1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневникот на една плавуша!

Дискусија во 'Насмевка' започната од ozbilnazena, 11 март 2010.

 1. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  11 март
  УРАААААА. ЈЕССС.ЈЕСССС.ЈЕССССС
  Конечно можам да си ја возам колата, а инструкторот цело време да не ми повторува: „ПАЗИ МА!, Идеш контра, пази ПЕШАААК! И слични глупости. Уствари ја стварно не разбирам како можев да го трпам цели две години да ми збори?

  8 април
  У ауто школата денес правеа журка, за мојата возачка.
  Инструкторите беа навистина возбудени. Еден од нив дури ни призна дека бил во црква и оставил прилог за мене. На другиот му засолзија очите иако не сакаше да го приметиме, а колегата до него ми се довери дека планира да се начука од среќа. Страшно се љубезни. Срциња се и ги сакам, ама мора да си признаам дека по малку ми е и чудно. Па не е возачката дозвола толку голема ствар за таква радост, а?

  14 април
  Си купив кола. Црвена. Ама морав одма да им ја оставам у сервисот да го сменат задниот браник. Мислам јбг, па ш`о да праам убацив у рикверц место у прва. Па немам толкаво искуство. Возам само недела дена, хелоооуууу.

  16 април.
  Конечно. Ете јааа. Мојата кола е дома. Толку и се израдував што решив да се провозам одма чим ми ја донесоа. Изгледа и други имаа иста таква идеа, да се провозат за мојата нова кола. Се создаде одма цела колона зад мене. Свиреа на сирените ко улави, бе.... Изгледа беше свадба, па за да им се придружам намалив од 20 на 15 кмч. Знаев дека ќе им се допадне мојата идеа. После тоа не престанаа да свират.

  22 април
  Комшииве ми се топ. Екстара луѓе. Ставиле огромен натпис ПАЗИ, КОМШИКАТА ВОЗИ!!! И ми дадоа дупло место на паркинг, а на децата им забраниле да играат надвор додека се паркирам. Знам дека не сакаат да ми сметаат додека се паркирам. Стварно се срциња.

  30 април
  Возачиве позади мене секој ден само ми трубат и ми даваат некакви знаци. Мислам дека е тоа многу љубезно од нивна страна, ама и опасно. Еден тип нешто му збореше, ама ја не можев да го разберам пошто не можев да го најдам тастерот за отворање на стаклото и за малку ќе повредев еден пешак. Среќа негова што возев 15 кмч.

  10 мај
  Овие возачиве секој ден ми се се почудни луѓе. Не само што ми мафтаат него и ми викаат за време вожња. Ја стварно не разбирам што сакаат, пошто уште не можам бе да го најдам тастерот за отворање на стаклата. Изгледа сакаат да ми дадат некоја информација, пошто еден денес како да го слушнав дека ми викаше: “Иди дома ма, ИДИ ДОМА....!!!“ Мислам од кај па он знае дека идам дома. Чудно, нели? Кога ќе го најдам отворачот за прозори ќе ми биде дефинитивно полсено, ќе можам да ги слушнам што ми викаат.

  19 мај
  Ноќе градов е катастрофа со осветлување. Денес прв пат бев ноќе со кола. Абе цело време морав да ги држам упалени долги светла иначе ништо не се гледа. Изгледа дека и на другиве возачи ништо не им се гледа. Гледам ја одма што упалам дугачки и оние од спротива ги палеа. Само не ми е јасно зошто ми свиреа? Дали така плашат и бркаат мачки и кучиња да не им претрча некое, кој да ги знае. Ма остај ги чудаци.

  26 мај
  Денес имав сообраќајка. Влегов во кружен тек, ама влегов у шпиц ептен имаше коли. Не сакам да претерувам ама сигурно имаше едно 4 коли. И никако не можев да излезам. Кружев сигурно едно саат време. Мислам, почна да ми се врти од цело тоа кружење и на крај удрив во споменикот во средина на кружниот тек. Мислам дека мора да се ограничи возењето во кружен тек на мах. еден автомобил.

  3 јуни
  Несреќава ме држи и денес. Отидов да си ја земам колата од сервис и на искачање место да стиснам на кочница ја стиснав на гаста. Удрив у една кола и и ја искршив цела десна страна. И пази која коинциденција бе. Испадан дека тоа беше мојот инструктор.
  Колку е добар човекот, немате појма. Јас цело време му викам дека сум јас виновна, а он срце, се кубеше по главата и викаше: “Прости ми Господе, прости ми Господе“.
   
  На Albertos, ennas, Someonespecial и 15 други им се допаѓа ова.
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  хахаххаха го прочитав, баш ме насмеаааааа :lol:
   
 3. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  да навистина многу интересно е, па решив да го споделам со вас. :lol: :lol:
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :clap: :clap: :clap: :clap: :lol: :lol: :lol: Ми се продолжи животот :lol: :lol:
   
  На Emmie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cakii

  cakii Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  18
  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ме насмеаа! :lol: :lol:
   
 6. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Хахаххахаха циркуз хахаха ме насмеа :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.644
  Допаѓања:
  149.410
  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  Хахахаха...одлично.Добра зезанција и доста аветнтично напишано на говор на нашиве другарки,ма да јас не би рекла плавуши,пошо има умни меѓу нив,јас би рекла шмизли.
  :clap:
   
 8. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Еве ви една плавиша и нејзиното возачко искуство...
  Јас положив на 12.12.2005 год,а на 04.01.2006 год.купив кола.
  Откако ја возев едно недела дена сакав да свртам и одејќи рикверц се-пернав- во ѕид.
  После по една година бев кубрит љута и изнервирана и сакав да се паркирам покрај знак.Погаѓате ,го закачив! :lol:
  Се прачувате во што состојба е колата?
  Па о.к е ...не е баш страшно.
  Само сакв да кажам дека сепак има вистина во приказните за плавушите и возењето! :lol: :lol:
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Абе што им фали на шмизлите? :lol: :lol:
   
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.644
  Допаѓања:
  149.410
  Абе нишо не им фали,им фали морален праг,критериум и слично,на страна од темава,а околу темата тој бејби ток ми е некако нагласен или бар јас така си го замислувам од слика создадена од неколку што ги знам!Ништо особено па ти... :lol:
   
 11. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  хахаах леле смешки :lol: :lol: :lol:
  се изнасмеав
   
 12. gabi.t5

  gabi.t5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  секоја цест се смеев со солзи.одамна се немам вака смеено. :clap:
   
 13. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
 14. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
   
 15. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  :rofl: :rofl: :rofl: се изнасмеав :rofl: :rofl: :rofl:
   
 16. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  хахахахаха стварно е добро ова со плавушата хихих имам плавуши другарки али барем добро возат !!! :D :D :D
   
 17. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  138
  Драми...фала ти ме изнасмеа :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :clap:
   
 18. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  30 мај...

  Денес се возевме со другарка ми со нејзината кола, кога на сред пат, колава застанува.....
  Ја прашувам јас: “Зашто застанавме?“ :?: :?:
  А она ми вика: “Па изгледа нема бензин“
  :?: :?: :?: и тогаш се сетив: “Еј, да! Добро шо ти возиш, да бев јас, уште ќе возев“.

  :D :D :D
   
  На Sunshine.love му/ѝ се допаѓа ова.
 19. tanje.love

  tanje.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  7
 20. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87