1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

 1. Девојки сакам да ве замолам да ми препорачате некој добар гинеколог. Јас одам кај Агнеса, гинеколошката ординација и се наоѓа во Капиштец но некако не бев задоволна од третманот последниот пат. Чекав предолго за резултатите од пап тестот, за кандидата воопшто не ми кажа ниту ме посоветува нешто... Сакав да одам во Систина, но ме интересираше ваше мислење. Дали некоја од вас оди таму и да ми препорачате некој добар гинеколог, но по можност женско, зашто некако незгодно ми е да одам кај машки гинеколог :) Позз и фала ви однапред***
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Др.Митановски, се наоѓа во Ѓорче во близина на стариот пазар.Супер е,многу е внимателен и ако треба пола саат убаво ќе ти објасни за се што те интересира.Не е скап и работи со плави картони.А за резултати од пап секаде се чека долго време затоа што не зависи од нив туку од државна болница каде што ги носат.
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 3. marijasweet

  marijasweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  ja bev na pregled vo sistina mi napravija pap test i da vi kazam deka e mnogu skapo 1500 denari e imav zastedeno i si plativ ali nikat vise ne idam tamu kazete nekoj poevtin zaso neam tolku mn pari za na ginekolog a ovoj vo gjorce kolku zima? zaso za 6 meseci pak treba da idam na kontrola t.e. pak pap test pls pisete pozz
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. marijasweet

  marijasweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  vo sistina skapo e ali mnogu e cisto i plus toa za 2 do 3 dena rezultatite od pap testot se gotovi.
   
  На Cecko85 и jule84 им се допаѓа ова.
 5. Amelie

  Amelie Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  9
  Vo Sistina imam odeno samo kaj maski ginekolog dr. Ivanovski. Doktorot e odlicen i ke te opusti maximalno voopsto nema da se custvuvas neprijatno. Sega odam kaj zena ginekolog isto privatno od pricina sto Sistina e malku poskapa od drugite privatni ordinacii. Sega odam vo Demetra kaj dr. Olivera i sum prezadovolna od tretmanot. Se naoga na Vladimir Komarov eve i telefonski broj : (02)2461056. Se nadevam ti pomognav pozdrav i srekno :)
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  sistina mozebi e skapo.ama doktorite se strucni i najsovremeno e opremena klinikata.a inaku privatni ginekoloski kliniki gi ima na sekoj cekor ama kolku imaat sovremena aparatura toa e druga rabota.jas samo vo sistina idam
   
 7. skopjanka

  skopjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  DEFINITIVNO!!! se slozuvam!!!
   
 8. Suzeto

  Suzeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  19
  jas vo struga so kartonce za pap i bris plativ1000den.sto moe mislene e sigurno podobro vo sistina a 500den. plus ne se mnogu,e mozda vo skopje na drugi mesta e poevtino,ama ako e za 500den mislam i kako sto kazuvaat site vo sistina ti e najdobro.ali ipak samo za da ti zemi mozda i ne e vazno koj ce ti zemi bris mozis vo drzavna pa so rezultatot odi kaj sto sakas, lecejneto posle e pobitno
   
 9. Suzeto

  Suzeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  19
  dali nekoj zane nesto za tase od bitola,ordinacija plodnost,dali nekoj ima iskustvo od kaj nego
   
 10. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Др. Горан Димитров во државна или Ремедика... И таму и таму е...
   
  На Kiyoko47 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.836
  Допаѓања:
  132.385
  Јас одам во систина кај Ивановски веќе скоро седум години. Супер е, само доста се чека за закажување, по две недели.
  Инаку таму имам доста лежено, па сум се сретнала со сите лекари кога биле дежурни, и слободно можам да кажам дека сите им се добри. Е сега скапо е, ама третманот е одличен.

  За со плави картони, има една добра докторка во Јане Сандански во Аеродром, Емилија се вика, ама и го заборавив презимето. Знам дека е ептен посветена, и нон-стоп е на некои конгреси и семинари надвор од земјава, сакам да кажам се усовршува. Само таму условите се како сегде по државните болници и поликлиники...
   
 12. julija27

  julija27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  jas odam vo ginekomedika,vo kapistec,kaj dr.dejan,za pap test se plaka 550den. a zaedno pap,eho i kolposkopija 1950den.ama sum prezadovolna od pristapot na doktorot.a rezultati ima za nekolku dena.
   
 13. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Матичен гинеколог ми е Доктор Надица Героска во Интермед и сум многу задоволна од нејзе. Работат со плави картони, но не се секавам колку платив за ПАП тест во јуни, но беше некаде од 300 до 500 денари.
   
 14. maia

  maia Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  18
  Najgolema greska vo zivotot mi bese "ginekomedika",ama eve vekje godini nanazad sum prezadovolna od dr.Drakulevski vo Sistina ;)
   
 15. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  160
  Pozdrav LaFille i jas sum kaj Nadica no mi se javija da mi kazat deka veke ne raboti tamu i ima druga doktorka da ne znaes kako e kaj novata doktorka nikakvi informacii ne mi dadoa za nea neznam dali da ja prifatam sega nejze za maticen ginikolog.
   
 16. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57

  Уф, не знаев дека ја смениле. Во ноември кога бев на преглед, таа се уште работеше таму. А за новава, навистина не знам...Ако дознаеш нешто, кажи ;)
   
 17. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  17.300
  Допаѓања:
  236.584
  kolku cini pregledot vo sistina i sto opfaka,znam deka pap testot e posebno pa me interesira sto spaga vo pregledot,posto procitav deka cini 1500 denari
   
 18. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  jas bev pred nekoja nedela,pap testot me kostase 2000,a kolposkopija-pregled so vnatresno eho 1500,taka da vkupno 3500 bese.
   
 19. danielka8

  danielka8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  vo ginekomedika 550 e pap test,a imaat i popust za studenti vo sreda mislam bese 850 den kompleten pregled so se eho pap i kolposkopija ne e skapo ic a i doktorite se super...pozz
   
  На TheeQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 20. danielka8

  danielka8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  i jas odam vo ginekomedika,super se dvata doktori,odam voo sreda imaat popust za studentki 850 denari e eho pap test i kolposkopija.da vi kazam prezadovolna sum a i cenata od 850 e super
   
  На TheeQueen му/ѝ се допаѓа ова.