1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар офталмолог

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од tessie, 4 февруари 2011.

  1. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Препорачајте некој офталмолог во Скопје од кого сте задоволни, каде се наоѓа и колку би чинел преглед? Лекариве каде што одев ми даваа погрешен диоптер и тоа носи додатни проблеми а мојата професија налага многу читање и дома и на работа значи навистина ми е потребно да одам кај добар очен лекар.

    Фала однапред :)
     
  2. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    јас одам во визија кај доктор Печкова, ептен сум задоволна од третманот. Прегледот е 700денари на приватно е, но вреде за парите.
     
  3. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    јас ти ја препорачувам др. Сузана е Аџиевска прегледот сино картонче + 400 денари е , а ординацијата се вика ОПТИКО МЕДИКА се наога во Лептокарија и работи со закажување
    и јас и мајка ми сме и пациенти веке неколку години и е навистина супер докторка
     
  4. Heidi

    Heidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    168
    И јас ти ја препорашувам докторкава, добар доктор е и мн е фина и пријатна жена.
     
  5. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.606
    Допаѓања:
    250.880
    Пол:
    Женски
    Офталмологика, кај Мекдоналдс во аеродром. Сега работат и со плави картони и упат од матичен. Одлична е докторката, топло ја препорачувам.
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    A колку е цена од преглед?
     
  7. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.606
    Допаѓања:
    250.880
    Пол:
    Женски
    ^Зависи што ќе прегледуваш, дали диоптрија дали очен притисок или нешто трето но со картончиња повеќе од 100-150 денари не е. ПОбарај број на информации и закажи си, бидејќи за со картони може и да почекаш 15сетина дена.
     
  8. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Фала веќе бев и си закажав за понеделник. Многу ви благодарам за помошта па ќе пишам како поминав :)
     
  9. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Значи бев понеделникот и сум задоволна навистина, кој не знае каде да оди на очно ако живее во аеродром, офталмологика е супер избор 8)
     
    На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Јас одам кај еден кај Три Бисери, оптиката Iris му се вика и задоволна сум бидејќи прави комплетен преглед на окото. Е сега приватно работи но сигурна сум дека цената му е килку што наплаќаат и другите што работат приватно.
     
  11. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Јас одам во Визус кај д-р Софрониева, ми зема по 700ден и задоволна сум! Има ординација во Тавталиџе и една има наспроти „Дел Фуфо„!
     
    На ana-33 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    Јас одам во Офталмос кај д-р Пандов (кај италијанска амбасада), човекот е навистина професионален, целосен преглед сосе диоптрија , очен притисок и очен канал чини 900д, но си вреди за парите и кажува што е надјдобро за тој диоптер (операција, очила или леќи). Јас сум презадоволна од него
     
  13. kikitta

    kikitta Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    275
    Пол:
    Женски
    и јас имам слушнато за визија дека добро работеле но никако неможам да најдам број за контакт па ако може некој кој знае да ми каже ... и секако каде се наоѓа... :)
     
  14. wwwbella

    wwwbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    8
    Ај ако знае некој добар офталмолог во Прилеп нека ми пише... :) :^)
     
  15. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    На овој човек сум му бескрајно благодарна пред 1 месец носевме блиска постара особа на операција. Човекот феноменално не прими, прегледот го извршт без проблем има прекрасен пристап со пациентите ги сослушува и објаснува. Ја извши операцијата без проблем и сега е се во најдобар ред. Ние сме премногу задоволни од него
     
    На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ana-33

    ana-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    Imam veke 3nedeli nekoe vospalenie na ocite. Bev na veke dva oftalmologa i nema podobruvanje. dvajcata mi kazaa dve razlicni raboti. Uzasno sum isplasena. Koj znaa dobar oftalmolog koj se zanimava so infekcii na okoto bi mu bila beskrajno blagodarna.

    [mod-kirilica:1hvbvyxf][/mod-kirilica:1hvbvyxf]
     
  17. ana-33

    ana-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    Jas denes bev na pregled kaj prof. Sofronieva, cenata bese 700den,mi ostavi dobar prv vpecatok. Se nadivam ke mi go resi problemot, ke pisam kako ke se odvivaat rabotite ponatamu.
     
  18. ana-33

    ana-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    Ako nekoj go interesiram bakteriloski bris i bris na hlamidija na dvete oci na klinika na mikrobiologija cini 350den i rezultatot e gotov za 2 dena
     
  19. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    А за бактериолошки брис треба да се закажува нешто многу време претходно? И дали ми е потребен упат (ваљда да, ама јас појма си немам од ова како оди, скраја да е одамна не сум се мафтала по болници)
    позз
     
  20. ana-33

    ana-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    Ne zakzuvas, zemas upat od maticen doktor po preporaka od specijalist