1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. Zimone

    Zimone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2019
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    Veronika Kokormanovska bi ti ja preporachala
     
  2. sever123

    sever123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    98
    Дали можеби знаеш колку би коштал прв преглед?
     
  3. IChika

    IChika Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2017
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Женски
    Искуство со вадење полип кај Глигор Тофоски во државна?
     
  4. guardatela

    guardatela Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    85
    Аман не можам да си најдам добар гинеколог..таман ми го пофалија овој Цветановски Тасе викам да ѕирнам на фемина што викаат .. тука само негативни коментари читам .. само отварам картони имам кај 50лекари
     
    На Marijaaa001 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Mika 90

    Mika 90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2015
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки. Дали знаете добар матичен гинеколог во Карпош? И цените колку чинат за истиот што ќе ми го предложите? Поздрав :)
     
  6. Bubby97

    Bubby97 Нов член

    Се зачлени на:
    7 декември 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Сакам да го искажам моето мислење за др. Снежана Миленкова, од ординација Коруноски, МВР.
    Матичен гинеколог ми е, 4 пати до сега имам отидено кај неа и само првиот пат ми остави добар впечаток, беше многу фина, културна, заинтересирана и најверојатно тоа го прави со цел да привлече пациенти.
    Секој нарден пат беше потполна КАТАСТРОФА. Односот лекар-пациент и е никаков, односно не постои таков однос. Почнувајќи од тоа дека не кажува едно „добар ден“ кога ќе и влезеш во ординација, буквално ќутевме 1ипол минута додека таа гледаше во картонот и после таа 1ипол минута и текна да ми обрне внимание и притоа беше скроз намуртена и нервозна, претпоставувам бидејќи прима по 1000 пациенти дневно... (во ред ќе биде еднаш да биде намуртена, луѓе сме се случува... Ама секој пат....) Значи тотално некултурна, незаинтересирана и дефинитивно веќе нема да ми биде матична.
    Во врска со прегледите и наводната дијагноза која што ми ја даде, УТКА тотална. Ми кажува дека имам хормонален дизбаланс, проблем со хоромоните и дека сум ДЕБЕЛА (а јас тежам само 58кг :|) и притоа кога и барам да ми даде упат за да си ги проверам хормоните, за да провериме дали е тоа вистина таа ми кажува „немаш потреба од тоа, јас ти кажувам како е“... Ми кажува дека имам полицистични јајници и притоа не ми објаснува што значи тоа. Отидов кај друг лекар, секако принудена бев тоа приватно да го направам, ги проверив хормоните, испаднаа комплетно во ред и што е најбитно немам никакви полицистилни јајници.
    А за ситуацијата да биде уште поглупава, на уште 4 мои другарки на кои што им е исто матичен гинеколог им кажува дека имаат полицистични јајници и проблем со хормоните и не им давала упат за проверка на хормони.
    Ова ви го кажувам од лично искуство, можеби останатите што одите кај др.Миленкова сте задоволни, меѓутоа ова е моето искуство. :)
     
  7. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.946
    Допаѓања:
    18.057
    Зашто мора матичниве гинеколози да се ѓубриња бе? А пак и тие не се бесплатни испод 500 денари нема преглед...

    Сто пати сум пишала,пак ќе пишам како во Систина што ми оставила впечаток Гордана Петровска и целиот персонал таму ,никаде на друго место нема. Да платив 2500ден, ама пред се добив човечен однос, добив стручно мислење,добив почит и културен однос..ама кошта..
     
    На didisi и Marijaaa001 им се допаѓа ова.
  8. Bubby97

    Bubby97 Нов член

    Се зачлени на:
    7 декември 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Да, испод 500 денари не се излегува од кај нив. Океј, предност е што на пример пап плаќаме 50, најмногу 100 денари ама па таму сме дојдени со мака веројатно, инаку никој не би сакал да шета по доктори. Инаку, јас сега бев кај др. Гордана Петровска во Систина и алал да и е навистина. И неа и на целиот нејзин тим. Толку смирена и трпелива докторка јас немам видено. Јас платив 3000 ама вредеше. Стручниот однос на жената вредеше. Алал да и е стварно.
     
    На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Marijaaa001

    Marijaaa001 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ужасно сум незадоволна од д-р Жаклина Чочоровска и сестрата што работи во ординацијата.
    Прво немаат никаков однос со пациенти (сестрата ниту те персира, лошо, некултурно и лигаво се однесува, на телефон ретко креваат, кога ќе ги добиеш едвај зборуваат, резултати не можат да ти најдат, не дај боже да ги замолиш за подетални информации). Докторката ладнокрвна и молчелива, јас и кажувам симптоми и сама си поставувам дијагноза, а отидов со ентузијазам бидејќи со сопругот сакаме да оформиме семејство, ама не дај боже совет за бременост да побараш, на тоа ти одговара со не се замарај...
    Крајно некултурна услуга и однос кон пациенти! Толку ќе кажам.
     
  10. *Ane*

    *Ane* Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2017
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Ima sekakvi.. Ja idam u promedika, samo momentalno mojata doktorka ne mi e na rabota na trudnicko e, zamenata nz kakva e.. :(
    Ama mora da idam na 25... A od mojata maticna sum pre pre zadovolna :)
     
    На Marijaaa001 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. IChika

    IChika Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2017
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Женски
    Искуство со Валентина Тофилоска на гак?
     
  12. Nade-sunrise

    Nade-sunrise Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    1.455
    Допаѓања:
    4.690
    Пол:
    Женски

    Сигурно за Сузана од Гинековита збориме?
    Мене ми е матична. Внимание и повеќе од што треба ми обраќала. Резултати од ПАП лично ми се јави да ми соопшти. За што и да ми требало секогаш ми враќала на вибер. Се што сум ја прашувала на преглед ми објаснувала убаво.

    За чекањето, некогаш било 5 мин некогаш 20 мин, некогаш ни минутка. Се случувало да дојде итно трудница и не ми сметало што ќе почекам десетина минути за да ја прегледаат.

    А во врска со цените 60 ден е ПАП преку фондот, 1200 ден приватно. Ехо 300 ден, брисеви 100 ден еден. За се сум добивала фискална.
     
    На Asja, eli25 и Sofi.ja им се допаѓа ова.
  13. sever123

    sever123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    98
    Дали може бројче од ординацијата на Сузана и отприлика каде се наоѓа?
    И од прилика ако знаеш да ми кажеш колку би коштал прв преглед ако ја ставам како матична? Кога бев кај друга во градот од каде што сум, само ехо ми наплати 600 денари, па да знам колку од прилика да планирам 1000, 2000?
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас имам позитивно искуство, мене Личоски не ми даваше терапија, таа ми даде. Мислам ме спаси.
     
  15. Zimone

    Zimone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2019
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    Зависи шо проблем имаш... кога ми беше се во ред се беше ок ... но кога ми се јави посериозен проблем не се интересираше ама буквално ич... тоа е моето искуство со неа...
     
  16. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Ауу за сестрата морам да се сложам. Однос никаков, дискреција 0. Кај ме извади од памет по телефон дека имам хпв што беше со пенкало допишано на папот, па уште кога отидов пред сите пациентки таму се дере ААА вие имате хпв. Не, немам и џабе правев типизација. Мразам такви гласни луѓе :envy:. Докторката онака, престанав да одам кај неа зошто многу пари сакаше да лапа.
     
    На Marijaaa001 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Nade-sunrise

    Nade-sunrise Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    1.455
    Допаѓања:
    4.690
    Пол:
    Женски
    За матична тешко. Многу пациенти има и не запишуваат веќе. Но сепак јави се прашај.
    Цените ги пишав некаде погоре.

    02 609 2495.
     
    Последна измена: 18 декември 2019
  18. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.074
    300 ден.ехо,1200 пап приватно,400 ден за земање брисеви ако носиш приватно. Ова правев минатата недела овие и се цените. Многу се јавуваа дури чекав и сестрата им викаше дека нема место за матични
     
    На sever123 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Mart3

    Mart3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2019
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Zdravo, ne znaev kade i vo koja grupa da pisuvam, sakav da prasam dali nekoj znae ili mozebi bil vo takva situacija. Sakam da go otpisam maticniot ginekolog no ne sakam zasega da imam drug maticen, prasanjeto mi bese: dali treba licno tamu da se otide, ili postoi drug nacin toa da se resi?
     
  20. Marti96th

    Marti96th Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2019
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Nema potreba da go otpisuvas a dokolku si najdes drug ginekolog i sakas da ti e maticen samo ke mu kazes na noviot ginekolog deka sakas da ti e maticen i oni ke te zaverat i tolku. Nema otpisuvanje,nema idenje kaj stariot ginekolog za da te otpise