1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. ❤️Sneze❤️

    ❤️Sneze❤️ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    3.902
    Пол:
    Женски
    Да , :) и мене ми е матична сега одкако има своја ординација и сум супер задоволна дека од 17 год идам кај неа и кај Васо кога работеа заедно во ПЗУ.Коруновски ама дека тамо нема ни ред ни па може човек да закаже па си се префрлив кај Сузе само :)
     
    На Sandra456* и fina erika им се допаѓа ова.
  2. Sandra456*

    Sandra456* Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    517
    Пол:
    Женски
    Jas zatoa izbegav od kaj korunovski zosto nemoze pregled da se zakaze so nedeli ...
     
    На ilyan и ❤️Sneze❤️ им се допаѓа ова.
  3. ❤️Sneze❤️

    ❤️Sneze❤️ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    3.902
    Пол:
    Женски
    Таа е причината бр.2 , а причината бр.1 Коруновски веќе не е тоа што беше едно време , порано објаснуваше и кажуваше се што ќе види , а сега се однесува како да се исмејува на пациент , кога ќе го прашаш нешто онака цинично/вештачки се насмевнува и одговорот е :'Не се замарај или терај не се секирај се е супер '
     
  4. Sandra456*

    Sandra456* Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    517
    Пол:
    Женски
    Znam jasno mi e odev kaj nego. T.e kaj sneze potocno mo nikogas ne stignav do nea... i taka sega si ostanav bez ginekolog pa barav preporaki za na dr mesto bidejki se boram za bebce :) :( i nz veke na koja vrata sa otidam nekoj sto ke pomogne i sto ke te sovetuva pred se kako covek pa kako lekar...
     
    На ❤️Sneze❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ❤️Sneze❤️

    ❤️Sneze❤️ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    3.902
    Пол:
    Женски
    Се надевам дека ќе си го најдеш вистинскиот гинеколог кој ќе те упати како до најубавата среќа да стигнеш и да се оствариш како мајка и тоа што поскоро , секако на по лесен и помалку трнлив пат :* :hug:
     
    На Sandra456* му/ѝ се допаѓа ова.
  6. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.952
    Допаѓања:
    59.545
    Пол:
    Женски
    Значи се оотврдува дека секој доктор е различен си секој пациент.
    Еве јас од Снеже сум многу задоволна и конечно искочивме од агонијата што бевме благодарение на неа.
    И Васо ми остави добар впечаток и направи моабет со мене за мојот проблем.
     
  7. ❤️Sneze❤️

    ❤️Sneze❤️ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    3.902
    Пол:
    Женски
    Исто и од Снеже немам лошо искуство , секогаш кога немаше слободен термин кај Васо закажува или кај Снеже или кај Сузана , зависи кој беше на смена , а ни од Васо немам лошо искуство освен што не ми објаснуваше се баш како порано , ама благодарение на него и јас го добив првото детенце после 2 год нервози зашто не останувам трудна , ама одкако дојде Бошковски кај него јас не можев никако да закажам преглед кај Васо или Снеже , два месеца ѕвонев секој втор - трет ден да закажам и се кај Бошковски ме праќаа , па така си го земав картонот и си се префрлив кај Сузана .
     
  8. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Можеш ли да ми пишеш порака, тебе ти се затворени, да те прашам нешто :)
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.652
    Пол:
    Женски
    Ако е на приватно, за неколку дена добиваш резултати. Ако е државно, не знам, јас само на приватно си го правам. Не сакам да чекам со месеци.
     
    На *Ива му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Sandra456*

    Sandra456* Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    517
    Пол:
    Женски
    Jas nemozam.da kazam deka ne sum zadocolna od nea nitu pak deka sum zadovolna , bidejki od moeto odenje vo ord.Korunovski jas nikogas ne stignav do nea a kartonot mi beshe otvoren kaj nea kako maticen lekar.na prijavubanjeto se vidovme i toa bese. I protiv sum kako sto kaza ti " se potvrduva" swkoj doktor e razlicen so sekoj pacient . A zosto e toa taka ? Sekoj pacient si e paciet samo so razlicen problem , a oni se doktori i bezrazlika koj covek sedi pred niv treba podednakvo da pomagaat i postapuvaat , zosto site nie sme luge i site si plakame za toa. Eve i jas imam.problwm veke 2 godini nemozam da zabremenam pa nikoj ne mi pomognal ... izvinete na dolgiot post.
     
