1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Домаќинката се почитува, швалерката се сака?

Дискусија во 'Брак' започната од Anon, 9 февруари 2013.

  1. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.875
    Допаѓања:
    170.958
    Не ти работи пребарувачот, затоа:D
    Абе пустото, очигледно и за почит и за љубов станува збор, кога има триаголник - брачен партнер1-брачен партнер 2- вонбрачен партнер 1, 2, 3...:|
     
    На INNERBEAUTY му/ѝ се допаѓа ова.
  2. INNERBEAUTY

    INNERBEAUTY Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2017
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Ништо, ќе идам тогаш на Кајгана да барам, можда таму најдам и наидам на нова перспектива. ^_^
     
    На Biljarkata му/ѝ се допаѓа ова.
  3. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.634
    Допаѓања:
    22.046
    Пол:
    Женски
    Погоре пишале за што ако изневерениот е маж, дали поинаку ќе мислиме. Не. Кој се заветил во добро и во зло, тој е крив.

    Ја толку не се замарав со шваци на ексови, на едниот таквата ми пиша откако прекинавме да ми каже дека немало нивното да трае ако било само заради неа. Изглеа има искуство со забранети воќки па се зачудила што не сум од оние што би ја начекале у темно сокаче. ОMG, the nerve. Јас се изнасмеав викам твој е веќе, долга, кратка вожња на тебе оставам. Толку ми е небитна третата виолина. А и човек којшто ќе ме превари престанува да биде мој, па и јас негова. Нема потреба од нервози, ако не си за отворен брак, чао веднаш.
     
    Последна измена: 19 август 2023
    На t.a.m., fashion-addict, manako1 и 4 други им се допаѓа ова.