1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Документарни филмови - препораки, рецензии

Дискусија во 'Канта' започната од WildMk, 28 јули 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.685
  Допаѓања:
  283.079
  Не најдов тема за документарци, па отворам нова. Ако сум промашила, преместете.

  The Inventor
  The+INventor.jpeg
  Осврт на проневерата и пропаста на една од мултимилјардерските фирми во Силиконската долина. 10/10

  The Great Hack
  the-great-hack---l-affaire-cambridge-analytica-V86etuRH.jpg
  Документарец за инволвираноста на Кембриџ Аналитика во политички кампањи, и прашањето за приватноста на личните податоци и социјалните мрежи. 10/10
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.297
  Допаѓања:
  194.653
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.