1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.151
    Допаѓања:
    46.869
    Пол:
    Женски
    Не знам дали има колпоскоп, немам правено. Можеш да се јавиш да прашаш. Инаку ехото е ок, не е како во Систина пример но е солидно. Ординацијата средена, хигиена на ниво, секој спекулум посебно спакуван. На закажано одма влегов не чекав.
     
    На Elisabeth му/ѝ се допаѓа ова.
  2. angel25

    angel25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    170
    Бев кај Матоска, но конкретно не сум задоволна од целиот пристап на персоналот. (facepalm)
     
  3. merina.93

    merina.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2013
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    322
    А од Матоска како докторка како сте задоволни?
     
  4. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Која смена е оваа недела Др. Никола Личоски од поликлиника Јане Сандански? Ѕвонев денес да прашам, но никој не ми се јави.
     
  5. Maci92

    Maci92 Нов член

    Се зачлени на:
    13 март 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zenski zdravo, sakam da prasam za sovet, imam bolki edna nedela na levata strana, i vcera na eho na ginekologija mi rekoa deka imam cista koja e najverojatno pogolema od 15cm i deka treba da se otstrani, a denes povtorno na eho na klinika mi vikaat 8cm, dali ste imale iskustvo slicno na moevo dali e vozmozno da mi se namali cistata za 10h a bolkite ne prestanuvaat.
    I preporaka za dobar maticen ginekolog, mojot ke go otkacam ne sum zadovolna od nego pozz imajte ubav den
     
  6. Cerryy

    Cerryy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Zdravo sakam da Ve prasam dali i kakvo iskustvo imate so Vasil Iliev i Irena Andonova od Zan Mitrev klinikata?
     
    На eta му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ДимиМ

    ДимиМ Нов член

    Се зачлени на:
    15 март 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки :) Нова сум на форумов - многу ми помогнаа дискусиите на Фемина за бременост и различните искуства, па се мотивирав да се зачленам.:) Сега сум во 5-ти месец од бременоста и барајќи совети за пожелна болница за пораѓање ја исчитав детално и оваа тема и сакам топло да го препорачам д-р Тасе Цветановски со ординација кај УЈП. Јас кај него одам од мое осмо одделение, со исклучок на 2 години кога живеев во странство, значи до овој момент речиси 19 години и досега се покажал исклучително стручно, а сум имала најразлични проблеми. Особено го ценам за помошта врзана за моето проблематично забременување и максималната стручност и совесност како ја води мојата високо ризична бременост, проблематична по повеќе основи. Зошто мислам дека е одличен:
    1. Врвен дијагностичар. Искусен доктор -дури и оние ситуации во медицината кои не се јасни како 2+2=4 и кои бараат лекарска процена, максимално фокусирано ги владее и досега кај мене, не згрешил за ништо.
    2. Внимателен во однос, културен и џентлменски тип, умерен во однесување, со почит и култура кон пациентките.
    3. Ординацијата е чиста, работи со плави картони (иако се доплаќа некоја партиципација), прегледите се организирани - никогаш не се чека повеќе од 20 мин., а сестрите се префини, ја владеат работата и секогаш се спремни да помогнат или дообјаснат.
    Единствено, се оградувам/не знам дали воопшто има место за пациентки, изгледа имаат лимит за број на пациентки матичните гинеколозите, но ако некоја уште се нема одлучено кого да исконсултира, особено за поголеми гинеколошки проблеми, без двоумење би го препорачала д-р Цветановски.
     
    На BeloMache му/ѝ се допаѓа ова.
  8. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.151
    Допаѓања:
    46.869
    Пол:
    Женски
    Освен партиципација од 60 денари за пап тест друга не се плаќа. Значи тоа што плус зема си е за негов џеб. ;)
     
  9. eta

    eta Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    1.958
    Допаѓања:
    5.362
    Пол:
    Женски
    И мене ме интересира за нив, посебно за Ирена.
    Мислам дека се маж и жена и се што имам чуено за тој Васил Илиев е дека додека работел во државна болница на сите жени на кои требало да им прави операција или друга интервенција им земал мито. Исто, два, три пати бил и фатен како зема мито.
    Но тоа било одамна, сега во Филип Втори сигурно е подобро платен, па нема потреба од земање мито, или пак можеби свеста проработила и кај него веке.
     
  10. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    Дали знаете некој гинеколог што можам да му пишам на фејсбук а тој да ми одговори?
    Бидејќи јас не сум во Мк а овде сеуште не сум нашла матичен гинеколог па ми треба некоја консултација преку интернет.
    Однапред ви благодарам.
     
  11. Mince1988

    Mince1988 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2019
    Пораки:
    290
    Допаѓања:
    463
    Пол:
    Женски
    Zdravo Dali mozi da mi kazite kako ste zadovolni od dr Adamoska Sistina?
     
    На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
  12. AnaRi

    AnaRi Активен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2019
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Едно прашање девојки :)

    ми ја препорачаа Ганеш во Капиштец. Ме интересира дали знаете за колку време се закажува преглед и кој/а доктор/ка би ми ја препорачале :) ?
     
  13. Jov4n4

    Jov4n4 Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki! Dali nekoja od vas ide kaj Dr. Agnesa, pa da spodeli iskustvo? Fala ❤️
     
  14. Mrs. Lovett

    Mrs. Lovett Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    822
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    Мое мислење е дека е тешко разочарување. Никаков однос со пациент, вулгарна, збори глупости што немаат никаква врска, незаинтересирана да најде решение на проблем само колку да и поминат пациентите непрофесионална у секој поглед. (барем пред некои 2 години беше)
     
    На Jov4n4 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Jov4n4

    Jov4n4 Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Fala ti na sovetot! Vo toj slucaj da mi preporachate nekoj dobar ginekolog vo Skopje?
     
  16. Sienna_MK

    Sienna_MK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2018
    Пораки:
    1.558
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Да видиш од кај Ложанковски, оваа Марија ја фалат ,јас се мислам за кај неа:)
     
    На Mia_ и Jov4n4 им се допаѓа ова.
  17. Jov4n4

    Jov4n4 Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram, ke idam tamu.. Gledam deka ja falat :)) ... Pa ke pisam kako projdov
     
    На Jessnow и Sienna_MK им се допаѓа ова.
  18. Sienna_MK

    Sienna_MK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2018
    Пораки:
    1.558
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Супер мила,чекаме одговор, се надевам позитивен впечаток:yawn:(fingers):sun:
     
  19. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.002
    Допаѓања:
    118.146
    Пол:
    Женски
    Кои гинеколози се во Велес, да ми препорачате?
    И како работат, дали се достапни на моб?
     
  20. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Super e doktorkata ,prijatna sekogas dostapna pred se mnogu strucna toplo ja preporacuvam :)