1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Долга врска, раскинување... и БРАК со сосема нов дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од Trendafilka, 19 мај 2010.

  1. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Бaш минaтaтa неделa и oвaa се случијa три тaкви случки кaј луѓе штo ги пoзнaвaм. Се oднесувa нa женски кoи се oмaжијa, и прaвo муaбети ете тaa гo изневерувaлa зaтoa рaскинaле, ете и јaс излегoв oд 6 гoд. Врскa, пo 4 месецa зaпoзнaв тип се убaвo кo вo бaјкa и oдеднaш нaсилен среќa зaби тoј пoкaжa нa пoчетoк a тaкa зaслепенa ре се убaвo не е кaкo крaјoт плaчење.

    Дoдекa не oсетиш нa твoјa кoжa не мoжеш дa знaиш. Сепaк некoе лoшo зa aрнo е.

    Сaмo штo брaкoт не е еднoстaвнa рaбoтa a и мoјoв пoследнaтa гoдинa се беше oлaдил изменил a прaвевме муaбет зa брaк, вaљдa се исплaши пa глумеше лудилo.oнaкa неиживеaн.

    Нa секoј среќaтa му стoи. :) Сaмo пoзитивнo,инaку не јa бидувa рaбoтaвa.
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  2. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.491
    Допаѓања:
    26.364
    Пол:
    Женски
    За жал има многу вакви случаеви. Јас лично имам другарка која имаше дечко 3 години стварно детето беше предобро,паметно и доста школуван и сериозен. На крај раскинаа за глупости и другарката после скоро месец дена почна да излегува со еден тип и остана трудна...
    Е сеа да ја прашаш вика дека сака да го врати времето назад.. Избрзани одлуки се тоа.

    Јас кога би дошла во таква ситуација да раскинам со дечко ми после сериозна врска од неколку години мене би ми требале неколку години да се опоравам од шокот па да започнам нов живот.
    Сум потрошила време на некој цели години и да му најдам замена за еден месец? Нема логика баремза мене.
     
    На crazylady и sj *O* им се допаѓа ова.
  3. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Во мојата околина гледам само чудни работи , последната случка беше каде една моја познаничка ја раскина врската со дечкото , се фати со друг , тој за неполн месец ја запроси и она прифати...
    Дали ова ви се десило на некоја слична работа ?
    Поентата ми е дали овие брзи запросувања можат да бидат претворени во прекрасен брак или "брза кучка слепи кучиња" ?
    Денес некои имаат долги врски но не стапуваат во брак , но после тоа брзо влегуваат во брак со друг ...
    Што мислите околу ова?
    Споделете некоја случка .. :)
     
    На Црна Ружа и the drummer им се допаѓа ова.
  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    И јас се почесто сум сведок на вакви случки . Неодамна една познаничка од моето родно место раскина со дечкото со кој беше во врска повеќе од 7 години . За некои 2-3 месеци остана бремена од друг , и ете сега брзо правеа веридба а наскоро очекуваат и принова .
    Не знам , јас никогаш не сум можела така брзо да излезам од една да влезам во друга врска . Еднаш ми се случи , таква брза промена и последицата - врската во која влегов траеше едвај 2 недели . Осудена беше таа врска на пропаст со самото тоа што се се случи пребрзо и сеуште го немав сварено раскинувањето на предходната врска . За мене вака , па сега ако некој може да раскине со еден / а дечко / девојка во 12 часот , а веќе во 13 часот да има нов дечко / девојка , се најубаво нека им е и дај Боже да се среќни во новите врски :)
     
    На crazylady, cresa-jagoda, the drummer и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    Се додека се раководиме со помислата биолошкиот часовник отчукува, можеби треба да се вратиме во среден век и да стапуваме во договорени бракови. Според мене тоа е себичност, не за околината туку за семејството што допрва ќе се оформува. Си градел долга врска и одеднаш поради некаква си причина, на првиот што ќе улета, на првиот негов комплимент, паѓаш и решаваш да останеш бремена, без притоа да размислиш дали тој иден сопруг би бил првенствено добар татко. Не е само роди го, туку треба да се размисли дали тоа дете утре ќе живее во хармонично семејство, или пак тек допрва ќе ги искуси грешките на своите родители.
    Јас не сметам дека по секоја цена треба да се остане во врската, баш напротив, подобро живеј уште неколку луди моменти и конечно реши со која личност треба да се оформи семејство. Има исклучоци од горенаведениот феномен, меѓутоа за да оформиш било какво мислење за идниот сопруг, треба време и трпение.
    За жал, живееме во такво примитивно општество, каде поради годините, постојат предрасуди и често се создаваат непромислени постапки.
     
    На SummerGirl и Justicija им се допаѓа ова.
  6. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.998
    Пол:
    Женски
    Не е се како што изгледа, во многу од тие навидум среќни и долги врски чуствата меѓу партнерите се оладени и сето тоа е повеќе навика а реалноста е дека ги гураат на некој начин тие врски само за да не бидат сами, се до оној момент кога ќе запознаат некој друг. Некои навистина се залетуваат за првиот кој ќе им се појави на патот и потоа се кајат ама некои пак навистина успеваат во новиот партнер да го најдат сето она кое го бараат а претходниот не го поседувал. Воедно, некои од нив си се решени дека им е време за брак, партнеров со кој се влечкале со години нема абер за тоа па едноставно се решаваат на чекорот да го заменат за некој друг.
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Ке раскини после 7-8 години врска , па ке се фати со швалерот што се клецала дури била у долга врска , а у меџувремену он си маткал исто некое девојче и заради оваа дрољава ке ја откачи . Дрољата после еден месец објавува дека е трудна од суртукот и он ја жени , и почнуваат проблемчињата .Нели карма ис бич , и суртокот ке и се јавува на девојчето да ја моли да му се врати и дека се кае што ја оженил дрољава , ја бара на сите можни начини и ја замара , па коа ке дознае дрољата за тоа , ке кука дека маж и ја вара со некоја си к**** , а притоа да не кажува дека она им ја расипала врската. И така Дрољата мисли дека е изневерена и ке изиграва жртва!
     
    На SummerGirl, sagittarius989, Carolin. и 2 други им се допаѓа ова.
  8. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Најпаметен потег!
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.566
    Клин со клин...
    Познавам случка која после месец дена од новата врска останаа трудни.
    Не верувам дека е најдобриот начин за така сериозна работа.
    Но ете...
     
  10. Tanja03

    Tanja03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    И јас се пријавувам во групата истиот случај го имав и јас. Така да на никого неможам да му судам секој си знае за себе. 7 години врска имаше убави моменти но едноставно некои работи не успеав да ги променам кај него.. Со сегашниот сопруг одвеме 8 месеци и се земавме. 13 години сме во брак и две деца имаме. Така да и јас ги разбирам долгите врски кои не успеале.
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Машки
    Врти сучи сите швалерки и швалери, или пак сакаше топката само кај машкото да ја фрлиш?
     
  12. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    И кај машкото и кај дрољичето ;)
    Најмногу кај машкото !
    Дрољичето не смеело да дозволи тој да и го напумпа стомачето , а и не смееала да ја расипе врската