Државите во Европа

Дискусија во 'Насмевка' започната од Doberman, 15 април 2011.

 1. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  513
  Ова е една интересна игра преку која можат да се научат:
  1) Европските држави, 2) Европските знамиња, 3) Европските главни градови... (има 7 нивоа).
  Јас не ги знаев точно каде се наоѓаат европски држави, но со помош на играта ги научив сите европски држави (вкупно се 47) :!:

  Играва е многу корисна и можете да ја играте на овој линк http://www.igre.hr/igre/zemljopisni-kviz-europe-quiz/ , кога ќе го отворите линков, притиснете на „pokreni igru„ и потоа на Play.

  ПС. Ако темава не е во соодветно место, префрлете ја таму каде што мислите дека треба да стои.
   
  На oceangirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  66
  Супер игра.Да најдеме и за државите во Светот ќе биде уште по интересно. ;)
   
 3. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.462
  Допаѓања:
  798
  јако ааааа :lol:
   
 4. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Стигнав до Level 2 и никако да ги погодам знамињата :tmi:
   
 5. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Супер, играва беше фантастична :hai:
   
 6. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Е што ќе да научев, знамињата ми беа најтешки, дали 5-6 погодив. Некои на среќа :D
   
 7. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Зараза бе :lol: од оцена Е стигнав до оцена Д :muscle:
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.201
  Допаѓања:
  41.158
 9. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.004
  Допаѓања:
  618
  Никако да се помрднам од D..најдобар резултат досега ми е 30 140 :D
   
 10. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Одлична игра :up: :up: :D :D
   
 11. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Супер игра
   
 12. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  397
  хахаха ко за прв пат имам Д, што по нашки е двојка.. сигурно ќе ја играм уште деновиве :D
   
 13. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Супер игра стигнав до 7мо ниво и добив Е, 15840 поени :D
   
 14. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  397
  тоа би значело дека имаш 1, ништо страшно ко за првпат ;) играва е супер и за тепање време и за да поднаучиме нешто :lol:
   
 15. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Леле :tmi:
  Јас па си викам којзнае колку :lol:
  Слаба сум со знамиња. Ајде сега пак ќе играм :)
   
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.977
  Допаѓања:
  134.761
  Пол:
  Женски
  Уф, кај ми требаше ова вчера да го отворам... уф уф... имав и јас Д, ама некаде околу 29900 поени... слаба сум на држави членки на Нато... везе немам кои се :$
   
 17. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  397
  Напредував малку.. денес добив Ц или тројче по наше со 37030 поени. Најслабо некако ми одат знамињата. Многу ме нервираат тие малите земји, некогаш не можам да ги погодам со стрелката и завршувам со неточен одговор. И гласовите и плескањето во позадина ме нервира :lol:
   
  На Maxymous му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  69
 19. blaa

  blaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  377
  Ц :D слабо со знамињата. :)
   
 20. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  397
  Браво!! :rofl: