1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Државите во Европа

Дискусија во 'Насмевка' започната од Doberman, 15 април 2011.

 1. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Ова е една интересна игра преку која можат да се научат:
  1) Европските држави, 2) Европските знамиња, 3) Европските главни градови... (има 7 нивоа).
  Јас не ги знаев точно каде се наоѓаат европски држави, но со помош на играта ги научив сите европски држави (вкупно се 47) :!:

  Играва е многу корисна и можете да ја играте на овој линк http://www.igre.hr/igre/zemljopisni-kviz-europe-quiz/ , кога ќе го отворите линков, притиснете на „pokreni igru„ и потоа на Play.

  ПС. Ако темава не е во соодветно место, префрлете ја таму каде што мислите дека треба да стои.
   
  На oceangirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  68
  Супер игра.Да најдеме и за државите во Светот ќе биде уште по интересно. ;)
   
 3. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  870
  јако ааааа :lol:
   
 4. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  481
  Стигнав до Level 2 и никако да ги погодам знамињата :tmi:
   
 5. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Супер, играва беше фантастична :hai:
   
 6. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Е што ќе да научев, знамињата ми беа најтешки, дали 5-6 погодив. Некои на среќа :D
   
 7. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Зараза бе :lol: од оцена Е стигнав до оцена Д :muscle:
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.448
 9. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.063
  Допаѓања:
  722
  Никако да се помрднам од D..најдобар резултат досега ми е 30 140 :D
   
 10. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Одлична игра :up: :up: :D :D
   
 11. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.899
  Супер игра
   
 12. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  414
  хахаха ко за прв пат имам Д, што по нашки е двојка.. сигурно ќе ја играм уште деновиве :D
   
 13. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Супер игра стигнав до 7мо ниво и добив Е, 15840 поени :D
   
 14. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  414
  тоа би значело дека имаш 1, ништо страшно ко за првпат ;) играва е супер и за тепање време и за да поднаучиме нешто :lol:
   
 15. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Леле :tmi:
  Јас па си викам којзнае колку :lol:
  Слаба сум со знамиња. Ајде сега пак ќе играм :)
   
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.106
  Допаѓања:
  194.032
  Пол:
  Женски
  Уф, кај ми требаше ова вчера да го отворам... уф уф... имав и јас Д, ама некаде околу 29900 поени... слаба сум на држави членки на Нато... везе немам кои се :$
   
 17. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  414
  Напредував малку.. денес добив Ц или тројче по наше со 37030 поени. Најслабо некако ми одат знамињата. Многу ме нервираат тие малите земји, некогаш не можам да ги погодам со стрелката и завршувам со неточен одговор. И гласовите и плескањето во позадина ме нервира :lol:
   
  На Maxymous му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  70
 19. blaa

  blaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  377
  Ц :D слабо со знамињата. :)
   
 20. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  414
  Браво!! :rofl: