1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Домаќинката се почитува, швалерката се сака?

Дискусија во 'Брак' започната од Anon, 9 февруари 2013.

  1. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.210
    Допаѓања:
    106.809
    Пол:
    Женски
    Е да си ми жива. Не знаеле чиво дете трча по дома тогаш.. ехе што се правело само нивите, балите знаат..
     
    На tessie, mode-kristina, see.emily.play и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    3.225
    Допаѓања:
    16.599
    Пол:
    Женски
    Тоа е само до човекот не до времето.И тогаш ги знаеле ги збореле на чешма.Само што од јутра до сутра се одело на нива и нормално немало нет да куцкаат на фемина и да се објаснуваат за морал.
     
    На elimkd, Tanjamm и nena2010 им се допаѓа ова.
  3. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.572
    Допаѓања:
    8.753
    Пол:
    Женски
    Има луѓе кои психички тешко поднесуваат .Јас би рекла живеам спонтано како ми донесе животот, но со модерната технологија денес и тоа го има .Може да не му е златен,но јас би пазела што прави не да следам но ќе го набљудувам со око ,има полови болести пред се .Да се заштитам и сакам искрена комуникација.Нејќам лажен брак и утре да бидам наивна и со изневерена доверба.
     
    Последна измена: 11 август 2023
  4. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.572
    Допаѓања:
    8.753
    Пол:
    Женски
    Така е и јас ова го тврдам ,едно е кога некоја вистина ќе заведе маж а друга дека мажот прв почнал и тоа со предумисла отишол со другата и вешто криел .Не дека нема и не може да се случи силување, од жена на маж недај боже но излишно кога ги оправдуваат мажите и им простуваат оти овие знаат дека им се може утре ти глуми пак будала .На такви сопруги кои им мижат на мажите,само дај и да пере облека и од швалерката.Или онаа поговорка зошто бе ти ме вараше а епа види мила јас тебе те имам ти мене а таа нема никого.Цц ...патетика е да веруваш прво на машко кога знаеме какви се по природа,што не значи дека нема и добри мажи и онакви кои ќе бидат заведени .Има секакви приказни по светот.
     
  5. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.203
    Пол:
    Женски
    Цвеќарке, многу епизоди од Руби имаш гледано. Мажите наивни, заведени мулиња, жените опасници :drunk:
     
    На tessie, Skyler, mode-kristina и 5 други им се допаѓа ова.
  6. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    2.101
    Допаѓања:
    8.647
    Пол:
    Машки
    Ова демек само жените т.е. девојките заведуваат, маживе наивни светци се.

    Погоре некој шо имаше пример кажано за џоинт девојка шо имала секс со двајца во кафич... Оти не размислите вака: девојката има проблем со дрога, а двајца мажи ја искористуваат нејзината состојба и малтене ја наведуваат на проституција?
    Кај е проблемот, само кај девојката?

    И општо за сите девојки млади, стари, нема везе, за кои што викате дека одат со женети или возрасни за пари, кола и не знам што... Овие женетиве или возрасни мажи СаКаАт да ги искористат девојкиве на тој начин...

    Да неќе, не може сама да му седне тинејџерка во кола.

    Го завела бе?!?! А он шо е? Вол, па го влечат со јаже на врат да го носат на колење?

    Не ви се жените криви ако маж ви е толку неизживеан и му се дига на првата шо ќе му се насмее или намигне.
     
    На Salome, Cosmic Girl, sparklie и 21 други им се допаѓа ова.
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.857
    Допаѓања:
    158.140
    Пол:
    Женски
    То е премногу ментална гимнастика за жената да не испадни крива, why would anyone wanna do that? :D
     
    На Waverly Raven, Bezimenka90, Angie1432 и 8 други им се допаѓа ова.
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.572
    Допаѓања:
    8.753
    Пол:
    Женски
    Има два типа жени наивни ко Паулина и опасници како Паола и Руби .Естамос?Крај на дискусија за жените
     
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.572
    Допаѓања:
    8.753
    Пол:
    Женски
    Зошто гледаат како им одговара а мислам членката пиша оти така било кажано за девојката но не значи под дифолт оти женските се такви по принцип .Оти е полесно да веруваш дека не си бил предаден и изневерен па крива е жената која наводно го завела тој маж.
     
    На st-el му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.203
    Пол:
    Женски
    Хм, не. Колку луѓе, толку карактери.
     
    На Осе и hermosa им се допаѓа ова.
  11. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.572
    Допаѓања:
    8.753
    Пол:
    Женски
    Во смисла на опасни и неопасни го кажав.Не дека е апсолутна вистина .Да така е секој човек приказна за себе е
     
  12. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.694
    Допаѓања:
    11.876
    Пол:
    Женски
    ‘Ама додека кучката не мрдне со опашката кучето не се пушта’

    Ќе ја завршите дискусијата, јас тука застанав, оваа реченица не ми искача од глава, 2023год.
    Сигурна сум дека вакво нешто прадедо ми би кажал да беше жив.
     
    На sparklie, Waverly Raven, Yowannty и 12 други им се допаѓа ова.
  13. Мариаа.

    Мариаа. Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2016
    Пораки:
    3.372
    Допаѓања:
    24.800
    Пол:
    Женски
    Колку и да е тежок и страшен моментот на ‘Додека кучката не мрдне со опашката кучето не се пушта’
    живеат околу нас тие жени,
    на кои мажот им е ок што ги вара,ама криви им се 'крадачките на мажи' и сериозно ги бараат им пишуваат и ги осудуваат за тоа дека им го украле мажот од дома.

    Тие се насекаде околу нас.
    Во 2023 година.
     
    На nena2010, Skyler, Bezimenka90 и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Cvekarka

    Cvekarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2023
    Пораки:
    421
    Допаѓања:
    674
    Пол:
    Женски
    Читајте само што пишуваат во СОВЕТИ ОД МАШКА СТРАНА ЗА СИТЕ ДЕВОЈКИ И се ќе ви биде јасно јас до сега за што пишував.Доволно е само да прочитате ако не сте прочитале.Се е јасно јас што сакав да кажам
     
  15. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.694
    Допаѓања:
    11.876
    Пол:
    Женски
    Не сум ја читала темата ама претпоставувам на што алудираш. Не знам зошто би читала коментари од мажи што навредуваат жени, ете доволно е тебе што те читам.

    Мојата прва и најголема љубов ме извара со многу добра другарка. Дури и кога тоа се случувало позади мој грб таа многу ми се доближи, нонстоп заедно, а намерата била друга. Кога ги видов со свои очи светот ми се сруши, едвај се кренав на нозе. Тие продолжија да се гледаат скришно, еве 10 години таа му е втора, тој во меѓувреме се ожени и доби две деца, сопругата негова ги фати, се тепаа, драми и се разведоа. Тие се уште се гледаат :D
    Сега кога ќе ја видам се поздравувам, се муабетиме, ми иде кафе да ја частам ама ми е срам некој да не ме види. Премногу сум и благодарна што ме спаси од него. Во мојот случај, да не мрднеше кучката со опашката јас ќе бев несреќната и разведената. Така да, не се толку лоши швалерките :D
     
    На Zumbulche, Cosmic Girl, PoisonGirl и 8 други им се допаѓа ова.
  16. Cvekarka

    Cvekarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2023
    Пораки:
    421
    Допаѓања:
    674
    Пол:
    Женски
    Мене ми е жал за твојот случај ама ете според тебе тоа и нешто добро ти донело.Си се откачила од него.Само што јас на неколку пати кажав дека зборам ПРОЦЕНТУАЛНО. Така да незнам зошто е целава узбуна против мене кога јас ни во еден случај не реков сите жени.А и во твојот случај кучката мрднала со опашката тоа и јас го кажувам
     
  17. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.694
    Допаѓања:
    11.876
    Пол:
    Женски
    Па и во твојот случај мрднала кучката ама тебе она ти е крива. Кучето што да прави, нема да ја остави така со опашката нагоре :D

    Мене не ми е жал ич, жал ми е само за мене што сум била будала. Разбирам омраза спрема швалерката, стварно ја разбирам болката ама мажот е тој што одлучува дали ќе те извара.
     
    На Just.do.it, tanjaaa, LiquidLuna и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Just.do.it

    Just.do.it Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    7.483
    Пол:
    Женски
    Уште со оправдувањето на мажите?!
    До кога?!
    ОВА ДА ГО ПРОЧИТАТЕ! Може појасно ќе ви е.
     
    На hermosa, АринаАрина и baby-star им се допаѓа ова.
  19. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.916
    Допаѓања:
    48.053
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl:
     
  20. INNERBEAUTY

    INNERBEAUTY Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2017
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    А има тема '' Домаќинот се почитува, швалерот се сака''?
    Барам неможам да најдам, не знам зошто. :)
    Чисто од принцип прашувам, а и ме интересира исход, не викам не. :D
     
    На Biljarkata му/ѝ се допаѓа ова.