1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Домот, слаба страна во врската!?

Дискусија во 'Врски' започната од Betty.n, 19 мај 2011.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Девојче јас сум убедена да ти си знаела каде живее твојот дечко пред вашата врска, немало никогаш да бидеш со него. Но откако биднало... ете.

    Па не, одам кај другарки, кај другари, кај дечко, никогаш не сум загледувала, а сум визуелен тип и тоа многу. За туѓ дом како некое магично копче да се гаси и го почитувам домаќинот. Не сме сите исти, не ни се на сите исти приоритети битни, немаме исти навики. Некој има, а сака да шета, не сака дом да уредува, некој не е по чистењето, а има златна душа. Многу ми е погрешна премисата дека човекот по домот се гледа, би рекла по ноктите и чевлите, но ни тоа не држи вода. Порано мислев тоалетот, но уште помалку. Некако успат научив дека човекот е човек сам по себе, не го прави повеќе ни тоа што го носи како облека, ни автомобилот, ни пак куќата.
     
    На Emotional123, HoneyBun и tessie им се допаѓа ова.
  2. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Koga prvpat go donesov decko mi (sega veke maz) kukata ni bese nedoizgradena,Doma kolku moze da imavme so ogled na toa deka moite kuka pravele (sto ne e i taka evtina investicija) . No nikogas ne se sramev kolku i da imavme se si bese cisto i toplo,kaj nego bese poubavo no negovite koga se zemale ni kuka pravele nisto.Jas bev tolku gorda na moite sto se sto imavme so brat mi i sestra mi vo zivotot tie ni go ovozmozile , kakvi deca ke bideme nie ako sme neblagodarni.Taka da devojce ne se srami kakvo ti e doma vazno da e cisto zasto ako se sramis od svojot dom isto kako da se sramis i od tvoite roditeli.
     
  3. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Нaвистинa не сум знaелa зoштo тoј е oд селo и тoa не сум гo криелa нo не бев oделa зoштo е пoдaлеку. Сепaк си кaжaв куќите не ми менувaaт ништo, јaс си гo сaкaм,пoчитувaм гo вoзврaќa тoј тoa. Секaкo куќaтa не ни влијaе нa врскaтa вo oвие 5 гoдини.
    Секaкo и другите имaте мислењaa.