1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дознај што сакаш во животот

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lepaaa, 4 август 2012.

 1. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.093
  Пол:
  Женски
  Love, intelligence & Honesty! :rofl:

  Точно! ^_^
   
  На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.272
  [СДК] Сакам да кажам...

  Love, youth, health :P
   
  На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.827
  Пол:
  Женски
  [СДК] Сакам да кажам...


  Ти, популарност, пријатели хахаха :lol:
   
  На Artemission и PeaceLoveBasketball им се допаѓа ова.
 4. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.175
  [СДК] Сакам да кажам...

  love,fun,friends :D :D
  па ми погодиле,хах :) :*
   
  На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
 5. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.144
  Пол:
  Женски
  [СДК] Сакам да кажам...

  love, intelligence, money.. :D
   
  На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  [СДК] Сакам да кажам...

  Love, You , Intelligence ...Точно :)
   
  На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
 7. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.419
  [СДК] Сакам да кажам...

  Honesty, Friends, Happiness.

  Точно. :)
   
  На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  [СДК] Сакам да кажам...

  Inelegance,Money,Beauty... :?:
   
  На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
 9. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.041
  [СДК] Сакам да кажам...

  Love, Beauty, Health :) И важни ми се, да.
   
  На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.150
  Power, love, money - ама сноб сум била :rofl:
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. si.exs

  si.exs Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2011
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  139
  [СДК] Сакам да кажам...

  love, time, happiness
  Тоа е тоа што ми треба. :rock:
   
 12. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  [СДК] Сакам да кажам...

  Love, Intelligence ,Experience :) :rock:
   
 13. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Love,money,friends
   
 14. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  out
  love
  health
   
 15. Freak.of.nature

  Freak.of.nature Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  30
  Love , intelligence,experience :)
   
 16. stefyle

  stefyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Love, beauty, Honesty... :)

  точно ова било бре... :D
   
 17. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски

  Love, money, intelligence.
  Се е точно ~
   
 18. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  52.765
  Love, happiness, experience :^)
   
 19. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Love & Win & Friends :*
   
 20. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.341
  Допаѓања:
  7.418
  Пол:
  Женски
  Inteligence,love,honesty
  Точно така :makeup: