1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    a dali site ginekolozi baraat plav karton i sto ako nemam?
     
  2. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Најлошите искуства ги имам слушнато од оваа болница. Скоро на секоја жена што одела на преглед и наоѓале ЦИН1, ХПВ и слични глупости ,што всушност немало врска. Секоја една што побарала второ мислење се воспоставило дека таа дијагноза е крајно неточна, но они со тоа си го наплаќале всушност ефтиниот третман, преглед.
    Од блиски знам за овие работи и верувам дека е така. Но , секој со своето искуство
     
    На ivanshe му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57


    Не бараат сите...Има ординации коишто немаат склучено договор со Фондот за здравство и во тој случај си плаќаш како за приватен преглед...
     
    На Koketna му/ѝ се допаѓа ова.
  4. pretty

    pretty Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    9
    dobar ginekolog

    aj ve molam preporacajte mi nekoj dobar ginekolog vo bitola
     
  5. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Д-р Гетев од Валандово уф докторот е супер иако не сум од Валандово одам кај него , работи со сини картони а и на приватно. Имам сретнато пациети од цела Македонија а и не е скапо. со сини картони се вкупно чини 1000 денар (мислам ако ти е матичен) ако не ти е матичен околу 2000 денари. Дефинитивно совршен доктор
     
    На Brankapska и Espadrila им се допаѓа ова.
  6. ljubov1

    ljubov1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    33
    jas se soglasuvam so tanja6 ,i istoto vi go preporacuvam ,jas dolgi godini sum vo sistina i sum prezadovolna od usluga higiena itn.imaat i zenski ginekolozi tamu e Adamova i dr. ama veruvaj deka sekogas podobro ke se custvuvash kaj mashki ginekolg ot iskustvo... probaj .A za cenata koga ke vidish kolku vreme i nervi ke zashtedis ....evtino ke ti dojde :) :) :)
     
  7. Princess20

    Princess20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    ve molam za sovet. Imam 20 godini pred 3 dena pravev test za bremenost i bese pozitiven. deneska pak pravev istoto se pokaza :( Vo vtornik imam verojatno ke odam i ke go abortiram. Sekogas sum bila protiv toa,ne mi se veruva deka mene ova mi se slucuva. neznam sto da pravam Ocajna sum. :(
     
  8. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Епа за секој случај оди на гинеколог и направи за сигурно затоа што ако си правела со обичен тест може да излаже,ретко али може : :roll: а за абортирање и јас сум против али ти си ја знаш ситуацијата,размисли за секој случај уште еднаш,тоа едниствено самата треба да си го решиш,притоа обавезно разговарај со мајка ти,мислам дека не е добро да криеш за такви работи,затоа што не е мала работа :? :(
     
  9. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57
    Д-р Надица Ѓероска отворила своја приватна ординација, се наоѓа спроти Фонтана. Јас бев пред некој ден, и ми кажаа дека нејзините пациенти од Интермед, автоматски се префрлале кај нејзе. Значи, треба само да отидеш кај нејзе во ординација и да кажеш дали сакаш таа да ти остане матичен или пак сакаш да ја смениш. Пиши ми лична порака доколку сакаш да ти го дадам нејзиниот број.
     
  10. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118

    Како прво морам да кажам дека сум многу разочарана од овој доктор, има многу пациенти и неможе да и посвети внимание на сите. Последниот преглед кај него верувале или не ми траеше точно 7мин :evil: катастрофа.
    И уште нешто, никој матичен што ти зима значи картонче не смее да наплаќа толку висока цена. Јас најмногу што имам платено кај него е 550ден, целосен преглед. Ни овие пари не смеат да ми ги зимаат, зошто нели еднаш годишно е бесплатно, но ете тоа е, а фискална никогаш ама никогаш не сум добила.
    Моментално се префрлив во Скопје,многу сум задоволна, одам на приватно плаќам 1200ден за целосен преглед, но услучата која ја добивам е непроценлива. Во ординацијата седам по 40мин, додека се детално не ми се објасни.
     
