав одма да им ја оставам у сервисот да го сменат задниот браник. Мислам јбг, па ш`о да праам убацив у рикверц место у прва. Па немам толкаво искуство. Возам само недела дена, хелоооуууу.

    16 април.
    Конечно. Ете јааа. Мојата кола е дома. Толку и се израдував што решив да се провозам одма чим ми ја донесоа. Изгледа и други имаа иста таква идеа, да се провозат за мојата нова кола. Се создаде одма цела колона зад мене. Свиреа на сирените ко улави, бе.... Изгледа беше свадба, па за да им се придружам намалив од 20 на 15 кмч. Знаев дека ќе им се допадне мојата идеа. После тоа не престанаа да свират.

    22 април
    Комшииве ми се топ. Екстара луѓе. Ставиле огромен натпис ПАЗИ, КОМШИКАТА ВОЗИ!!! И ми дадоа дупло место на паркинг, а на децата им забраниле да играат надвор додека се паркирам. Знам дека не сакаат да ми сметаат додека се паркирам. Стварно се срциња.

    30 април
    Возачиве позади мене секој ден само ми трубат и ми даваат некакви знаци. Мислам дека е тоа многу љубезно од нивна страна, ама и опасно. Еден тип нешто му збореше, ама ја не можев да го разберам пошто не можев да го најдам тастерот за отворање на стаклото и за малку ќе повредев еден пешак. Среќа негова што возев 15 кмч.

    10 мај
    Овие возачиве секој ден ми се се почудни луѓе. Не само што ми мафтаат него и ми викаат за време вожња. Ја стварно не разбирам што сакаат, пошто уште не можам бе да го најдам тастерот за отворање на стаклата. Изгледа сакаат да ми дадат некоја информација, пошто еден денес како да го слушнав дека ми викаше: “Иди дома ма, ИДИ ДОМА....!!!“ Мислам од кај па он знае дека идам дома. Чудно, нели? Кога ќе го најдам отворачот за прозори ќе ми биде дефинитивно полсено, ќе можам да ги слушнам што ми викаат.

    19 мај
    Ноќе градов е катастрофа со осветлување. Денес прв пат бев ноќе со кола. Абе цело време морав да ги држам упалени долги светла иначе ништо не се гледа. Изгледа дека и на другиве возачи ништо не им се гледа. Гледам ја одма што упалам дугачки и оние од спротива ги палеа. Само не ми е јасно зошто ми свиреа? Дали така плашат и бркаат мачки и кучиња да не им претрча некое, кој да ги знае. Ма остај ги чудаци.

    26 мај
    Денес имав сообраќајка. Влегов во кружен тек, ама влегов у шпиц ептен имаше коли. Не сакам да претерувам ама сигурно имаше едно 4 коли. И никако не можев да излезам. Кружев сигурно едно саат време. Мислам, почна да ми се врти од цело тоа кружење и на крај удрив во споменикот во средина на кружниот тек. Мислам дека мора да се ограничи возењето во кружен тек на мах. еден автомобил.

    3 јуни
    Несреќава ме држи и денес. Отидов да си ја земам колата од сервис и на искачање место да стиснам на кочница ја стиснав на гаста. Удрив у една кола и и ја искршив цела десна страна. И пази која коинциденција бе. Испадан дека тоа беше мојот инструктор.
    Колку е добар човекот, немате појма. Јас цело време му викам дека сум јас виновна, а он срце, се кубеше по главата и викаше: “Прости ми Господе, прости ми Господе“.
     
    На Albertos, ennas, Someonespecial и 15 други им се допаѓа ова.
  2. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    хахаххаха го прочитав, баш ме насмеаааааа :lol:
     
  3. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    да навистина многу интересно е, па решив да го споделам со вас. :lol: :lol:
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :clap: :clap: :clap: :clap: :lol: :lol: :lol: Ми се продолжи животот :lol: :lol:
     
    На Emmie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. cakii

    cakii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    18
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ме насмеаа! :lol: :lol:
     
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Хахаххахаха циркуз хахаха ме насмеа :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.566
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    Хахахаха...одлично.Добра зезанција и доста аветнтично напишано на говор на нашиве другарки,ма да јас не би рекла плавуши,пошо има умни меѓу нив,јас би рекла шмизли.
    :clap:
     
  8. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Еве ви една плавиша и нејзиното возачко искуство...
    Јас положив на 12.12.2005 год,а на 04.01.2006 год.купив кола.
    Откако ја возев едно недела дена сакав да свртам и одејќи рикверц се-пернав- во ѕид.
    После по една година бев кубрит љута и изнервирана и сакав да се паркирам покрај знак.Погаѓате ,го закачив! :lol:
    Се прачувате во што состојба е колата?
    Па о.к е ...не е баш страшно.
    Само сакв да кажам дека сепак има вистина во приказните за плавушите и возењето! :lol: :lol:
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе што им фали на шмизлите? :lol: :lol:
     
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.566
    Абе нишо не им фали,им фали морален праг,критериум и слично,на страна од темава,а околу темата тој бејби ток ми е некако нагласен или бар јас така си го замислувам од слика создадена од неколку што ги знам!Ништо особено па ти... :lol:
     
  11. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    хахаах леле смешки :lol: :lol: :lol:
    се изнасмеав
     
  12. gabi.t5

    gabi.t5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    секоја цест се смеев со солзи.одамна се немам вака смеено. :clap:
     
  13. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
  14. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
     
  15. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    :rofl: :rofl: :rofl: се изнасмеав :rofl: :rofl: :rofl:
     
  16. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    хахахахаха стварно е добро ова со плавушата хихих имам плавуши другарки али барем добро возат !!! :D :D :D
     
  17. PinkPanterka

    PinkPanterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    499
    Допаѓања:
    142
    Драми...фала ти ме изнасмеа :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :clap:
     
  18. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    30 мај...

    Денес се возевме со другарка ми со нејзината кола, кога на сред пат, колава застанува.....
    Ја прашувам јас: “Зашто застанавме?“ :?: :?:
    А она ми вика: “Па изгледа нема бензин“
    :?: :?: :?: и тогаш се сетив: “Еј, да! Добро шо ти возиш, да бев јас, уште ќе возев“.

    :D :D :D
     
    На Sunshine.love му/ѝ се допаѓа ова.
  19. tanje.love

    tanje.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    7
  20. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87