  11. anas23

    anas23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2015
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Добар гинеколог во Велес?(само жена да биде) :D
     
  12. Zoccy

    Zoccy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    17
    Има ли некој од Струмицаа ми треба добар гинеколог
     
  13. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    Имам закажано кај Личоски во Јане Сандански прв преглед и ќе го ставам матичен.
    Колку се плаќа ако знае некој?
     
  14. Anamary*

    Anamary* Нов член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo :) Nova sum na forumov pa gi citav vasite iskustva sto gi imate za vasite maticni ginekolozi.Procitav dosta pofalbi za d-rkata Sneze sto e kaj Korunovski.Ja sum bila kaj nea na pregled i mozam da kazam deka e dosta nestrucna doktorka.Na pregledot mi najde cisti i na dvata jajnika, pa i miom :) Sledniot mesec pojdov kaj dr Vaso koj se cudese kaj gi videla miomot doktorkata i mi kaza deka imam cista samo na 1 jajnik. Na sestra mi i ja vodese bremenosta i denta koga prokrvari odsabajleto bese kaj nea na pregled i i nisto ne i vide,navodno sve vo red za da popladneto koga prokrvari pojde kaj dr Suzana koja i vide 2 hematomi.Cudno kako odsabajleto ovaa ne gi videla. Ako ne ja prasas nisto ne ti kazuva i bogami dosta,dosta nestrucna. Zavrsila vo Bugarija kojznae kako.I kaj dr Nada Gerovska sum bila i taa ne e strucna,na nekoi prasanja neznaese da mi odgovori.Kakov lekar e toa?Na dr drugarka vo bremwnosta ne i ja otkri infekcijata taka da ja i ja iskomplicira bremenosta. Taka da pred da pojdete kaj nekoj ginekolog informirajte se za nivnata strucnost.
     
    На Sandra456* и eta им се допаѓа ова.
  15. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.352
    Девојки сакам да одам кај Радица Бојчева, но дали се чека сеуште толку многу како кога беше кај Ложанковски?
     
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.652
    Пол:
    Женски
    Се чека, за жал. Не само за закажување, туку и кога ќе појдеш таму, ќе си почекаш малку, иако си со термин. Ама тоа е, нема голем избор на доктори, па ќе си чекаме.
     
    На zuto и Alondra им се допаѓа ова.
  17. Roli

    Roli Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2017
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки сакам да го сменам мојот матичен гинеколог, па што мислите за др. Лолита во ложанковски? Секое мислење е добредојдено, Ви благодарам
     
  18. angel4444

    angel4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    456
    Допаѓања:
    377
    Пол:
    Женски
    искуство со Сузана Костовска од гинекомедика? се изначитав многу и или сум се помешала, ама некој е презадоволен некој кажува многу лоши работи :wasntme: била некоја скоро? :) јас закажав веќе па да знам дали да откажувам со време..
     
  19. ❤️Sneze❤️

    ❤️Sneze❤️ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    3.902
    Пол:
    Женски
    Ја познавам веќе 7 год. и презадоволна сум од тоа што кажува се што гледа , внимателна е и достапна секое време , ова е искуство мое и до сега немам никаква замерка со неа , башка највеќе ми се допаѓа и кога ќе ме интересира нешто знае да одвои време и совет соодветен да ми да даде :)
     
    На Roli и angel4444 им се допаѓа ова.
  20. angel4444

    angel4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    456
    Допаѓања:
    377
    Пол:
    Женски
    добро е, не сум згрешила :) прашав за цената на пап и ехо, ми рече 1200 или 1500 ..малку чудно бидејќи кај давчева платив 3000 :^)
     
    На ❤️Sneze❤️ му/ѝ се допаѓа ова.