  11. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.222
    Допаѓања:
    3.738
    Пол:
    Женски
    Dali d-r Nadica raboti so sini kartoni i kolku naplaka...zasto koga odev vo dijagnosticki em so plavo kartonce mi naplakaa pregled i pap 1000 den .pozdrav
     
  12. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57
    Работи со плави картони, прегледот е бесплатен, плаќаш само ако имаш преглед со ЕХО или пак ако ти земаат брис. Секој први ПАП тест во годината ти е бесплатен, а секој нареден мислам дека е некаде околу 500 денари, но не сум баш сигурна.
     
  13. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    didija,kaj koj privaten lekar ides,stom velis i po 40 min sedis?mnogu vreme e toa.obicno sekoj gleda po brzo da te pomine..bas me interesira,pisi mi.
     
    На citiesinflames му/ѝ се допаѓа ова.
  14. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    princezz,otidi na ginekolog za da bides sigyrna dali si ili ne si...ako si bremena razmisli ubavo dali sakas da go rodis deteto ili ne,dali postohjat sansi da se zemete so deckoto,ako toj nesaka,dali postojat sansi sama da go cuvas..ako sepak na kraj odlucis da abortiras ne ocajuvaj ne si edinstvena na koja i se desilo toa..mene mi se nemat deseno,ama na moja bliska drugarka da,abortirase,no posle toa koga se omazi najnormalno si rode detence i se bese vo red..nemoj da se plasis i ocajuvas bidi jaka,sto i da se desi..
     
    На citiesinflames му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    GABE E SOVREMENA APARATURA NEGDE AKO NEKOJ NEZNAE DA JA GLEDA,,,,,,,,,,NEKOJ I SO OBICNO EHO AKO ZNAE,ZNAE,,
     
    На MariFZF и kunceska им се допаѓа ова.
  16. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.222
    Допаѓања:
    3.738
    Пол:
    Женски
    вчера прв пат бев кај д-р Стамболиев во амбулантата на Мвр и морам да ви го пофалам,стручен убав пристап и се детално објаснува.Работи со сини картони ако го имате како матичен доктор. :clap: :clap:
     
    На SSonja му/ѝ се допаѓа ова.
  17. kinder

    kinder Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    pozdravce do tebe :) i jas sum riba 79 godiste bas cudno ama ete slucajnost .me interesira stvarno dobar ginekolog pa sakav da mi predlozi nekoj dobar ama stvarno dobar zasto imam cin 1 i mi treba bas strucnost pa eve me privlece tvojot odgovor kako najdobar zasto mi napomna deka raboti so sini kartoni i deka dobro objasnuval ,pa ako moze da mi dades telefon od doktorot ili potocna adresa ke ti bidam mnogu blagodarna i povtorno golemo pozdravce se nadevam na brz odgovor :) i se nadevam ke me primi ko svoj pacient ustvari mi treba maticen zasto do sega bev na privaten vo ginekomedika i mnogu pari frliv i nisto :(
     
  18. rat4e

    rat4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    56
    aj ve molam preporacajte mi nekoj dobar ginekolog vo prilep i kazete kade se naoga.
     
  19. pinklady

    pinklady Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    25
    Jas odev kaj Zaklina Cocorovska pozadi bilna apteka ima ordinacija, ama ne sum zadovolna , mnogu dava antibiotici bespotrebno. Posle se prefrliv vo Sistina kaj Gordana Petrevska, strucna e i super e ama se ceka mnogu za da ti zakazat minimum 2 nedeli, a koa imash problem ne treba tolku da cekash. Sea sum kaj dr. Matevska vo Sistina i sum zadovolna . Mene mi naplatija vo Sistina za mikrobioloski bris, eho i pap 4900. :worried:hock: :) Rezultatite se dobivaat po tri do 4 dena od pregledot.
     
  20. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.222
    Допаѓања:
    3.738
    Пол:
    Женски
    d-r stamboliev se naoga vo ambulantata na mvr kaj uprava za javni prihodi ili vo prodolzenie kaj socijalno po ulickata.d-r e super a tel.e 3134-004 .javi se i dogovori se so sestrata koja e super.jas sega pravev pap i prviot pap vo godinata ti e besplaten noralno so plavo kartonce.plativ sa mo 500 den pregled i brisevi za mikro sto mi zemase.pozz