1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Домаќинката се почитува, швалерката се сака?

Дискусија во 'Брак' започната од Anon, 9 февруари 2013.

  1. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Кој, што, каде? :^)
    [​IMG]
    Енд д трут шал сет ју фри :D Во поинаков случај би ве предупредила дека имам остри лактови :wasntme: ама сега ти го препуштам, оти на Кастиел се префрлив :$

    За темава да кажам, смотан ми е самиот наслов затоа што алудира на генерализација, што ептен мразам. Ако се иде така, би се постигнал еден неверојатен круг на домаќинки што не се сакани, па имаат швалери, па од нив се сакани и така до неповрат. (секој со на секого жената му :^) ) Како тоа може да се каже дека почитуваш некого, а го изневеруваш? Некако не ми иде тоа. Ако се сака швалерката, тогаш се разведуваш и си одиш со тој што го сакаш. Измешани поими, швалерката се секса, не секогаш се сака :^) создавање илузии на неизживеани луѓе дека проблемите се решаваат во туѓиот кревет.
     
    На stefi23m, De-lovely, imelda и 6 други им се допаѓа ова.
  2. Volsebnicka05

    Volsebnicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    90
    Мислам дека онај маж кој е за пример е:
    Одговорен на работна смисла и посебно прецизен во односот со неговата жена или дете! успешен маж за мене е онај маж кој сексуалните фантазии ги потиска или ги брише од список
    Семејството си го става на прво место и не си дозволува народски кажано да размислува со ку*от! Мислам дека швалерката не може да се сака, таа за него е исто како за децата што е Дедо Мраз, ја ’сакаат’ некое време додека може да им ги исполнува сексуалните фантазии или некоја разни фетиши од која секоја би се згрозила, ја малтретира и на крај ја остава зошто станува свесен дека таа му е веќе досадна и не вреди да продолжи зошто неговата жена се посомневала нешто. (ова и се случи на моја познаничка)
    поззз :*
     
  3. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Оп оп, чекај малце. Ниту жената ниту мажот треба да ги потиснуваат сексуалните фантазии, а уште помалце да ги бришат од список!
    Проблемот настанува кога двете личности не се компатибилни на тој план, па откако мажот (или жената, независно, исто е) долго ќе си ги потиснува фантазиите, еден ден пука и си оди кај некоја која нема проблем сето тоа да му го пружи :)

    А ако мислеше на тоа дека не треба да мисли со к*рот кога запознава некоја - се согласувам, ама чисто колку за инфо - горенаведениот маж (со потиснати фантазии) е најлесната почва за обработка, и кај него крвта прво оди долу, па горе. Некогаш воопшто не ни оди горе :D
     
    На wish, kravce, stefi23m и 7 други им се допаѓа ова.
  4. Crvenarosa

    Crvenarosa Активен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Eve da se nadovrzam na temava ama pred se bi sakala edna replika na snejk da mu dadam vikas ne mozes na zenati da i kazes da imate oralen gi baknuvala decata so taa usta kako pa neli i toj e organ se nadevam se banjas pred da imate ako nemas nikakvi bolesti ili vospalenija ne znam zosto bi bilo toa problem ne mi e jasno ako si zdrav mislam deka mn e podobro da i kazes na zenati sto posakuvas koi fantazii gi imas da si gi ispolnuvate otkloku da stesa levo desno kaj nekoja bolna pa doma op bolesti cela familija plus ponizuvanjata neli brakot e kade sto site odnosi se dozvoleni ne znam sto e tolku strasen oraleniot cudno sto ste vo brak tolku vreme a ne ste go pravele toa podobro jas da mu gi ispolnam fantaziite na maz mi otkolko bekpj dr ama cudno e sto ne si otvoren so zena ti na taa tema i da vi kazam toa svalerka svaler samo kaj nas balkan e nazjastapen eve sega ziveam vo zapad konkretno svajzarija ama lugevo se daleku podobri od nas vo smisla ako e so tebe so tebe a ne da te pravi budala i ako rascistuva kazuva otvoreno ne ide i tocka be razlika imalo li deca ili ne zatoa sto koga vikaat radi decata toa e najgolemata laga pa brat tebe nikoj ne te brani da si gi gledas decata se razveduvame od roditelite a ne od decata gluposti vo boja bidi maz daj im mogucnost na tvoite deca i zena da si ziveat pa koga ti si epten jak maz mozes da vrtis zeni da gi menjavas kako corapi razveduse idi kako covek pozdrav
     
  5. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    97.722
    Пол:
    Женски
    Ова особено ме боцна во око.
    Едно прашање?!
    Кога имаш орален секс со швалерката,ти не ги бакнуваш децата за добра ноќ,добро утро или добар ден,кога и да ја вршиш таа дејност??
    Или правиш орална дезинфекција и три пати ја кажуваш Оче наш?!
    Чисто онака да прашам [​IMG]
     
    На tessie, Cliona, Vetruska и 4 други им се допаѓа ова.
  6. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932

    И да се надоврзам само на кравче, не само што темава алудира на генерализирање, туку и на себеисполнителна провокација, на која се знае дека жените ќе паднат, па ќе настане дискусија. :emo:

    А швалерки фаќаат луѓето кои што во бракот го немаат она што им е потребно, а ако тие се неспособни да се оженат со жена во која ќе ги најдуваат сите квалитети кои ги бараат, па мора да прават комбинации од 2, 3 ,10, е лично нивни неуспех и наместо да се фалат треба да се скријат, по можност во вода во чија близина има фен кој што е приклучен во струја. :bow:
     
    На Lisa_Maja и kravce им се допаѓа ова.
  7. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Секој си има право на свој став и водење на живот по сопствени убедувања. Еве на пример, јас вака гледам на работите. Неверството во брак не го сметам за нормално однесување. Човечки, да (ако под човечки подразбираме и неморално).

    Едноставно...

    со тоа што ќе додадам дека под среќно семејство го подразбирам и она кое ќе го оформи по разводот.
    А лигавење, шушкање по ќошиња и криење санки средношколец си па бегаш од часови не ми е ни малку фраерски ниту пак личи на еден МАЖ во вистинска смисла на зборот според мене. Да продаваш леблебии за модерен европски живот е лесно, ама ај собери храброст и живеј го. Разведи се па биди си “млад беќар“ цел живот.
     

    Прикачени фајлови:

    На Lisa_Maja, fallenangel, Cliona и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Навистина на два стола не се седи.Или си остани со сопругата или се разведи.Се друго е мижи да те лажам.
     
  9. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.842
    Допаѓања:
    34.110
    Пол:
    Женски
    се согласувам со тебе... обидувајки се од 2та може да остане и на земја така да тоа е тоа
     
  10. s.r.n.a

    s.r.n.a Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    domakinkata se pocituva ili se pravat deka ja pocituvaat, rodes edno dete posle uste edno mine pet sest godini od brakot i veke ne isto kako porano ne si mu veke tolku interesna- obvrskite, nemanjeto vreme,karanicite....posle najdaat si nekoja svalerka (kratko ama slatko) a zenata doma neka si ja kca glavata da isciste okolu kuka da ispere da izmiie,obvrskite okolu decata...
     
  11. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Контрадикторен наслов на темата...
    ЖЕНА, ПОЧИТУВАЊЕ, ШВАЛЕРКА, ЉУБОВ (заокружи го натрапникот мегу зборовите)

    Какво е бе тоа почитување ако има швалерка?????
     
    На fallenangel, macence85, cherry91 и 3 други им се допаѓа ова.
  12. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Во право си Кикирика, насловот е контрадикторен. Но јас со свои уши имам еден чуено како пред љубовницата кажуваше како си ја сака многу жената. Па да го фатиш... Овој наслов е за тие мажи и веројатно ги има многу. Тоа му е изговор за варањето. Но да се биде таков лицемер, плус пред втората така да збори а таа си ќути, тешко на жената(сопругата), таа што го има дома такво креле.
     
    На kikikikirika му/ѝ се допаѓа ова.
  13. roza102

    roza102 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    81
    хаха :rofl: ама пази жена ти да не не го продолжи договорот :rofl:
     
    На Ilinaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. K-8

    K-8 Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    12
    јас мислам дека прашањето е на место. Кога би биле реални да размислиме малку лесно ќе ја прифатиме вистината. Јас сум во брак и не размислувам за било какви неверства но тоа што ме опкружува прави да подзастанам и да размислам подлабоко на темава. ова прашање ми беше поставено и пред да се мажам онака нафрлено, и од тогаш ме замисли и не сум го заборавила до денеска. Јас имам еден предлог :D Како би било ако бракот трае на пр. до 45 год.( хипотетички поставено прашање) знам дека тука следува мажот постар, жената помлада или обратно итн , но еве да трае до 45год( релативно). Според мене од 40 до 60 год, на лугето им се здосадува тоа што се со постојана личност што имаат исти ,се движат на исти места исти проблеми итн. Околу таа возраст децета се пораснати , досада зголемена, па не би било лошо да знаеш дека ако влегуваш во брак во некое време тој ќе заврши па тогш можат партнерите да одлучат дали сакаат да го продолжат бракот до крајот на животот или сакаат да го прекинат и да почнат нов живот. Така и партнерите би се труделе повеќе кога би знаеле дека ќе заврши. Бива? :D
     
  15. pikolino

    pikolino Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    55
    Ах да го имаа сите ова мислење колку ке беше поубаво зошто лугето со ваков став пагаат во кангите на луге без чуство и морал ах да имав ваква особа покрај себе полесно би било во животот :sweat:
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  16. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Ах да го имаа сите ова мислење колку ке беше поубаво зошто лугето со ваков став пагаат во кангите на луге без чуство и морал ах да имав ваква особа покрај себе полесно би било во животот :sweat:[/quote]

    Не се разочарај еве ти кажувам дека сеуште не има,само треба да се бара,упорна треба да бидеш.поздрав до тебе ;)
     
    На pikolino му/ѝ се допаѓа ова.
  17. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Каква е таа почит ако има швалерка на страна? :^)
    А дека таа (швалерката се сака) не верувам баш.. онака сакање, вистинско, не. Физичка привлечност да, додека е добра за секс, супер топ, после тоа иде наредна.
    Да ме чува господ подалеку од такви, а ги има ехеее.. Тие незнаат за почит штом тргнале на тој пат.
     
  18. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Ма ниедна не сака, ни таа дома, ни швалерката.
     
    На fallenangel и Ilinaaa им се допаѓа ова.
  19. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Мажот сам себе највише си се сака. :D
     
    На Lisa_Maja, vinozito1, Hopeful и 2 други им се допаѓа ова.
  20. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.842
    Допаѓања:
    34.110
    Пол:
    Женски
    Ако некоја сака со таа ке е ... постои развод ако ешвалерката а постои верен маж ако е жената... но само едно нешто не е јасно тука каакоооо после секс со швалерката му е мирна совеста и легнува покрај жената? од почит? од сакање???
     
    На Hopeful и SimonaTino им се допаѓа ова.